Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek sem etikus?

Szerintetek sem etikus?

Figyelt kérdés
4 év sikertelenség után lassan megszületik a babánk aki lombikkal fogant..Mikor még terhes sem voltam eldöntöttem hogy egy valamihez ragaszkodom, mégpedig a kismama fotózáshoz. fotózás nemsokára lesz, és a fotós kérdezte hogy probléma e ha feltesz egy párat a képekből a facebookra..Egyáltalán nem bántam, mert én is így szerettem vlna régi ,és távoli ismerősökkel tudatni hogy állapotos vagyok, mert annak nem vagyok híve hog uh képeket meg ilyesmit az ember feltegyen, de izléses képeket miért ne..Csak hogy van gy nagyon kedves sorstársam akivel egyszerre volt a beültetésünk, elég közel kerültünk egymáshoz mondhatni barátok lettünk, aki most veszítette el a babáját, aki ugyan annyi idős Pocaklakó volt mint az enyém.Nem szeretnék neki fájdalmat okozni, meg emlékeztetni a tragédiára..Szerintetek is beszéljek a fotóssal hogy nem szeretném a képeket viszont látni az interneten??
2015. ápr. 1. 10:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel az olimpiai bajnok kérje meg a sajtót, hogy ne írjanak az eredményéről, mert a többieknek rosszul esne?


Megértem, hogy együttérzel a barátnővel, ez így is van rendjén, de ettől még örülj a babádnak.

2015. ápr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ő is örülne a boldogsagodnak.
2015. ápr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Gondold magad a barátnőd helyébe. Zavarna ha ő képeket rakna fel? Ugye hogynem? :) Örülnél a boldogságának :) Tedd fel nyugodtan.


Nekem 1 éve volt vetélésem, a barátnőm éppen akkor esett teherbe, posztolgatta is rendesen az UH képeket...nekem nem esett rosszul, pedig sirattam a babámát. Örültem neki, és reméltem hogy neki sikerülni fog. Sikerült neki szerenécsre :)

2015. ápr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Tapintatossag egy remek dolog. De nem neki hencegsz hogy bezzeg neked összejött, ezek csak képek egy nyilvános oldalon. Biztos lát még babás képeket ott eleget. Ha nem akarja látni őket akkor fel sem megy egy ilyen oldalra. Szóval tedd fel nyugodtan. :) amúgy biztos örül neki hogy másnak sikerül, neked nagyon is kijárt már hogy összejöjjön annyi sikertelenség után.
2015. ápr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
27%
Én nem tenném fel. Számomra fontosabb az, hogy egy jelenleg hozzám közel álló embert ne bántsak meg, mint hogy olyan embereknek mutassam a boldogságom, akikkel eltávolodtunk egymástól....
2015. ápr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
58%

Az etikátlanság nem itt kezdődik.

Most akkor én is rejtőzködjek 2 unokatestvérem elől, mert az egyik 1 éve vár a babára, a másik 6 éve, nekünk pedig 5 hónap alatt összejött? Ráadásul fiatalabb is vagyok. Biztosan fáj nekik, egyikük, mikor meglátott pocival, nem szólt egy mukkot sem, csak potyogtak a könnyei, dehát nem én tehetek róla, hogy őket elkerüli a gólya. Továbbra is szurkolok nekik, bár hatna... Tényleg sajnálom, hogy nem úgy alakulnak a dolgaik, ahogy szeretnék, de a saját mini-családom boldogsága, egészsége most fontosabb.

2015. ápr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj a barátnőddel. Szerintem ő is belefog menni, hiszen lehet nem csak te vársz az ismerősei közül babát. Neked most van egy boldogság de azt nem lehet kívánni, hogy te ne örülj a babádnak. Én ezt vele beszélném meg, biztos megfogja érteni.
2015. ápr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szia! Azt is be lehet állítani, hogy csak az az egy ember ne lássa, nem kell csoport hozzá. A képfeltöltéskor a láthatósági beállításoknál van olyan, hogy "egyéni" és ott meg lehet adni akár személyenként is, hogy kiknek nem látható.
2015. ápr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
18-as vagyok. Azt kifelejtettem, hogy viszont szerintem nyugodtan tedd fel a képet. Ha tartjátok a kapcsolatot úgyis tud a terhességedről, nem innen fog értesülni, és ez nem hencegés vagy ilyesmi, ahogy előttem is írták, ha a baba megszületik, akkor azt sem tudatod majd senkivel, hogy vele tapintatos legyél? Elhiszem, hogy sajnálod, én is sajnálom szegényt ismeretlenül is, de valószínűleg tudja ezt a helyén kezelni, bármennyire is fáj neki.
2015. ápr. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Tudja persze, mert együtt örültünk a pozitív tesztjeinknek, aztán nemrég írt hogy meghalt a baba, hematóma miatt..A hematómárol tudtunk eddig is csak mindig bíztunk benne hogy felszívódik, de csak nőtt, és nőtt..Aztán írt hogy mivel teljesen egyszerre volt mindenünk ahhoz hogy túltegye magát jobb lenne ha nem beszélnénk mert neki ez sebeket tép fel..Nagyon meg tudom érteni..Ez nem ugyanaz hogy lát egy kismamát, vagy egy pocakot, hanem konkrétan azt juttatom eszébe hol kéne most tartson a Kicsivel ha nem jön ez a tragédia..Biztos hogy örül a boldogságomnak,csak nehéz neki, mert az ismertségünkről is a baba jut eszébe..Dehát tudok én boldog lenni facebook nélkül is, szerintem ez egyáltalán nem áldozat.
2015. ápr. 1. 15:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!