Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Idegen macska ártalmas? Mit...

Idegen macska ártalmas? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

szisztok!


3 hete derült ki hogy babát várok. nem vagyunk fiatalok, 34 éves leszek, és ez lenne az első babánk.

Olvastam hogy előfordulhat a macskáktól a toxoplazma fertőzés. nekünk házban van bent két kistestü kutyánk. ami viszont bosszant! van egy teraszunk, fedett, de nem körbekerített. a szomszéd macskája nyáron a hintaágyban tanyázott. nem is foglalkoztunk úgy vele. de aztán ami ma reggel volt az kivágta nálunk a biztosítékot. ki volt terítve az ülőkére egy paplan, szellőzni, mert ráömlött valami. ma reggel mit látok???? összeszarta és hugyozta a macska!!!!!!!!még annyira sem volt képes hogy lemásszon róla!!! mit tehetek? Mit mondjak a szomszédnak, akivel nagyon jó a viszonyunk!? Vagy csak én lihegem túl? és ha nyáron belepisil a hintaágyba amiben ülni szoktam, és a kezemmel hozzáérek a megszáradt vizelethez?


TI MIT TENNÉTEK??? én nem szeretnék egy picit sem kockáztatni, de ez nem mehet így!


2010. febr. 3. 09:27
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
0%
Hívjátok ki a köjált meg hozassatok egy rohamkocsit újraélesztővel!!Menj el vérvételre és ne siránkozz!!
2010. febr. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
0%
Jól tette a macskabarát hölgy, hogy nekiugrott, igaza van!!
2010. febr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
51%

Volt/van egy angol barátnőm. világ életében imádta az állatokat. otthonába fogadott jó pár kóbor ebet.Volt hogy 7 kutyája és 9 macskája volt. Külön kis fedett helyet építtetett nekik.

Aztán terhes lett. Elsők között tudtam meg a hírt. Aztán 8 hetes volt mikor egy este sírva hívott...elvetélt. De persze fiatal volt, bizakodó. 6 hónap múlva lett ismét terhes. nekem csak a 6. hétben mondta el, félve hogy mi van ha megint megismétlődik....4 hét múla ismét elvetélt. 3 hónap múlva volt ereje felkeresni egy orvost.Talán szerencséjére (bár ez sem volt jobb), éppen akkoriban ismét terhes lett...éppen aznap amikor vizsgálatra kellett volna mennie, megint begörcsölt, és megint elment a baba. S.O.S.-ben utalták be a kórházba, és akkor frissiben vizsgálták őt meg.


Nos, lehet csodálkozni! a vizsgálat kiderítette, hogy a macska egyik parazitája került a szervezetébe,(ami a vizeletben és a székletben van) ami által mindig elhalt a magzat és kilökődött. hiába mondta hogy velük él évek óta, eddig nem volt gondja velük. azt mondta a doki, 10.000 az 1-ből hogy ilyen előfordul. Erős gyógyszereket szedett és az orvosa tanácsára a macskákat odaadta egy hivatalos menhelyre.4 hónapos kezelés után még várnia kellett 2 hónapot és ismét próbálkozhattak.


Azóta megszületett a kisfia , és a ksilánya.


Soha többet nem fogadott be kóbor macskát.

2010. febr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 A kérdező kommentje:

a gyengébbek kedvéért:


Első válaszom a hozzászóloknak:


"Fel is jegyeztem a noteszomba a vizsgálatot. jövőhéten megyek dokihoz, kérni fogom!!! "


további válaszok:

veszek akkor citrom és narancs illóolajat és azt fogok odacsepegtetni!


de ezekután kedvem lenne jól seggberugni azt a macskát! nem neki építettem fel a házamat!


júúúúúj,most gyertek írjatok valami frappánsat, rugjatok seggbe ti engem, gyerünk, gyerünk mert unom magam!


egyébként anynira jót nevetek rajtatok!

2010. febr. 4. 13:50
 35/60 A kérdező kommentje:

Az angolos hölygnek: ez komoly? de azért jó hogy minden jóra fordult és kiderült mi volt a baj!


Én szerencsére nem érintkezek szorosan macskával, nem simogatom őket. olykor ha a kerítésnél állnak és bográcsolunk vagy szalonát sütünk akkor átnyújtok nekik egy falatot, de ennyi.

2010. febr. 4. 14:00
 36/60 anonim ***** válasza:

A tegnap esti "támadó" vagyok. A mai napon nem velem vitatkoztál, de örülök, hogy vannak itt még állatbarátok, akik hasonlóan gondolkodnak, mint én.

Én még mindig azt mondom, hogy télen ne pakolj ki, nyáron meg a napra pakolj, ha oda süt a nap, a ciculik elbujnak a hűvösre. És mindjárt nem kell semmilyen módon irtani őket.Az állatokat nem tudod beszabályozni. A madár is gondol egyet és leül a háztetődön.

2010. febr. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
Én az egyik mai támadó vagyok és vállalom! Rémtörténetek mindig voltak és lesznek! Az egyik ismerősöm rubeolát kapott el NEM MACSKÁTÓL hanem embertől és beteg baba született! SOHA TÖBBET NEM FOGADOTT BE KÓBOR EMBERT
2010. febr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:

16.06-os hozzászóló!


Te hogy vagy képes gúnyolódni más tragédiáján???? Ha mindez veled történik meg, akkor is nevetnél és gúnyolódnál? Milyen ember vagy te hogy gúnyolódol más fájdalmán, három elvesztett babán.....szégyellhetnéd magadat!


egy babát már elvesztő kismama.

2010. febr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
Nem a tragédián gúnyolódik hanem rajtatok!!!
2010. febr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:

Azért remélem ha téged tragédia ér, sosem fognak rajtad nevetni! Bár kétlem hogy sejtenéd milyen is egy 3 babát elvesztő tragédia! mert akkor semmin sem lenne kedved gúnyolódni. 3 éve, éppen a 28. születésnapomon vesztettem el a 10 hetes babámat. Iszonyat volt, azt hittem nem élem túl. Két évembe került míg túltettem magamat rajta! Így nem tudom igaz e amit írtak az angol hölgyről,mindenesetre nekem nem volt kedvem még csak mosolyogni sem rajta!


Itt tényleg nincs kivel beszélni! az elvakult állatfanatizmusod mellett nem látsz mást!


Azt hiszem én is itt hagylak magadra! aztán nevess magadon. és imádkozz hogy elkerüljön a tragédia. Bár kétlem hogy terhes lennél!

2010. febr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!