Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamákat előre szokták/kell...

Nyuszmoo kérdése:

Kismamákat előre szokták/kell engedni az orvosoknál?

Figyelt kérdés
Például hallottal, hogy vérvételnék külön sorszám van. Ez sztkban is érvényes?konkrétan újpestre megyünk, de már előre félek, hogy ezren lesznek, és egész nap ott leszek, pedig ez nem is a terhelés. Továbbá háziorvos, fogorvos nál előre azokták engedni őket?
2014. nov. 3. 09:12
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

29-es: azért mert terhesen nem szeretnék betegek között órákig ülni. és én is mindig a rendelési idő előtt 10 perccel már ott vagyok, még is mindig tele a rendelő addigra.

nem értem mit nem lehet ezen megérteni, nekem evidens hogy aki terhes azt előre engedem/átadom neki a helyet.

És nem azért mert az én időm drágább mint másé, hanem mert semmi keresnivalója egy terhes nőnek egy beteg váróteremben. aki ezt nem érti az valószínűleg sosem volt még terhes.

2014. nov. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
30: hagyjuk. szerintem nem érted mi a gondom :)
2014. nov. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

és a dolgozás/sietést pedig arra írtam, amikor időre mentem vérvételre, mégis hátrébb tessékeltek mert hogy kis mama vagyok...nem vitattam más ideje drágább e. azt sérelmeztem, hogy engem raktak hátrébb, hiába értem oda elsők között, mert hogy én kismama vagyok.

egyszerűen nem tudom ennél értelmesebben leírni a szituációt.

és igen is elvártam hogy adják át a helyet, én mondjuk szerencsére nem voltam émelygős, ájulós, de az meg sem fordul a fejedben, hogy a terhes nő aki besántikál a rendelőbe a kötelező vérvételre bármelyik pillanatban hányhat például? illik átadni a helyet.

2014. nov. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
70%

Azert azt ne keverjuk ossze a tokakodast a leulni a buszon stb. A buszon nem azert kell leulni egy kismamanak mert az neki jar, vagy mert esetleg lusta es le akar. A lenyege, es ezt minden kismama tartsa szem elott, hogy a babajat vedje. Hirtelen fekezesnel eleshet, meguthetik, barmi tortenhet amit talan azzal ved vmennyire ha ul. Ez jusson eszetekbe. Es ha nem is erzed magad faradtnak edebed kell a picit. Es ezert ne nezzunk mar le semmilyen kismamat ha le akar ulni!

Nem eloztem ki onszantambol sehol senkit mint irtam is, :-)

2014. nov. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

nálunk (Miskolc) szerencsére előre engedik a kismamákat,legalábbis a kórházba/sztk-ba.Ott ki is van irva a vérvételnél,hogy a kismamákat engedjék előre.

A háziorvost nem tudom,csak az enyémet tudom leirni,ott konkrétan megkért a háziorvosom,amikor megyek,be ne merjek menni a sok beteg közé,hanem hátulról menjek,és kopogjak,beenged soron kivül mindig.Ez 4éve is igy volt nála,mikor a fiammal voltam várandós.Máshol nem tudom hogy van,de ilyen szempontból nagyon rendes a házidokim!

2014. nov. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Az idősekről amúgy miért gondolja mindenki, hogy ők nem dolgoznak és ráérnek?

Volt egy 80 éves professzorom az egyetemen, halála előtti héten is bejött reggel 8kor órát tartani a betegsége ellenére (nem fertőző volt). Ha mondjuk ő állt a 36 hetes kismama előtt, akkor neki se volt több ideje, mert ment 8ra ő is, ráadásul 100 ember várta. És neki is lett volna miért előrekéredzkedni, mert már nem bírt soká állni, az órát is ülve tartotta. Sosem lehet tudni, hogy aki előttem áll, annak nincs-e nagyobb baja, nincs a homlokára írva. Ha pedig pl. 36 hetesen tudott valaki dolgozni, akkor nem hiszem, hogy bármi gondja is lett volna. Ráadásul a terhességi vizsgálatokat köteles tolerálni a munkahely, én mindig szóltam előre, hogy holnap reggel odamegyek vérvételre nyitásra, de ha sor van, akkor bocsi, késni fogok.

2014. nov. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!