Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valami igazság alapja...

Van valami igazság alapja annak, hogy akinek széles a csípője az könnyebben szül?

Figyelt kérdés
2010. jan. 23. 06:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem széles a csípőm,a szülésznő azt mondta,hogy könnyen fogok szülni.aztán sajnos nem derült ki,mert császár lett a vége.
2010. jan. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem széles a csípőm-de még mennyire-könnyen is szültem. Szerintem viszont ez nincs összefüggésben csípő szélességével.Annyi minden kell, hogy jól működjön a dolog.Milyen állapotban van a méhszáj,jól és gyorsan tágulsz-e, mennyire vagy fáradt..stb.Ez csak egy plusz amit a természet adott neked, hogy esetleg a segítségedre legyen a kitolási szakasznál. Könnyebben jön akkor a baba.

Minden jót a szüléshez.Nekem szuper élmény volt!!! A fájdalomra meg már 2 óra múlva nem is emlékeztem. Pedig volt fájdalom!!!!Kibírható : )

2010. jan. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A szülés "könnyűsége" attól függ, hogy milyen gyorsan nyílik ki teljesen méhszáj. Ez tart/hat sokáig és ez az igazán kemény menet a szülésben. A szomszédunkban 5 gyerek van, mind könnyen és gyorsan született. Anyuka az az 50 kiló vasággyal együtt alkat. Tehát nem igazán a széles csípővel összefüggő adottság a könnyű szülés.
2010. jan. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

A szélesebb csipö igenis számit, DE nem az, hogy nagy-e a feneke valakinek (a csontozat a lényeg), hanem a medence alsó része menynire széles, illetve mennyire tágul ki. Ugyanis nem csak a méhszájnak kell tágulni, hanem a medencealapnak is. Ennél meg föként nem az oldalirányú méret a kritikus, hanem a harántirány - azaz a has-hát oldal irányú szélesség.

A medence viszont már a terhesség alatt elkezd tágulni (ezért van sok kismamának medencetáji, szeméremcsonti fájdalma), mire a szülésre kerül a sor, már csak a méhszáj van soron.

2010. jan. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem számít! Lehet hatalmas csípőd ha nem tágulsz nagyon sokáig tartó kellemetlen szülésre számíthatsz.
2010. jan. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a medence tágulat számít a méhszáj tágulata a döntő!
2010. jan. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az Anyukám csípője nagyon széles. Mindig is az volt. 4-en vagyunk testvérek, abból 3-an lányok, és csak én örököltem Tőle ezt. A nővéremnek 4 lánya van, és mind a 4szer császározták. Anyu természetesen szült. Én is. Könnyű volt. Bár nem tudom, hogy a széles csípőnek köszönhetem-e. Ráadásul 4,5 kg volt az első kisfiam. Most sem lesz kevesebb a második kisfiam sem. És remélem, hogy nem kell császár.


Minden jót!


33 hetes.

2010. jan. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Na, ezt mondták mindig a hugomnak is! Aztán ugyanannyit vajúdott, mint én, akinek keskenyebb a csípője. A szülés után ő is jót nevetett ezen a tévhiten!
2010. jan. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi köze a csípőnek a szüléshez?A szülőcsatornán jön ki a gyerek,nem a csípőn!Max terhesség alatt nem tágul annyit,mert elfér benne a bab,míg másnak a baba nyomja szét.


Szülés közben már nem tágul a csípő,nem az fáj.

Vagy van valaki,akinek a csípője fáj szülés közben?

A derék azért fáj,mert a farokcsont közben kiegyenesedik.

2010. jan. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!