Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Idegen macska ártalmas? Mit...

Idegen macska ártalmas? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

szisztok!


3 hete derült ki hogy babát várok. nem vagyunk fiatalok, 34 éves leszek, és ez lenne az első babánk.

Olvastam hogy előfordulhat a macskáktól a toxoplazma fertőzés. nekünk házban van bent két kistestü kutyánk. ami viszont bosszant! van egy teraszunk, fedett, de nem körbekerített. a szomszéd macskája nyáron a hintaágyban tanyázott. nem is foglalkoztunk úgy vele. de aztán ami ma reggel volt az kivágta nálunk a biztosítékot. ki volt terítve az ülőkére egy paplan, szellőzni, mert ráömlött valami. ma reggel mit látok???? összeszarta és hugyozta a macska!!!!!!!!még annyira sem volt képes hogy lemásszon róla!!! mit tehetek? Mit mondjak a szomszédnak, akivel nagyon jó a viszonyunk!? Vagy csak én lihegem túl? és ha nyáron belepisil a hintaágyba amiben ülni szoktam, és a kezemmel hozzáérek a megszáradt vizelethez?


TI MIT TENNÉTEK??? én nem szeretnék egy picit sem kockáztatni, de ez nem mehet így!


2010. febr. 3. 09:27
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
0%

És mi az, hogy többet ér a macska, mint a gyereke élete??Ilyen hülyeséget hogyan írhatsz?A toxoplazmától félsz?Csináltasd meg a vizsgálatot, parázni ráérsz akkor is, ha az negatív.De akkor is inkább arra figyelj, hogy moss meg minden zöldséget,gyümölcsöt és ne piszkáld a nyers húst csak kesztyűben. Ne kiáltsuk ki a macskákat gyerekgyilkosnak, oké?!!

És ha már a bunkó megnyilvánulásnál tartunk, olvasd végig a saját kiírásod.Szerintem nem a macska "szarta hugyozta" össze a paplanodat, mivel ők olyan helyet keresnek, ahol el tudják kaparni, vagy valamivel betemetik. A te ruhád teljesen alkalmatlan "WC-nek" számukra. Lehet valami más volt.

2010. febr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
Én meg azt szeretném kérdezni miért idegeskedsz ennyire? Kiírtál egy kérdést és kaptál válaszokat! Én nem írtam csúnyán vagy unintelligensen, leírtam amit gondolok és segíteni is akartam mert a sprayt is én írtam. Sajnálom, hogy bánt ha én is ellenzem a csapdát, főleg, hogy van más megoldás! Nekem is van cicám, pontosan 4 és 35 hetes terhes vagyok és hidd el nekem az orvosom nem kérte, hogy tüntessem el őket. Te nem vagy beteg és a baba sincs veszélyben és a macska sem hordozza az ebolát! A toxoplazmára van vérvétel és ha az lennél akkor pedig antibiotikum! Senki nem mondta , hogy a macska élete többet ér ennél vagy annál . De a macska élete is élet és senkinek nincs joga elvenni, mindegy , hogy kevesebbet ér vagy többet nálunk vagy egy patkánynál! Én csak annyit mondtam , hogy ne dramatizáld túl a problémát! Szeretem azt a kérdezőt aki kiír egy kérdést és ha nem a szájíze szerint jön a válasz akkor egyből a plafonon van! Az meg, hogy a válasz intelligens módon jön e ,a kérdésen is és a kommenteken is múlik! Megértem ha a nagy állatbarátoknál némely komment kiveri a biztosítékot, magam is így vagyok vele.( Mint az a komment ahol azt írja , hogy ne bántsuk a kérdezőt mert van aki a csapdát használja) Megértettem, hogy nem megölni akarod, és nem is bántottalak olvasd nyugodtan vissza . Próbálj te is uralkodni az indulataidon ne csak másoktól várd el!
2010. febr. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 A kérdező kommentje:

Úgy látom nincs kivel beszélni!!!


én uralkodtam az indulatomon mindaddig míg azt nem olvastam hogy tűrjem el más macskájának a piszkát, és miylen jogon használom én a saját teraszomat!!!


Mellesleg a férjem többször is látta a macskát most télen is a teraszon, a mi két benti kutyánk a közelébe sem ment, patkány nem mászik fel oda.akkor vajon mi más lehet....mellesleg a madarakat sem lövöldözöm!


Igen, tűrtőztettem magamat, mindaddig míg én voltam a mocskos szemétláda amiért nem tűröm el ezt az állapotot.

Nem azt írtam hogy írtózom a macskától, és azt sem hogy megöl engem vagy a babámat, én csak annyit kértem hogy adjon valaki tanácsot hogy hogyan szoktassam le őt a teraszunkról!!!!!!!!

