Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Panoráma röntgenhez ért...

Panoráma röntgenhez ért valaki? (kép) A bölcsességfogam nagyon fáj..

Figyelt kérdés

[link]

13 hetes kismama vagyok.A jobb felső bölcsességfogam fáj,teljesen nincs még kinőve.

Voltam fogorvosnál,aki nem is fért hozzá,meg mondta is hogy csak a 20.hét után adhat érzéstelenitőt.

Elmentem egy szájsebészhez,aki szintén azt mondta,csak a 20.hét után adhat érzéstelenitőt,de ha elviselhetetlenül fáj,dagadna,rámenne a torkomra,azonnal menjek,és kiveszi.Corsodyl öblögetőt ajánlott,amit hazsnálok,de iszonyat rosszul vagyok az izétől,de ez se érdekel,csak használna...

A lényeg,hogy mindennap fáj,nem folyamatosan,de sokszor egy nap hirtelen elkezd,az előbb már egy fél algopyrint be kellett vennem.

Az lenne a kérdésem,hogy aki ért a röntgen képhez,megnézné mennyire vészes ez a bölcsességfogam?Mennyire "gáz"a gyökere,nehezen jön e ki majd igy kép alapján...stb?(én gyökeret se látok,mondjuk nem is értek hozzáÖ

Nagyon félek a húzástól,és az utána lévő fájdalomtól.....

Köszönöm!


2014. nov. 15. 22:12
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem a gyulladásra vagyok kíváncsi,hanem a gyökerére!
2014. nov. 15. 23:22
 12/16 anonim ***** válasza:
Én voltam.14 hetesen fogorvosnál, tömte egy fogamat, mondta, ha szeretnék ad fájdalomcsillapítót, mert lehet terhesen is. Én csak azért nem kértem mert valamiért állandóan félrenyeltem és.féltem, hogyha lezsibbasztja a fél arcomat, akkor még jobban sikerül. Keress másik orvost, ne szenvedj feleslegesen! És ezeknek a közelébe se menj többet!
2014. nov. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ugyan én már 36 hetes vagyok, de épp a héten estem át életem első gyökérkezelésén. Az én dokim is azt mondta, hogy terhesség alatt is lehet érzésteleníteni, csak másfajta érzéstelenítővel.

A röntgenhez nem értek, de bölcsességfogamat is húzták tavaly, és egyáltalán nem fájt, a gyökérkezelés most kellemetlenebb volt.

Algopyrint pedig nyugodtan szedhetsz napi 3x1-et, ha nagyon fáj (nőgyógyásztól származik az infó).

Jobbulást!

2014. nov. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Jövőhéten bepróbálkozok mégegyszer,ha akkor se ad,keresek másik szájsebészt.Az algopyrint nekem is a nődokim ajánlotta.

2014. nov. 16. 10:28
 15/16 anonim ***** válasza:
Kismama voltam amikor húzták a jobb alsó bölcsesség fogamat és kaptam érzèstelenítőt.Ennek ellenére nem volt kellemes.
2014. nov. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A sugárzást az ólomkötény felfogja, így normál állapotban egy fogászati röntgen felvétel nem jelent veszélyt az egészségre. Számomra nem teljesen értelmezhető a röntgen, nem elég éles, ez alapján én nem tudnék biztosat mondani. Mindenesetre Lidocaint a terhesség első marmadában nem javasoljuk, helyette van sokkal kíméletesebb, az Ultracain, ez csak nagyon kismértékban jut át a méhlepényen és ez a javasolt ilyenkor.
2014. nov. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!