Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek a helyünkben?

Mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés

3. terhességem 10hete. Van egy 4éves és 2éves kislányom. Szerettünk volna egy kisfiút is. A természet megviccelt minket, mert hárman vannak, egypetejű ikrek. Szépek, erősek, jó szívhangokkal. A doki magzatszám redukálást javasolt a kis születési súly, a koraszülés és az anyai komplikációk miatt.

Teljesen paff vagyok... A férjem is és én is szivem szerint megtartanánk mindet. Most ő is rám bízta a döntést...



2015. márc. 2. 13:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szakértő nem vagyok, de a szembe szomszédoméknál tavaly születettek hármas ikrek, és soha, de soha nem jutott eszükbe, hogy bármelyiket is "elhagyják". Egészséges, cuki gyerekek, és nagyon szépen fejlődnek!
2015. márc. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Nem voltam még ilyen helyzetben,nem hordtam még 3-as ikreket,de a 2. terhességemmel sokat vagyok kórhàzban,első gyermekem 3 éves.Nagyon rossz hogy alig találkozunk,de valamennyire felfogja,hogy a tesó egészsége miatt muszáj és jobban viseli a kórhàzi napokat mint én.

Ha valaha ikreim fogannának nem tudnék elvetetni belőlük.Rettegnék attól,hogy egy apró hiba miatt mindegyiket elveszíteném és nem tudnék a tudattal élni,hogy én döntöttem ki menjen és ki maradjon!

Kitartást!Biztos a számotokra legjobb döntést fogjàtok meghozni.

2015. márc. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Volt egy hasonló kérdés, ott végül megtartották mindhármat. Nyáron születtek meg, amennyire tudom, mind jól vannak, nem lett gond.
2015. márc. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
2015. márc. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A kolléganőm most adott életet 5hónapja hármasikreknek,(neki kettő kisfia volt, úgy vállaltak be egy 3.babát, és így sikerült) mindegyik 2kg felett volt, a 38.héten császározták, mert olyan jól bírta.

Ő sem kockáztatott azzal hogy redukáljanak, mert mi van ha ami bent marad megsérül?No meg mert valamiért ennek így kellett történnie, és nem akartak beleavatkozni.

Én nem redukáltatnék, hacsak nincs nálad kifejezett szervi oka.

Boldog babavárást akárhogy is alakul.

2015. márc. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Lesz segítséged, ha esetleg ágynyugalomra leszel itélve?

Nem tudom, hogy döntenék de nagy eséllyel mind a hármat megtartanánk. Mert mi alapján döntenék, hogy melyik nem élhet stb.

Majd mond meg hogyan döntöttél. Szorítok neked nagyon. :-)

2015. márc. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.


Nyilván a döntés a tiéd, de az hogy 3-an vannak a pocakidban még nem törvényszerűsíti hogy korababák lesznek. Persze a kockázata nagy, de egy sima ikerterhességnél is fennáll ez a kockázat.

Én megadnám az esélyt a 3. picinek is.

Sőt mondom ezt úgy hogy nekem 1 baba volt a hadamban mégis sürgősségi császárral született a 31. hétre.

Nem mondom hogy könnyű volt a nagyobbat itthon hagyni hónapokra de eltelt az az idő is. Meg nem muszáj bent maradnod anyaszálláson, intézed otthon a nagyokat, közben naponta bemész a picikhez. Fárasztó lesz, de megér minden fáradságot. Édes fáradság ez.

De mondom, nem törvényszerű hogy korababák lesznek.

2015. márc. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Es ilyenkor mi alapjan donti el az orvos, hogy a 3 egeszeseges baba kozul melyiket iteli halalra?

Talalomra?


Gondolj bele, hogy ha megszuletne utana a ket babad, akkor mindig eszedbe jutna, hogy csak nem sokon mult, hogy nem eppen az egyik vagy a masik halt meg.

2015. márc. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
69%
Nekem csak ugyan kettes ikreim vannak, de ha hárman lettek volna sem kértem volna magzatredukciót, ez egészen biztos. Mi alapján? Rábökök valamelyikre, hogy azt vegye el? Borzasztó döntés...nagyon nehéz helyzetben vagytok, de én akkor is megtartanám mind a hármat, nem tudnék másképp dönteni. Arról nem is beszélve, hogy egy baba elvétele is veszélyezteti a másik kettő életét, és lehet, hogy nemhogy ikreitek, de egy babátok sem lesz. Nagyon sérülékenyek. Viszont a mai orvostudomány mellett már nem olyan kockázatos (ha lehet ilyet mondani) kihordani egy hármasiker-terhességet. Szoros orvosi kontroll, sok fekvés, pihenés, kíméletes életmód (már amennyire lehet...tudom, nekem is 3-4. gyerkőcök lettek az ikrek), és hamar befeküdni a kórházba. Ha nem jön közbe semmi komplikáció, szerintem 35-36. hétig is problémamentesen kihordhatók. Persze ehhez jó volna, ha lenne segítséged (barátnő, rokon, nagyszülők...)
2015. márc. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat! A priviket is :)

Úgy döntöttünk, hogy hazahozzuk mindhármukat. Jövő héten kell újabb kontrollra mennem, akkor a doki is értesül róla.

Segítségünk lesz, anyósom,aki egy szuper csaj, bevállalta az első 3hónapot. A védőnő tanácsára kérünk bármit amit az önk. adni tud, a barátnőm 4hós babaváró, megoldottuk az anyatej pótlást is. (Remélem lesz neki bőven, kisfiánál tejadó volt) már csak egy nagyobb lakás kellene, jövőre ezt kinőttük!

2015. márc. 6. 08:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!