Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Idegen macska ártalmas? Mit...

Idegen macska ártalmas? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

szisztok!


3 hete derült ki hogy babát várok. nem vagyunk fiatalok, 34 éves leszek, és ez lenne az első babánk.

Olvastam hogy előfordulhat a macskáktól a toxoplazma fertőzés. nekünk házban van bent két kistestü kutyánk. ami viszont bosszant! van egy teraszunk, fedett, de nem körbekerített. a szomszéd macskája nyáron a hintaágyban tanyázott. nem is foglalkoztunk úgy vele. de aztán ami ma reggel volt az kivágta nálunk a biztosítékot. ki volt terítve az ülőkére egy paplan, szellőzni, mert ráömlött valami. ma reggel mit látok???? összeszarta és hugyozta a macska!!!!!!!!még annyira sem volt képes hogy lemásszon róla!!! mit tehetek? Mit mondjak a szomszédnak, akivel nagyon jó a viszonyunk!? Vagy csak én lihegem túl? és ha nyáron belepisil a hintaágyba amiben ülni szoktam, és a kezemmel hozzáérek a megszáradt vizelethez?


TI MIT TENNÉTEK??? én nem szeretnék egy picit sem kockáztatni, de ez nem mehet így!


2010. febr. 3. 09:27
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
100%
A toxoplazma fertőzést nyers hústól, vagy nem megfelelően megmosott gyümölcstől ugyanúgy elkaphatod, de kérj szűrést a dokitól, lehet, hogy már át is estél rajta, és akkor nincs semmi gond. Nekem is van cicám, és 3 hetes a lányom, makk egészséges. Engem is zavarna, amit írtál, de nem a toxoplazma miatt.
2010. febr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


mint ahogy írtad, lehet hogy immunis lettem a toxora, hisz nekünk is van két kuttyunk, de azért az durva amit ma reggelre csinált az a dög...már bocs a kifejezésért...és nem tudom mit tehetünk, mit mondjunk, hisz egy macskát nem lehet "pórázon" tartani!

2010. febr. 3. 09:48
 3/60 anonim ***** válasza:
61%

Igaza van az elsőnek, kérj az orvostól toxoplazma-vizsgálatot. Ha pozitív lesz, az azt jelenti, hogy már átestél a fertőzésen és védve vagy, tehát a macska (és nyers hús, mosatlan zöldség, bármilyen más köztigazda - pl kutyák) miatt sem kell aggódnod, hogy megfertőződsz a terhességed alatt tőlük.


A szomszéd macskáját meg seprűvel irtanám, akárhányszor csak meglátom. Előbb-utóbb majd csak rájön, hogy nem látják szívesen ezen a területen, és eltakarodik.

2010. febr. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:

Fel is jegyeztem a noteszomba a vizsgálatot. jövőhéten megyek dokihoz, kérni fogom!!!


hiába kergettük a macskát, mindig visszajön. főleg nyáron mikor a párnázott padon alszik, meg a hintaágyba. és nem csak éjjel, volt hogy nappal is!

2010. febr. 3. 09:55
 5/60 anonim ***** válasza:
61%

Akkor patkányfogót is ki lehet helyezni valami macskacsalival. Ha egyszer rákoppint az orrára, többet nem néz arra.


Állatbarát vagyok, kutyákat-macskákat egyaránt szeretem, de szemtelen idegen macskákkal már nekem is meggyűlt a bajom, ráadásul épp a terhességem alatt.

2010. febr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van cicám,akit imádok.Mivel a lakásban lakik velünk,a védőnőnek az első alkalommal említettem.Mondta,hogy mivel 11 éves cicáról van szó,szinte biztos,hogy átestem már a toxon.A doki dettó,és nem is csináltak vizsgálatot. :( Most 27hetes vok,minden rendben zajlott eddig. :)

Éééés lakik a lépcsőházunkban!!! is egy macska,aki viszont nem a szívem csücske.. Minden hajnalban feljárt az emeletünkre nyávogni,ezzel felébresztve az enyémet+engem.Meguntam és vettem egy narancsos illóolajat és összevissza locsoltam vele a lábtörlőt.(a macskák nem bírják a citrusfélék illatát)Plussz a párom,ahányszor feljön a macska kispréz a lépcsőházba a szintén citrusos illatosítóval. Lehet,hogy ez sokak számára idegen,de ez már tűrhetetlen volt.Hja és csendben megjegyzem,rendszeresen lepisilte a lábtörlőnket. Na amióta ez a rendszer van,nem jár a mi emeletünkre a macska.

2010. febr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 A kérdező kommentje:

Akkor vegyek narancsos, citromos illóolajat és már most locsoljam le vele a padot? :-) megpróbálom, mert ha nem is a toxo miatt, de azért ez durva!


gondoljatok gonosznak, de arra gondoltam, valami jó kis csillishúst kitennék neki, hagy csípje!

2010. febr. 3. 10:25
 8/60 anonim ***** válasza:

A chillis hús nem csípné,hisz nem enné meg :))))))))

De a narancsos olajat locsold szét,és figyeld,hogy jön-e még.Remélem nem fog! Bár kicsit nehezebb a dolgod,mivel nem zárt térről van szó,viszont szerintem menni fog. ;) Majd írj,hogy ment! :)

2010. febr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:
Azt mondta apu van valami macskariasztó ketyere is! szívesen veszek még jó ötleteket. remélem hétvégén kapunk fizut és bevásárolok illóolajból. csak sajna nem tudjuk hogy mikor járt arra a macsek és mikor nem :( ritkán sikerül "összefutni" vele
2010. febr. 3. 10:34
 10/60 anonim ***** válasza:

Az illóolajos vagyok:) igen lehet kapni kisállatkereskedésekben,vagy bármi kisállatfelszereléses boltban van.De szerintem azok is valami ilyesmi elven működnek.Persze,ha nem válik be az egyik,jöhet a másik... :)

És szerintem esténként locsold az olajat,mivel gondolom olyankor megy aludni hozzátok.Meg reggel,hogy napközbe se menjen arra.. vagy amikor arra jársz locsolj oda kicsit :)))

2010. febr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!