Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van a aki a terhesség elejétől...

Van a aki a terhesség elejétől vérnyomáscsökkentőt szed? Milyet, és mennyit? Milyen volt a vérnyomás, mennyire magas?

Figyelt kérdés
2015. febr. 2. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
En pont terhesseg elejen hagytam abba a dopegytet, elotte szoptatas miatt szedtem azt es nem tudtam abbahagyni. Napi ket dopegyt kellett. Elozo terhessegem 36. Hetetol kezdve szedtem. Sajnos ez atmeneti, biztos fog meg kelleni. Nalam a terhesseg eleje alacsony vernyomassal jar. Amugy a napi ket dpegyttel 120 130 kozotf volt. Most gyogyszer nelkul 115/60. 9 hetes vagyok.
2015. febr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Terhesség előtt is szedtem, most is szedek.

2x1-et szedtem a 30. hétig. Utána volt egy kis emelkedés, így 4x1-et a 36. hétig. És most a frontok miatt sajnos délután megugrik, ezért 4x2 Dopegytet, és 2x1 Isoptint kell szedtem.

Délelőtt 110-120/75/65, délutánra még ennyi gyógyszer mellett is 144-148 között ingadozik. A per értékek ekkor is jók. Holnap néznek áramlást, remélem rendben lesz.

37 hetes kismama

2015. febr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem már a terhesség elején is magas volt, hozzátenném, hogy már a vérnyomásmérő látványára is felmegy... :)

Rögtön felirták fa dopegytet, először 2x1-et, aztán 3x1-et, aztán a 36. héttől 3x1,5-öt, és mellé nekem is volt egy gyógyszerem, amit ha megugrott, csak akkor kellett bevenni és szétrágni. Érdekes volt, mert ha nagyon meleg volt, akkor mindig felment, hűvösben meg lement. 150/90 volt az átlag, nekem is mindig minden nst-né nézték az áramlást is.

Folyton mérnem kellett volna, napi 4x,5x, de a végén már nem is mértem ennyit, mert már a tudattól felment. :) Az orvosom mindig megnyugtattot, és nem lett semmi gubanc, még rá is húztam 5 napot.

Egyedül a császártól voltam betojva, magas vérnyomásnál ugye előfordul, de simán sikerült megszülnöm a kislányomat. 160/100-zal mentem szülni, gyorsan kaptam ott két dopegytet, és attól gondolom lejjebb ment, mert utána senki nem szólt semmit, hogy baj lenne. :)

2015. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó.És neked mennyi volt az elején?Otthon is magas volt vagy csak dokinál?Én is pont így vagyok, ha meglátom a műszert már 160 a vérnyomim:-(((Az előző terhességem is így zajlott, csak ott a később kezdődött, most meg ugye megmaradt ez a para.És neked mindig 150 volt, már hogy írtad hogy ez volt a átlag.
2015. febr. 3. 10:59
 5/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Gyanítom, hogy nekem terhesség előtt is magas lehetett, csak mivel semmi tünetem nem volt, és nem méregettem, igy nem tudtam. Mikor legelőször elmentem 9 hetesen a védőnőhöz, valami 170-et mért...rosszul lett ő is, én is. :) Mikor a dopegyt beállitotta, akkor normális lett, ilyen 135, de az időjárás nagyban befolyásolta. Volt, hogy nagyon rosszul voltam, szinte elájultam, a védőnő mérte, na akkor volt normálisan 120. :) Nekem a perem is magas volt mindig. Aztán emelték a gyógyszeradagot, és mindig jobb lett.

Vérnyomásmérés előtt mindig kellett 10 perc, hogy megnyugodjak... :)

A dokimon kivül mindenki csesztetett, hogy milyen magas, de én jól voltam, a dokim mindig megnyugtatott, és lám, simán megszültem. :)

Ne idegeskedj, az még jobban felnyomja - tudom, nehéz ezt betartani. Pihenj sokat, és igyál rengeteg folyadékot, plusz még kerüld a sót. Kávét és teát pedig lehetőleg ne igyál. (ha jól tudom egyedül a roibos teában nincs koffein)

És én minden lefekvés előtt ittam citromfű teát - nyugtatónak.:)

2015. febr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem a terhesség előtt is magas vernyomasos voltam.

Így 2x1 dopedyt es 2x1 cataflam retardot szedek.

igy a vernyomasom 130-140kozott mozog.

2015. febr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltál:-)Ha totál nyugodt vagyok, normális, de ha izgulok a határ a csillagos ég....nincs erre valami tuti praktika?És téged nem akartak befektetni?
2015. febr. 3. 21:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Próbálj meg nem idegeskedni meg izgulni :)

Ha a gyógyszer beallitja és nincs semmi baj akkor nem kell befekudni.

A vége felé persze más a helyzet, főleg ha fehérje vizelés is megjelenik.

2015. febr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megint 3-as és 5-ös vagyok.:)

Nem akartak befektetni, nem volt fehérje a vizeletben, a 30. héttől már minden héten nézte a védőnő. De mindig féltem, hogy kórház lesz a vége, mikortól nst-re jártam, már mindig nálam volt a csomagom, mert ugye ott is mérik mindig a vérnyomást, féltem, hogy bent tartanak miatta.

Valahol a vége felé az egyik vérvételnél egy keresztes lett a vizeletem (fehérje) de a dokim azt mondta, hogy csak valami baci. Plusz ugye mindig nézték a vérben a vese és májfunkciót, mindig külön rá volt irva a papiromra, hogy ez kell. A legvégén már ez is határértéken volt azért.

Most már 5 hónapos a kislányom, de most már vérnyomáscsökkentőt szedek, mert alapból 150 körül lenne, figyelek rá most már. :) Második babát nem tervezünk, 37 vagyok, valamennyi időt várni kellene mig a a kiscsaj nagyobb lesz, utána már "öreg" leszek. :)

2015. febr. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!