Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért jelent nagy rizikót a...

Miért jelent nagy rizikót a terhesség alatti hízás? Mi van akkor ha már valaki eleve túlsúllyal lesz várandós?

Figyelt kérdés
Van súlyfeleslegem (kb 15 kg). De mi van akkor, ha valaki nagyon sok túlsúllyal esik teherbe (120 kilós nők pl)? Azoknak a nőknek is lesz gyereke. Egészséges méghozzá.
2015. márc. 10. 17:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Több dolog van:

Vércukor szint miatt. A hirtelen ugrás, az ingadozás összezavarja a szervezetet, ezért rosszabb mint amikor valaki eleve kövéren indul.

Vérnyomásra, érrendszerre is elég rosszul hat, ami a vérellátás miatt lehet kellemetlen.

Ezen kívül a sok zsírszövet nem segíti elő a baba megszületését, kitolását. (Császárral meg csak 3x lehet szülni).

A pajzsmirígyről most ne beszéljük, mert viszonylag ritka hogy a miatt hízik valaki épp a terhesség idején.

2015. márc. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
A terhesség normál testsúlyú nők szervezetét is megterheli, hiszen "kettő helyett dolgozik". A nagy testsúly szintén megterhelő a szervezet számára. Kettő együtt...
2015. márc. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Az miért a kismama meghurcolása, ha figyelnek rá?
2015. márc. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
57%
Sztem nem cukor. Nem kismamáknál is rizikó a túlsúly, a dohányzás és ivas után a következő kockázati tényező sziv- és érrendszeri megbetegedésekben.
2015. márc. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

A meghurcolás az, amikor ide-oda küldözgetnek rendszer nélkül. Az orvos küld a védőnőhöz, az meg nem tud mit tenni a szükséges dokumentum hiányában, így visszaküld az orvoshoz... De ezt már leírtam.

A nőgyógyászat azt mondja, hogy majd a labor adja ki a leletem, a laborban meg közlik velem, hogy a nőgyógyászatra küldik...

Ilyen apróságok a meghurcolás. Azzal nincs bajom természetesen, ha foglalkoznak velem.

2015. márc. 10. 20:27
 16/26 Vilcsianyuja ***** válasza:

Ohh, hogy valamilyen vérvétel leletét rossz helyre küldik? Az nem a túlsúlyod miatt van, sajna a rendszer hibája. Nekem anno az AFP-eredményemet (akkor még kötelező volt) keverték el. Nálunk automatikusan a kórházba került, a második genetikai UH időpontjában már ott volt az UH-helyiségben. Csak az enyém nem, mert valamilyen bűvös oknál fogva nem került be a nevem az előjegyzési naplóba... Kerestem a leletet a védőnőnél, a nőgyógyásznál, senki nem tudott róla. Annyit tudtak mondani, menjek be a laborba az SZTK-ba, ott tudnak másolatot nyomtatni a leletről. Tudtak is, simán rákerestek a számítógépen, kinyomtatták és kész, de ezért a pár mozdulatsorért nekem komoly szókarate-meccset kellet vívnom az abszolút nem segítőkész nővel, aki ott ült a leletkiadó ablaknál. Hiába magyaráztam, hogy mi volt a hiba, és hogy az eredményre szükségem van mihamarabb. Amúgy valamikor két hónap múlva egyszer csak kipostázták a védőnőmnek az eredeti eredményt. Hogy addig hol volt... Gondolom, valahol a kórházi kartonozóban heverészett.

Lehet, hogy téged extra vérvételre vagy más vizsgálatra küldtek, lehet, hogy épp a túlsúlyod miatt, de ha nem bírsz dűlőre jutni velük, az nem pár kiló miatt van, hanem azért, mert ilyen rossz a helyzet az egészségügyben.

2015. márc. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Én értem mire gondolsz kérdező. Első babámnál magán nőgyógyászhoz jártam. Hát kész bolondokháza volt az egész terhességem. Háziorvoshoz zavart minden beutalóért, aztán azzal sztk-ba, majd vissza leletér...amit vissza a nőgyógyásznak, majd a védőnőnek is! Minden hónapban vagy 5 helyen megfordultam. Mindezt úgy, hogy a 35. hétig dolgoztam. Problémamentes terhességem volt, és mégis vagy 7 szer elküldött vérvételre...stb. Most màsodik babàmat várom, sztk-s nőgyógyásznál vagyok és havonta egy (max 2) vizsgálatra megyek. Nyilván egy magánorvos precízebb, de azért ezt túlzásnak tartottam, főleg úgy hogy soha semmi problémám és panaszom nem volt. Az már plusz szívás, ha figyelmetlenségből/adminisztrációs hibából kifolyólag rohangálni kell mindenfelé.
2015. márc. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen itt már két témát alakítottam ki. A fő kérdés fent olvasható, mármint hogy miért rizikós a hízás. Ez pedig abból jött, hogy ki kell töltetnem az orvossal egy terhességi rizikó dokumentomot 3 (három) példányban. És a 20 kritérimból egy doloban nem felelek meg, az pedig a BMI. Szóval ezen az egészen törtem az agyam délután. És idő közben már eszembe jutott, hogy ilyen "szarokkal" küldözgetnek ide-oda, arra meg senki nem tudja a választ hogy hová és mikor kapom a vérvétel (kombinált) teszt eredményét. Ez viszont tényleg fontos lelet. A doki azt mondta 10 nap, a labor szerint 1-2-3 hét, a védőnő már 4 hetet mondott. Pesten ez 2 óra... És ugyanannyit fizettem érte!!! 10500ft!!! A jövőben Pesten csináltatom.
2015. márc. 10. 21:39
 19/26 anonim ***** válasza:

Ez az egész úgy gáz ahogy van. Nekem már az elég, hogy nőgyógyász elküldött a védőnőhöz, oké. A védőnőm kiadja a beutalókat de minden vacakkal a háziorvoshoz küld, hogy pecsételje le. Mert a védőnő csak a lapot adja meg kitölti. Azaz eddig szaladgáltam annyit a két orvos meg a védőnő között, hogy fele sok. Másnak meg nem is kell a háziorvoshoz járnia, nem tudom miért nem lehet egységesíteni ezt az egészet.


Kérdésedre korábban válaszoltam nem tudom hanyadikként, hozzátenném, hogy valójában minden embernek aki pl magas vérnyomással küzd azt mondják hogy fogyókúrázzon. Szóval 100% hogy van a két dolognak köze egymáshoz, akinek nem volt a válasz hasznos utána is nézhet akár.

2015. márc. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Magas vérnyomással küzdök és 52 kg vagyok. Így sem eszem sokat. Szerintem nincs a kettőnek köze egymáshoz.
2015. márc. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!