és az tényleg igaz hogy nehogy már énb legyek a hibás mert valaki patkányfogót ajánlott. mellesleg ő sem úgy ajánlotta hogy azzal kell megölni, hanem megijeszteni a macskát vele. de megynugtatlak, nincs patkányfogónk és nem is fogok venni. ÍRTAM MÁR, DE LEAROM ÚJRA: ILLÓOLAJAT FOGOK VENNI!!!!!!!


és ha mégegyzer oda szarik a macska akkor majd megyek és én terhesen fogom összeszedni a szomszéd macskájának a piszkát aki bejárja az egész környékünket!


szép napot, én befejeztem. azért annak örülök hogy javarészt a válaszolók tényleg hasznos tanácsokat adtak és nem olvasták félre azt amit le sem írtam!


Jó babavárást neked is kedves macskatartó, de ne haragudj amiért én nem zárom szívembe a szomszéd macskáját. maradok inkább az én kutyáimnál.

2010. febr. 4. 08:25
 24/60 A kérdező kommentje:

Ja, még annyit:


mutasd meg kérlek azt a mondatot ahol azt írtam:


tanácsot kérek a macsek kinyírásához!!!!!


ha ezt megtudod mutatni akkor tiszteletem! egyébként meg nehogy már én takarítsam más állata után a szart! az én kutyám után sem takarít senki más....igaz azok sosem vécéznek be a lakásba, és sosem teszik dolgukat semmilyen ruhaneműre. modnjuk nem is kobórognak kerteken át. Te kiengeded a macskádat hogy csavarogjon? mert ezek kint vannak éjjel nappal. vajon ha a te macskád is járnak égre földre, találkozna más állatokkal, akkor is beengednéd az ágyadba?


Te ok nélkül támadtál. el kell fogadni hogy vana akinek a kutya jön be, van akinek a macska, van akinek a görény, van akinek a madár...midnen ember más! De én sosem kiabáltam le senki fejét csak azért mert éppenséggel nem szeretne más állatának ürüléke közt élni!



Szép napot midnekinek.

2010. febr. 4. 08:31
 25/60 anonim ***** válasza:

Ha már van macskád: semmi gond, de mindenképpen kérjél toxoplazma tesztet, hogy megtudd átestél-e már a fertőzésen. A toxoplazma tesztet a TB támogatja, de nem végzik el automatikusan. Ha véletlenül pozitív lesz, akkor felírnak egy tablettát (a Rovamycin nevű antibiotikumot), azt kell a terhesség végéig szedni és akkor nem lesz baja a babának. Ha kimutatja a teszt, hogy már volt ilyen fertőzésed, akkor akár ki is almolhatod a macskát, ha kimutatja, hogy még nem volt fertőzésed, akkor jobb, ha kerülöd az ürülékét, mert annak akár a belélegzése is fertőzést okozhat.


Macska vagy terhesség?

A kettő nem zárja ki egymást A macskák többsége kölyökkorában esik át a betegségen viszont élete során bármikor találkozhat ezzel a parazitával. Lakásban tartott cicáknál kisebb a toxoplazma fertőzés esélye, hiszen nincsen más macska, vagy más állat, akitől elkaphatná a toxoplazma fertőzést. Nagy kockázatot a kijáró, kertben tartott, nem oltott macskák jelentenek. Emellett több háziállat, pl. juhok is magukban hordozzák a toxoplazma gondii nevű egysejtű parazitát Részletes leírás a toxoplazma-fertőzésről



Az emberek 80%-a már átesett rajta, akkor is, ha nincs macskája, de azért érdemes tesztet kérni. Nem muszáj most azonnal emiatt elmenned dokihoz, de ha majd mész, és beutal laborra, akkor kérj ilyen tesztet is, leveszik a többivel a vért hozzá.

Ha megindoklod, miért kéred (pl. macska van otthon, kertészkedni szoktál), akkor a toxoplazma tesztet a TB támogatja. Ha az orvos mégsem akar beutalót adni rá, akkor magánlaborban 3-4 ezer Forintért megcsináltathatod. Két helyen van erre mód Budapesten: www.genodia.hu és www.interlab.hua két labor oldala.


A toxoplazma lelet

A leletre három értéke írnak rá. Az IgG azt jelzi, átestél-e már a fertőzésen, ha pozitív, akkor igen (és már védett vagy ellene, nem kaphatod el megint), ha negatív, akkor nem.

Az IgM érték mutatja meg, friss-e a fertőzés (fél éven belüli), ha pozitív, akkor fél éven belüli fertőzésed van. Hogy ez a viszonylag friss fertőzés hatással van-e a babára, hogy éppen fertőzött vagy-e, azt onnan lehet megtudni, hogy újból mintát vesznek és megnézik, emelkedtek-e az értékek, ha az IgM és az IgA értéke nőtt, akkor friss a fertőzés és kezelni kell.

