Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek, mi a jobb,...

Mi a véleményetek, mi a jobb, ha a baba a kezdetektől a saját ágyában alszik éjszaka vagy ha együtt az anyával/+apával/?

Figyelt kérdés

Eddig határozottan úgy gondoltam,megpróbálom majd külön altatni éjszaka. De elbizonytalanodtam,mi a jobb neki... És én ki tudom-e pihenni magam,ha mellettem alszik. ???

6 hós kismama


2010. febr. 11. 15:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%
hát ha a házasságra nem is, a komfortérzetre mindenképpen. én pl. nem alszom együtt minden nap a férjemmel, mégis jó a házasságunk. viszont a falat lekaparnám, ha nem mehetnék át hozzá, amikor akarok, vagy ő nem jöhetne át amikor akar. nemcsak a szex miatt, néha azért jó 1ütt szuszogni :)
2010. febr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszi a sok véleményt. Én is így gondolom,hogy jobb ha külön alszik a baba. De olvastam néhány könyvben,most meg a LaLeche Liga honlapján,hogy az újszülötteknek ez alapvető igényük és az anyuka is nyugodtabban alszik,ha vele van...
2010. febr. 11. 15:37
 13/20 anonim ***** válasza:
78%

Akkor én képviselném a másik oldalt.:)

Minden gyerekünk velünk aludt kb 2 éves koráig,akkor hiszti nélkül ment a saját,nagyfiús/nagylányos ágyába.Éjszaka szopi volt amíg át nem aludták az éjszakát,ez a kezdetektől nagyobb sírás nélkül ment,mert ott voltam,"kéznél".Mindenki ki tudta pihenni magát,mi is és a gyerek is.Sosem voltam zombi,nem kellett panaszkodnom,h hányszor keltem éjszaka,mert szinte félálomban történtek az ébredések is.A széles körben elterjedt nézettel-ami mindig valaki ismerősével történt meg:))-ellentétben én saját tapasztalatomat tudom megosztani:nagyon jó volt együtt aludni a gyerekekkel,nem távolodtunk el egymástól a férjemmel sem emiatt,és nem "ragadtak" az ágyunkban, a sajátjukban alszanak,nyikk nélkül,reggelig.

De azt tudom ajánlani,h döntsd el mit akarsz.Ha nem akarod az együtt alvást,ne csináld,mert azon fogsz végig kattogni,h nem kéne,jaj,hogyan szoktassam le róla.De ha akarod-nálunk sem véletlenül kerültek oda a gyerekek,így tartottuk jónak-,akkor viszont ne érdekeljen,h más mit mond róla.Azt csináld,amit TE akarsz.

2010. febr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
79%

ujszulottnek veszelyes egy agyban aludni a szulokkel, mert sajnos nagyon konnyen megfulladhat!

idealis az elso hetekben veletek kozos szobaban, de a sajat kis agyikojaban altatni. ereznie kell a kozelsegedet, mert eleg brutal lehet neki 9 honap utan csak ugy elvalsztani a mamijatol! majd meglatod, mar csak a szuszogasotoktol es a hangotoktol is megnyugszik majd ejszaka. megiscsak ehhez volt hozzaszokva 9 honapig!

2010. febr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Az én kislányom első perctől a saját szobájában saját kiságyában alszik. 7 hetes koráig én is a szobájában aludtam egy kanapén.Szerintem külön a legjobb.3,5 hónapos baba anyukája
2010. febr. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Mi is úgy alakítottuk ki a gyerekszobát,hogy az első időkben felnőtt ágy is lesz bent. De azért alapból a saját helyemen szeretnék aludni...
2010. febr. 11. 21:59
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rokonságban van ez az "anyuka gyerekkel alszik" szindróma.Gyerek már 6éves múlt...Még meg is mondták hogy ez a "lányok szobája" ez az "apukáé"!:D Hát egészségükre...:D
2010. febr. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
76%

Csak azt nem értem már megint, hogy miért kell a másik véleményét, tapasztalatát lepontozni??? Miért nem lehet elfogadni, hogy nekünk úgy jó, ha külön alszik, a másiknak pedig úgy, hogy velük?

Együttalvósnak: csak azért is kaptál egy zöld kezet :)

Tegnapi 15:13-as

2010. febr. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm.:)Pont azt néztem,mi volt a rossz abban,h leírtam,mi hogy csináltuk,főleg,h azt is írtam,h mindenki aludjon úgy,ahogy neki jó.Mindegy,nem érdekes,csak nem tudom megérteni.Sosem pontozok le senkit azért,mert máshogy csinál valamit,mint én...
2010. febr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Nekem mindegyik HASZNOS volt :)
2010. febr. 12. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!