Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Behúzták a csőbe a fiamat....

Behúzták a csőbe a fiamat. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

25 éves fiam és a barátnője (24) 4 éve vannak együtt. 1 éve össze is költöztek egy kis albérletben. Sokáig tablettával védekeztek, de néhány hónapja a lány azt mondta, Mirena spirált rakat fel, mert az biztonságosabb. Szülinapjára a fiam és oda is adtuk neki az árát, ő pedig azt mondta, felrakatta.

Az is fontos a történetben, hogy sokat romlott a kapcsolatuk az utóbbi időben. Együtt lakva sorra jöttek elő a problémák, nézetkülönbségek. A fiam sokáig minden áron ragaszkodott hozzá, de a vége felé már fontolgatta a szakítást, de a lány nagyon maradni akart.

Múlt héten bejelentette, hogy teherbe esett. Mindenáron egyedül akart elmenni a nőgyógyászhoz, de a fiamnak gyanús lett valami, és ragaszkodott hozzá, hogy elkísérje.

Ott aztán kiderült, hogy nincs semmiféle spirálja. A doki értetlenkedett is, mert spirált csak már szült nőknek szoktak felrakni, ő meg ugye még nem....

Otthon kérte tőle a fiam a számlát, bármilyen papírt, de nem tudta odaadni.


Nagyon úgy érezzük, hogy a leányzó érezte, hogy gond van a kapcsolatukkal, és csak megjátszotta ezt a spirál dolgot, hogy ne kelljen védekeznie, és egy babával magához kösse a párját.

Szerintetek mit tanácsoljak a gyerekemnek? Totál ki van akadva, nem érti az egészet, nem akarja maga mellett a lányt, nem akar gyereket, és engem meg az apját faggatja, hogy mit tegyen.

Eddig hárítottam, mondtam, neki kell döntenie (amúgy nagyon kedveltük a lányt, családtag volt náluNK), de most már azt érzem, nem boldogul egyedül a gyerekem, nem hagyhatjuk magára egy ilyen döntésben.

Ti mit tennétek?



#hazugság #terhesség #terhesség megszakítása?
2015. ápr. 3. 07:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/108 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindent nem tehet, ha a lány terhes. Rákényszeríteni nem lehet, hogy ne tartsa meg.

Ha baba van, és megtartja a barátnője, akkor a fiad apa lesz. Vagy vele marad és a gyermekével vagy fizeti a gyerektartást.

Csak ez a kettő lehetőség van. Mi mást tehetne?

2015. ápr. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/108 anonim ***** válasza:
82%
Akármit is döntenek remélem a fiad egy életre megtanulta, ha nem akar gyereket húzzon gumit.
2015. ápr. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/108 anonim ***** válasza:
96%
A fiad ugyan át lett verve, de a gyerek "legyártásában" ő is részt vett. Elküldheti a lányt, azaz szakíthat vele, de arra nem tudja kötelezni, hogy vetesse el a babát. A babáról min. gyetektartás jogcímen köteles gondoskodni, mert bírósági úton érvényesíttetheti a lány ott pedig senkit nem fog érdekelni, hogy milyen körülmények között fogant. De a legjobbat azzal tenné, ha nem csak anyagilag támogatná a gyerekét, hanem látogatná, kikérné a láthatási jogát, ő a jelenleg még meg sem született baba nem tehet az anyja őrült döntéseiről.
2015. ápr. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/108 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy az első válaszoló is írta, sok választása nincs a fiadnak sem és nektek sem. Gondolom, ha a lány szándékosan csinálta így, akkor a baba mindenképp marad. A fiad mást nem tud csinálni, mint elfogadni, hogy hamarosan gyereke születik. A gyerek pedig nem tehet róla, hogy az anyja így, ilyen helyzetbe kényszerített mindenkit. Támogassátok a fiatokat és a babát és szeressétek az unokátokat.
2015. ápr. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/108 anonim ***** válasza:
Fizeti a gyerektartást, ha nem akar a barátnővel és a gyerekkel maradni. Bár ki tudja, mi lesz ennek a vége. Így leírva a csajszi sem gyereket szeretne, csak a fiadat maga mellé. Egyedül nem tudom, hogy vállalja-e a gyereket. Hány hetes terhes? Egyáltalán terhes? Egyébként meg a leckét gondolom megtanulta a fiad.
2015. ápr. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/108 anonim ***** válasza:
11%
Nem egészen világos, hogy honnan tudja a fiad, hoyg mit mondott az orvos a lánynak. Ugyanis kivülállonak nem modnhatja el a vizsgálat eredményét, magánál a vizsgálatnál meg nem lehet benn senki az orvosn és a betegen kivül, hacsak a páciens nem kifejezetten kérni.
2015. ápr. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/108 A kérdező kommentje:

Kérek mindenkit, hagyjuk ezt a húzzon gumit témát!

Utánaolvastam a Mirenának, nincs az a nőgyógyász, aki e mellé kiegészítő védekezést javasolna. A fiamnak eszébe sem jutott/nekem sem, hogy kamu a spirál, hiszen évek óta együtt vannak.


Persze el tudnék képzelni egy unokát, de itt nem erről van szó.

A gyerekem tanácsot vár tőlem, és több dolog is jár az eszemben.

1. Próbálják meg együtt felnevelni a gyereket. - Ez egy már nem működő kapcsolatban nehéz ügy.

2. Hagyja ott a lányt, hiszen ezzel az akcióval bebizonyította, hogy milyen ember, és támogassa, támogassuk a gyereket. - Ez oké is lenne, de nehéz lehet feldolgozni egy apának, hogy soha nem lehet teljes értékű apa, ráadásul ez kihat a későbbi kapcsolataira is.

3. Mondja meg őszintén a lánynak, hogy vége, és kérje arra, hogy vetesse el a babát. Így mindketten újrakezdhetnék az életüket.

2015. ápr. 3. 08:00
 8/108 anonim ***** válasza:
77%

Az ilyen mocsok nővel egy percig nem maradnék együtt.

Szakítanék vele azonnal és mehet amerre akar.

Ha megtartja a gyereket, akkor a gyerektartás jár neki, meg ha úgy gondolja a fiad, akkor tartsa a kapcsolatot a gyerekkel, de a nő egy életre leírta magát.

2015. ápr. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/108 A kérdező kommentje:

5-ösnek írom, hogy az orvos szerint 6 hetes terhes a lány.

Egy kérdés ugyanehhez a válaszadóhoz: Milyen leckét? Leírtam, hogyan történt az egész.


6-osnak írom: együtt mentek a magándokihoz, a fiam megkérdezte, bemehet-e az uh vizsgálatra. A lány nem tiltakozott, szerintem nem mert, a fiam meg bement.

2015. ápr. 3. 08:03
 10/108 anonim ***** válasza:
35%
Egyáltalán nem védem a lányt,mert undorító az egész tett. De azért nem ez az első a világtörténelemben, ahol terhességgel próbálja maga mellett tartani a nő a pasit. Ha tudja a fiad, hogy már rég nem akar ebben a kapcsolatban maradni, gyereket biztos nem akar, akkor nem bízza a véletlenre, és felhúz egy gumit. Egyébként sincs 100%-os védelem, de legalább akkor ne adjon semmi esélyt egy ilyen történetnek. Szerintem ez a lecke.
2015. ápr. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!