Olyan is előfordulhat, hogy magasak az értékek, de nem emelkednek, ez arra utal, hogy gyakran találkozol hordozó állatokkal, emiatt magas az ellenanyagok értéke a szervezetedben, de nem vagy friss fertőzött.



A toxoplazma fertőzést meg lehet kapni nyers hústól (tatárbifsztek), rosszul megmosott gyümölcstől-zöldségtől, játszótéri homokozóban, szóval nem csak a macska lehet a ludas.

Általában, akinek macskája van, az már átesett a fertőzésen és utána már védett ellene, de ha új, idegen macskád van, akkor mindenképpen csináltasd meg a tesztet.


Ebből a cikkből világosan kiderül,hogy nincs életveszély,de veszély bizony van,ha az ember utcán élő,vagy nem saját macskával "barátkozik".Persze sokminden mástól elkapható a toxo,de azért nem véletlen ,hogy a macskákkal hozzák összefüggésbe.Az én védőnőm is azt mondta,hogy a SAJÁT macskámtól már nem kaphatom el,de amíg a kisfiam meg nem születik,kerüljem idegen cicák társaságát!

És az illóolajos megoldás jó!

Boldog babavárást!

És kérdező!Ne idegeskedj,mert az igen ártalmas így a korai szakaszban... Tojj le mindent!!! A macskáról még annyit,hogy ha valóban jó viszonyban vagy a gazdájával,hát mondd el neki mi a helyzet,és hogy szeretnéd ha valami megoldást találna.Biztosan megérti! :)

2010. febr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!!!!!


LE A KALAPPAL ELŐTTED!!! ez tényleg egy kimerítő, midnen kérdésre választ adó írás!!!! KÖSZÖNÖM!!!


látom te is megérted, hogy nem az én macskám, a szomszédé ami kint van tartva tehát nem a lakásban él és nem csak pisilni jár ki! aki kóborol, s akitől a mi kutyáink is többzsör lettek bolhásak, míg végül kb. 3 éve kapott végre bolhanyakörvet.De lehet hogy mégsem a szomszéd macskája hanem egy teljesen idegen kóbor macska! de akkor is ugyanaz: nem az anyém, nem én ügyelek felette!


marad a jó kis citromos és narancsos illóolaj! meg egy kis őrölt bors az ülőkére és hátha nyárig elszokik onnan! :)

2010. febr. 4. 10:17
 27/60 anonim ***** válasza:
34%

Most akkor kóbor macska vagy a szomszédé? Egyszer ezt írod , másszor azt! De a szar mindig benne van a mondatodban! És te beszélsz intelligenciáról!

NO COMMENT....

2010. febr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 A kérdező kommentje:

No, elmagyarázom neked:


a szomszédban van két kinti macska, akiket többször is láttunk a teraszunkon. nyáron szívesen heverésztek a hintaágyunkban. Idén is többször látta a férjem az egyik macskát a padon ülni.

De mivel őket is megilleti az ártatlanság védelme, ezért írtam, hogy lehet hogy mégsem a szomszédból van a bűnös, nehogy baj legyen hogy meggyanusítottam a szomszéd macskáját midnenféle bizonyított tény nélkül!


egyébként miben változik hogy kinek a macskája? ha idegen akkor pláne hogy nem tudni kiféle-miféle....


Intelligencia? nálam már akkor kicsaptad mikor ok nélkül támadtál! én csak azzal tudok intelligens lenni aki viszont megadja ezt nekem! Aki értelmezni tudja az írásaimat!


No komment :)

2010. febr. 4. 13:20
 29/60 anonim ***** válasza:
Ez a toxoplazma már egy lerágott csont mint ahogy ez a kérdés is! Takarítsd el , fertőtlenítsd le a kezed és kész!!Kedves kérdező én végig olvastam a kommenteket és senki nem barmozott le és senki nem nevezett macska gyilkosnak csak már annyira elborult az agyad , hogy meg sem érted a kommenteket!
2010. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
56%

Édes Istenem! egy ártatlan kérdés miatt így rátámadni valakire! Lehet jobb lett volna ha azt kérdezi meg hogy hogyan írtsa ki az odajáró macskát?


Én is végigolvastam és az a macskabarát hölgy ő neki ugrott amiért valaki ajánlotta a patkányfogót!

Egyébként én sem türném el hogy más macskája, kutyája, állata odapiszkítson arra a helyre ahol én a babával üldögélni szoktam. még jó hogy nálunk magas téglakerítés van. nem nagyon mászott még be macska!És itt nem érdekelne a toxoplazma meg más sem!


egyébként ajánlom hogy ebben az esetben valamelyik családtag takarítsa fel a piszkot, pláne addig amíg meg nem tudod mennyire vagy védett a toxoplazmával szemben!

2010. febr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!