Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát szeretnénk. Mit nem...

Babát szeretnénk. Mit nem csinálunk jól?

Figyelt kérdés
Már nagyon régen nem szedek fogamzásgátló tablettát. Ennek az az oka, hogy mi egy kicsit "máshogy csináljuk", de mióta jobban belevetettük magunkat a "dologba" az ovuáció napján és onnan kezdve 2 naponta szoktuk "rendesen" csinálni, de nem jártunk sikerrel még. Egy hét múlva megyek orvoshoz, de csak évi ellenőrzésre, ott kiderülhet, hogy nem eshetek teherbe? Vagy azt hogy vizsgálják meg?

2015. márc. 3. 20:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Na ezt próbáld érthetően is leírni.
2015. márc. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Röviden, tömören: Egy hónapba kb kétszer háromszor szexelünk, az ovuláció napján és onnan kezdve két naponta!
2015. márc. 3. 20:44
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most nem teljesen ertem :D de a lenyeg: ovu elotti napokon, ovukor es ovu utan max 2 napig erdemes egyutt lenni, magyaran ugy joval kisebb az esely, ha csak aznap es utana napokban vagytok egyutt, a petesejt ugyanis rovid ideig eletkepes. A spermak viszont tobb napig is varakoznak, tehat elore dolgozzatok ;)
2015. márc. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én is próbálkoztam kibogozni, amit írtál, és akkor most úgy értelmezem, hogy ovu napján és utána vagytok együtt 2 naponta... Miért nem előtte vagytok együtt?

Ovu előtt, ovukor és ovu után is pár napig érdemes együtt lenni (két naponta az oké).

Mi amúgy párommal csak ovu előtt voltunk együtt, és most várom a második babánkat. Úgyhogy azért az ovu előtti időszakot se hagyjátok ki.


Azt nem írtad, hogy hány hónapja próbálkoztok! Mert ha csak pár hónapja, akkor még nincs min aggódni.

Ha egy éve már akkor szólj a dokinak, és elküld komolyabb vizsgálatokra téged is és a párodat is.

2015. márc. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ovuláció előtt egy héttel kezdjétek legkésőbb, utána már hiába - a petesejt fél napig él kb, addigra oda sem ér a spermium.
2015. márc. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Nekem nem jött be sem az ovu teszt sem a jónás naptár se más.Elmentem dokihoz elküldött kivizsgálásra vér,vizelet,stb.kiderült hátrahajló a méhem.mondta hogyan kell szeretkezni,kicsit fura volt,de bejött.az eredményeim jók voltak.ja és fontos,hogy a pároddal ne mindennap-2-3 naponta vagy 4 naponta legyetek együtt,mert a férfinek is termelni kell.Bocsánat,hogy ilyen közönséges vagyok.És ne gőrcsölj rá mert rosszabb a tested nem jól fog reagálni.Én is meditáltam is mindent csináltam és próbáltam nem gőrcsölni.Na jó össze-vissza írtam :)Sok sikert!
2015. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Minél sűrűbben kell szexelni, nem csak az ovu környékén. Ha havonta csak néhány napot szexeltek, akkor ne csodálkozz, hogy nem lesz baba.
2015. márc. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
kétnaponta szexeljetek. 1: a sperma 5 nap után elkezd lebomlani,2: nem törvényszerű,hogy a 14.napon van ovud,van akinek máskor van
2015. márc. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Ditta323 ***** válasza:

Bocsi 6-os, de a hátrahajló méh nem befolyásoló tényező. Nekem is az van és elsőre összejött a lányom, sőt barátnőmnek is és neki sem okozott gondot.

És orvosom mondta, hogy ez csak régi hiedelem.

2015. márc. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, mikor van az ovud? A naptármódszer elég megbízhatatlan, hőmérőzéssel vagy ovuteszttel lehet belőni, és ovu előtt is érdemes együtt lenni.
2015. márc. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!