Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Idegen macska ártalmas? Mit...

Idegen macska ártalmas? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

szisztok!


3 hete derült ki hogy babát várok. nem vagyunk fiatalok, 34 éves leszek, és ez lenne az első babánk.

Olvastam hogy előfordulhat a macskáktól a toxoplazma fertőzés. nekünk házban van bent két kistestü kutyánk. ami viszont bosszant! van egy teraszunk, fedett, de nem körbekerített. a szomszéd macskája nyáron a hintaágyban tanyázott. nem is foglalkoztunk úgy vele. de aztán ami ma reggel volt az kivágta nálunk a biztosítékot. ki volt terítve az ülőkére egy paplan, szellőzni, mert ráömlött valami. ma reggel mit látok???? összeszarta és hugyozta a macska!!!!!!!!még annyira sem volt képes hogy lemásszon róla!!! mit tehetek? Mit mondjak a szomszédnak, akivel nagyon jó a viszonyunk!? Vagy csak én lihegem túl? és ha nyáron belepisil a hintaágyba amiben ülni szoktam, és a kezemmel hozzáérek a megszáradt vizelethez?


TI MIT TENNÉTEK??? én nem szeretnék egy picit sem kockáztatni, de ez nem mehet így!


2010. febr. 3. 09:27
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem te is rubeolás lettél! azért születtél ilyennek!
2010. febr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
14%
Vegyétek már észre mit akar mondani!! Betegség és tragédia lehet embertől is! Miért ne kaphatna terhesen bárányhimlőt vagy rózsahimlőt? Ahogy a H1n1 is okozhat és okozott is tragédiát! A toxoplazma antibiotikummal kezelhető és nem lesz tragédia!!
2010. febr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
25%

16.06-os!Szerintem nagyon jó vagy.Én legalább is nagyon jól mulattam.Hülye hozzászólásra hülye válasz jár,bizonyára nem a babájukat elvesztők kigúnyolása volt a cél.

Nagyon jól mondod, az embertől is el lehet kapni bármilyen betegséget, itt van pl. a H1N1!!Az is lehet halálos kimenetelű.

Nem kell óvnotok magatokat a széltől is, az sokkal ártalmasabb a babának. Egy kis egészséges baci meg kosz kell mindenkinek.

Az esti támadó.

2010. febr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
0%
A sztori különben is sántít! Milyen vírust hordoztak a macskák amitől 3 baba elment? Írjad már le nekem? Toxoplazmától? Azt sem tudod miről beszélsz? Szerintem ez egy beteg ember beteges története és nem is valós tragédia! Nézz már utána a toxoplazmának!
2010. febr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam újra és újra a kérdezőt. Azt írja, hogy : olvasta hogy előfordulhat....és ez igaz is. ellenben mindnyájan akik voltunk terhesek, azok mindentől féltettük magunkat, a babánkat. Ez érthető itt is. Én jóindulatot látok a sorok között, nem állatgyűlöletet. Kérdezett hogy árt e a macska vizelete, hogy mit tegyen hogy ne a teraszán tanyázzon és végezze dolgát a macska. Ez szerintem jogosan kérdezte, mert megtehette volna az egyszerűbb megoldást és megöli.


De ha egy kalap alá vesszük az állati és emberi fertőzéseket akkor lehet dohányozni szabadon, mert a szmog, a gyárak által kibocsájtott szennyeződések, a generátorokból sugárzó áram éppúgy veszélyes, s ezáltal akkor jobb ha elássuk magunkat és nem akarunk tovább élni!


Kedves kérdező: amint írták, menj el vérvételre, azaz szólj az orvosodnak amikor mész, hogy kérsz ilyen vizsgálatot. Tudom hogy aggódás a 9 hónap, pláne harmincakárhány évesen, amikor az ember már nem fiatal. S tisztelendő hogy mindezek tükrében nem ártani akarsz annak az állatnak!


Boldog babavárást


egy 2 éves kis "csitri" mamája, aki már kistesót tervez!

2010. febr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 A kérdező kommentje:

Köszöntök mindenkit a fórumomon! örülök hogy ilyen népes csapat jött össze, csak ez a hideg ne lenne, pláne míg az ember hazaér a munkából! :-)


mosolyogva olvasgatom a hozzászólásokat :)


az angol hölgyről nem tudok mit mondani, ha igaz akkor sajnálom.


A macskáknak meg kiteszek mára egy dunyhát, csakhogy nagyobb hely legyen nekik! :) mostanra totál nem érdekel ez a dolog, a normálisabbja úgyis tudott érdemben segíteni!


A kistesóhoz meg drukk a hozzászólónak!


további szép estét, megyek mert vár a vacsi...

2010. febr. 4. 18:16
 47/60 anonim ***** válasza:
0%

Na, a dunyhás ötlet nagyon jó. Ebben a hidegben úgy is nagyon fáznak. Egy kis meleg tejecske nem jut?Ha még azt is megtennéd esetleg...

Egy cicabarát

2010. febr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:

[link]


4. bekezdés....hmmm, tényleg hazugság az angol történet, ugye?????


és alulról a 4. bekezdés, a retteget toxoplazma!!! de azt be is linkelem ide:



A véglények közül közismert a Toxoplasma gondii okozta toxoplasmosis. A betegség az egyik leggyakoribb zoonózis, a felnőttek kb. 70%-a szeropozitív. A probléma akkor jelentkezhet, ha szeronegatív nők terhességük alatt fertőződnek: bekövetkezhet vetélés, koraszülés, halvaszülés vagy különböző magzatkárosodások. Ennek megelőzésében a higiéniás rendszabályok betartásának van nagy jelentősége (az emberi fertőződést okozhatja nyers hús fogyasztása, zöldségek, gyümölcsök nem megfelelő megmosása, macska ürülékének nem elég gyakran való eltávolítása, stb.).

2010. febr. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
30%

Akkor azt hiszem le is van írva a megoldás :"Ennek megelőzésében a higiéniás rendszabályok betartásának van nagy jelentősége" És máris fellélegezhetünk! Hogy ártalmas e a pisi? Ez meg milyen kérdés? Ha én almot tisztítok vagy eltakarítom a "baleset" nyomait nem kérdezem meg,hogy az ürülék ártalmas-e, kezet mosok és utána lefertőtlenítem. Ez ennyire egyszerű!

Kedves kérdező! A paplan tényleg jó ötlet, tedd azt!

Jó étvágyat a vacsorához!

2010. febr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kell bántani a kérdezőt. nem azt mondta, hogy utálja a macskákat,vagy bántani szeretné, csak nem akar macskapisit és kakit a párnáján. De ha valaki ezt elviseli, akkor annak szép álmokat.
2010. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!