Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatalon lesz babám, kicsit...

Fiatalon lesz babám, kicsit félek, hogy mindenki elkopik mellőlem. Más is volt így?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk a férjemmel, kicsit fiatalok vagyunk, ő 25 én 26 (mire a baba megszületik, 27 leszek), de tervezett baba, és nagyon örülünk neki. Mi nem érezzük fiatalnak magunkat a babázáshoz, nem ez a gond, nagyon vártuk már évek óta, hogy itt tartsunk végre. Viszont a barátaink velünk egyidősek, és hát náluk még kanyarban sincs a babatéma, sőt, a házasság se nagyon, mi voltunk az elsők, akik összeházasodtak, mi leszünk az elsők babával is. És én kicsit félek, hogy elszigetelődök majd. Nagyon jól tudom, hogy ez úgy szokott lenni, hogyha megszülök, az még érdekes lesz, hogy megnézzék a babát, de aztán én magamra maradok valószínűleg. Az egy dolog, hogy apja is van a gyereknek és én is kimozdulhatok néha, de ha az én napjaimat a gyerek teszi ki, a többiekét meg a bulizás és a meló, milyen közös téma lesz? Annyi ilyet láttam már, hogy emiatt el is koptak a barátok. A férjemnek könnyebb lesz, neki van két zenekara, heti egy próba mindkettővel, szóval lesznek azért közös dolgok majd. Nyilván nem a barátokhoz ütemezzük a gyerekvállalást, mi akartunk ilyen idősen gyereket, és nagyon örülök is neki, csak nem tudom, mennyire lesz társaságom. Tök jó lenne, ha lenne még valaki babával, nem csak én, de ez elég hiú ábránd, nagyon elvétve babázik itt 30-35 alatt bárki is.

Más is volt ilyen helyzetben? Nagyon egyedül maradtatok?


2014. nov. 22. 14:36
1 2
 11/16 anonim válasza:
70%

Hadd válaszoljak a másik oldalról.

Nincs gyerekem, a baráti körből 1 párnak van, ők is fiatalon lettek szülők - 24 évesek voltak. És tőlük is elkoptak, igen én is. Míg régebben bármelyik nap összefutottunk, most jó, ha egy évben 3x-4x találkozunk. Ennek több oka van. Egyrészt nem rajongok a gyerekekért, így én sem nagyon erőltetem a találkozókat (lehet utálni érte, de ez van). Másrészt, ha találkozunk akkor vagy összefutunk egy órára, mert neki rohanni kell a gyerekért (amit megértek, mert tudom, hogy fontosabb a saját gyereke), vagy ott a kislánya és egy értelmes mondatot nem tudunk váltani, mert a lány körül forog a világ! És lehet emiatt bunkónak, önzőnek tűnök, de sajnos ezek miatt teljesen megváltozott- inkább megszűnt - a kapcsolatunk.

2014. nov. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Fiatal? 27 évesen? Szerintem nem vagy fiatal, pont jó korban vagy.
2014. nov. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekünk pont fordítva volt.Sajnos nekünk még nem jött össze,de a baráti körben már mindenkinek.Elkopott a kapcsolat.Kicsit úgy éreztem az elején hogy kiközösítettek minket....de sztem jól éreztem,sajnos.
2014. nov. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

én is úgy érzem, hogy elkopnak mellőlem a barátaim, de más okból. Nemsokára szülök. Egyszerűen nincs kapacitásom a problémáikra. Én nagyon igyekeztem visszafogni magam és nem állandóan a babáról beszélni mikor teherbe estem, pedig ekörül forgott minden gondolatom. De részéről ugyanúgy folyt tovább a 'nem ír vissza, vajon tetszem neki? biztos meggondolja magát, miért nem kellek senkinek' téma. Én meg nem bírtam idegekkel, márpedig a babához kelleni fog az összes.

23/N

2014. nov. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy olvasom,szerencsés kivétel vagyok..25évesen szültem,most 27 vagyok,a barátnőimnek nincs gyereke,de a kapcsolatunk megmaradt.Jöttek közösen is,külön is,szerveztünk közös kirándulást is.Hetente biztos beszélünk telefonon és mellette levelezünk is.Persze én is figyelek,hogy ne a baba legyen a központi téma,az ő problémáik is ugyanolyan fontosak.Úgy gondolom,hogy ha mindkét fél akarja és tesz is érte,nem feltétlenül kopik meg a barátság.Azóta már születtek új-gyerekes- barátságok is,de ugyanolyan jól érzem magam a nem gyerekes barátaim társaságában is.
2014. nov. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Páran félreértettetek: tudom, hogy nem vagyunk túl fiatalok, mi is azt gondoljuk, hogy ez a normális kor, 30 alatt akartuk ezt mindig is (ezzel nem akarom leszólni azokat, akik 30 fölött szültek, nekik bizonyára úgy volt jó, ez egyéni). Csak errefelé senki nem foglalkozik 30 alatt házassággal meg gyerektémával, úgyhogy itt igen, fiatalnak számítunk ehhez. Volt aki az esküvő előtt simán megkérdezte, hogy "esküvőőő? Miért terhes lettél?" És teljesen ledöbbentek, mikor mondtam, hogy nem, visszakérdeztek, hogy "hát akkor miért?". El sem tudták képzelni azt az opciót, hogy azért, mert szeretjük egymást és szeretnénk házasságban élni :D (Mondjuk ezek nem a barátaink voltak, csak ismerősök). Hát, szóval ennyire ritka itt 30 alatt, teljes döbbenetet vált ki mindenkiből, ezért mondom, hogy helyi viszonylatban fiataloknak számítunk.

Egyébként van 1-2 nálunk is, aki szerintem marad majd, de vannak, akiken már most látom, hogy nem tetszik nekik a szitu, egy barátnőm már most nyivákol, hogy de rossz, hogy üdítőzgetek majd a szülinapján, meg mi lesz a szilveszterrel, stb... a gondolatát is utálja, hogy gyerekünk lesz. Ilyenek is vannak sajnos. Remélem azért lesz majd kivel tolni a babakocsit :D

2014. nov. 23. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!