Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyos, cukorbeteg kismamik...

Túlsúlyos, cukorbeteg kismamik! Hogy alakult terhesség alatt a súlyotok?

Figyelt kérdés
Én inzulinos vagyok terhességet 40kg felesleggel indítottam. Több helyen is írtam itt mi van eddig velem. Kíváncsi vagyok, ha vannak itt hozzám hasonló helyzetben levők, hogy alakult a terhességetek a baba és a ti szempontotokból is.

2014. okt. 24. 20:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én is szívesen sétálnék, de sajnos veszélyeztetett terhes vagyok, és feküdnöm kell :-(.

Egyébként nem veszem észre, hogy különösebben megnőtt volna az étvágyam, vagy kívánós volnék. A levest jobban kívánom (pedig alapvetően nem vagyok leveses), és a kávét pedig egyáltalán nem ("előtte" naponta többet megittam). Ennyi. 3-as válaszoló

2014. okt. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok és nem is voltam túl súlyos, de amíg ki nem derült, hogy cukros vagyok addig jöttek fel a kg-ok. szóval úgy a huszon valahányadik hétig. Aztán megállt, gondolom a diéta miatt, sőt még le is ment belőle. Így gyakorlatilag szinte mondhatni nem is híztam, csak lett egy óriási hasam. Szülés után kevesebb kg voltam mint amivel kezdtem a terhességet. A babám teljesen normál paraméterekkel született, nem volt óriási és ici pici sem.

cukrosoknál általában nagyobb baba születik

2014. okt. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es nekem is van pajzsmirigy alulműködésem,már 2005 óta. Az első gyerekem születése (2006) után kellett elkezdeni hormonpótlást, addig szelénnel kordában lehetett tartani az antitesteket és a pajzsmirigy működést is. Persze ezt is állandóan figyelni kell jelenleg 125 mcg l-thyroxint szedek naponta.
2014. okt. 26. 07:23
 14/14 A kérdező kommentje:

Kedves 12-es válaszoló, tudom hogy ilyenkor nagyobb gyerekek születnek, de ha cukraid jók,akkor azért nem biztos.


Az anyukám ismert 1-es típusú diabésszel engem 38 hétre 2250gr - mal szült. A húgom aki ráadásul tényleg korababa volt 1800gr volt. Bár az egyes típusnál a kisebb bébire van nagyobb esély, úgy tudom.

2014. okt. 26. 07:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!