Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért jelent nagy rizikót a...

Miért jelent nagy rizikót a terhesség alatti hízás? Mi van akkor ha már valaki eleve túlsúllyal lesz várandós?

Figyelt kérdés
Van súlyfeleslegem (kb 15 kg). De mi van akkor, ha valaki nagyon sok túlsúllyal esik teherbe (120 kilós nők pl)? Azoknak a nőknek is lesz gyereke. Egészséges méghozzá.
2015. márc. 10. 17:27
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Nem mondtam hogy minden esetben el van hizva az akinek magas a vérnyomása. De ez pont olyan amikor egy sovány ember rájön hogy cukorbeteg. Fiatal korban inkább genetika, idősebb korban már lehet az életmód is. De nem az elhízás miatt. Magas vérnyomás sem az elhízás miatt van de az aki el van hizva annak több esélye van. Pont mint pl a cigi. Van aki 20 éve cigizik és semmi baja illetve aki sose cigizik és mégis. Mégis mindenki tudja hogy a dohányzás rizikó az egészségre nézve. Na ilyen az elhízás is.
2015. márc. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

11. vagyok.

Eszméletlen ez az ide-oda küldözgetés.. ráadásul terhesen :(


No kicsit utánaolvastam. Tehát: A progeszteron szint emelkedik. A progeszteron (is?) felel azért, hogy a szervezetünk mennyi vizet tart vissza. Tehát ha kevés a progeszteron gyorsabban ürül ki a víz, ha sok akkor megtartja a szervezet. Tehát a kismamák jó része nem zsírosodik, hanem vizesedik (ödémás lábak pl.) Ha sok a víz az ereinkben akkor kinyomják magukból a szövetekbe, azokat károsítja.

Ezen kívül:

- terhességi toxémia (vizenyősség, magas vérnyomás, fehérjevizelés)esélyét növeli

- mint fent írtam: az anya egész testében vizesedés lehet, tehát a visszeresség esélyét növeli. Azt érdemes tudni, hogy ha egy ér egyszer tönkremegy soha nem lesz már az "igazi".

- a gyermek születési súlyát növelheti. Ez a szülést komplikáltabbá teheti: hüvelyrepedések, elakadások, növeli a császármetszések számát.

Kísérletek szerint az ilyen babák hajlamosabbak lesznek az elhízásra.

- szülés után a babára fogsz figyelni, magadra -legtöbb esetben- kevésbé és nehezebben adod le a fölösleges kilókat (ráadásul a szülés utáni hónapokban nem is szabad fogyózni).

2015. márc. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Nekem is nagy plusszom van, 97kg-val kezdem a terhességemet. Eddig 3 kg-t hiztam csak. De ha sokat hizna valaki így, akkor megnő a vérnyomás, vizesedés léphet fel, toxémia rizikója is nagyobb. Emellett a terhességi diabétesz is kialakulhat ( nálam is kialakult csak tudnám mitől..a diéta miatt most meg fogyok:) ).
2015. márc. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Kolléganő nagy túlsúllyal (kb. 25 kiló) kezdte a terhességet. Morgott is, hogy a védőnő szerint diétáznia kéne, pedig ő kívánja a gyorséttermi ételeket, nem tud mit csinálni, így azt eszi, mert nem fog pont a terhessége alatt éhezni. A vége terhességi cukor lett, az utolsó egy hónapot kórházban töltötte szigorú diétán, és programozott császárral szült a 37. héten. Előtte nem volt cukorproblémája.
2015. márc. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Nézd, én 50 kg-mal kezdtem a terhességet, 59-cel mentem szülni.

Viszont a 24. héten nem lett jó a cukorterhelésem, így diétáznom kellett. Se előtte, se utána nem voltam cukros, terhesség alatt jött csak ki - meg idős koromban fog.

Ha nem diétázom, akkor a túlzott inzulinkibocsátás gyakorlatilag felfújja a babát, úgy hat rá, mint a szteroid. A szervei nagy méretűek, de éretlenek lesznek.


Túlsúly esetén pedig az anyára nézve is rizikós a dolog. Minden, túlsúllyal összefüggő kockázat hatványozottan van jelen terhesség alatt. Egyszerűen túlterheli a szervezetet.

Érdemes a szénhidrát diétát bevezetni és tartani, mert éhezés nélkül nagyon szépen karban tartja a súlyt.


Gondolom a terhességtől eltekintve te se ennyi kg szeretnél lenni.

2015. márc. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
17-es vagyok! Első babámnál 25 kilót híztam. A 20. héttől naponta 3x kellett mérnem a vérnyomásom (ami mindig alacsony volt), vizesedtem is így toxémiával riogattak. Szerencsére nem volt semmi probléma.
2015. márc. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!