Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamákat előre szokták/kell...

Nyuszmoo kérdése:

Kismamákat előre szokták/kell engedni az orvosoknál?

Figyelt kérdés
Például hallottal, hogy vérvételnék külön sorszám van. Ez sztkban is érvényes?konkrétan újpestre megyünk, de már előre félek, hogy ezren lesznek, és egész nap ott leszek, pedig ez nem is a terhelés. Továbbá háziorvos, fogorvos nál előre azokták engedni őket?
2014. nov. 3. 09:12
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
53%
Igen. Ugy szokott lenni. Legalább is Szegeden úgy van az sztk-s rendelésen is. Ne aggódj szerintem ez máshol is így van!
2014. nov. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. Legalábbis nálunk sorszám volt, eszükbe sem jutott előre engedni, de gondolom nem is nagyon lehet megoldani. Én mentem a kórházba vérvételre. Kb 1000.-Ft környékén voltak a vérvételek, -kivéve a nem kötelezők- és nem kellett várnom, és emberként kezeltek.
2014. nov. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
Kedves 2-es, ez borzasztó! Reméltem hogy ilyen nincs!
2014. nov. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
Nálunk Budafokon sincs kivételezés. Vérvételnél érkezési sorrendben sorszám, aztán az ember várja ki a sorát.
2014. nov. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

Nyilván nem mindenhol van így :) A háziorvosnál volt, hogy előre engedtek, de az sem volt jellemző.

Amúgy a vérvételnél sokszor azért nem engednek előre, mert a sorszámot is kategóriánként osztják ki. A várandósokat külön kezelik, de amikor (1x) mentem sztk-ba, 3 órát ültem, majd közölték, hogy ők nem is tudják azt a fajta vizsgálatot megcsinálni. (torch)

2014. nov. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:

Általában nem. Nálunk pl csak hetente 1x vesznem afp-hez vért, akkor előre veszik a kismamákat, mert tovább kell küldeniük x időpontban kiértékelésre. Más napokon nem vesznek előre senkit a laborban. Háziorvoshoz lehet időpontot kérni, én éltem is vele mindig. De így is sokszor kellett várni, mert rengeteg nem időpontos ténylegesen beteg jött, akkor felváltva hívják az időpontost meg a nem időre jöttet is. Néha egy órát is vártam, mégse vettek előre. Sajna mindenre fel kell készülnöd.

Labor nálunk 7-től van, töm.közlekedve 3/4 7-re tudtam odaérni, mindig a 25-30 közötti sorszámot kaptam így. Az egy jó óra. Szóval érdemes nyitásra menni.

2014. nov. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk csak vérvételnél. De amúgy meg ha kezdésre odamész akkor nem kell ott lenni órákat. Terhes vagy nem halálos beteg! Menj oda időben.
2014. nov. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Időpontra én is gondoltam, mert n akarok elkapni semmit. A vérvételen jó lett volna hamar túllenni:-) természetesen nyitás előtt megyek azért:-) nálunk 6:30 tól van. Utolsó hozzászóló: természetesen tudom mi vagyok és mi nem, csak kb 11 re érek haza, nagylányomat pedig suliba is kell indítani, de tényleg nagyon kedves voltál, mondhatom.....
2014. nov. 3. 09:31
 9/36 anonim ***** válasza:
7%

nem engednek előre de én mindenhová bepofátlankodtam, mert nem akartam a betegek között ücsörögni, és a háziorvos mondta hogy nyugodtan menjek előre ha legközelebb megyek.

Volt olyan, hogy leültem türelmesen mert csak két banya volt előttem, látszólag csak beutalóért jöttek, ezért gondoltam kivárom a soron, akkor már nem dolgoztam úgyse. erre hallottam ahogy oda súgja egyik a másiknak: ,,vigyázz, mert a TERHES befog eléd tolakodni".

na ezen fel is húztam magam, úgyhogy jól be is pofátlankodtam.

:)

de volt olyan is (pest megyei kórház) hogy 9-re mentem vérvételre, mint mindenki más, és közölték hogy aki kismama, az csak 10-re mehet. ezen szintén jól felhúztam magam, mivel akkor én még javában dolgoztam, mint mindenki más, ráadásul Budapest belvárosban, így kétlem hogy akadt volna bárki várakozó, akinek sürgősebb lett volna végezni mint nekem.


egy szó mint száz, én előre tolakodtam ahányszor csak tudtam.

2014. nov. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
87%

Nem másnak is van dolga nem csak a terheseknek. Senki nem szeret egy rendelőbe órákig ücsörögni főleg ha időben érkezik.

Utolsó reméljük te is megéred, hogy banya legyél.

2014. nov. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!