Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Behúzták a csőbe a fiamat....

Behúzták a csőbe a fiamat. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

25 éves fiam és a barátnője (24) 4 éve vannak együtt. 1 éve össze is költöztek egy kis albérletben. Sokáig tablettával védekeztek, de néhány hónapja a lány azt mondta, Mirena spirált rakat fel, mert az biztonságosabb. Szülinapjára a fiam és oda is adtuk neki az árát, ő pedig azt mondta, felrakatta.

Az is fontos a történetben, hogy sokat romlott a kapcsolatuk az utóbbi időben. Együtt lakva sorra jöttek elő a problémák, nézetkülönbségek. A fiam sokáig minden áron ragaszkodott hozzá, de a vége felé már fontolgatta a szakítást, de a lány nagyon maradni akart.

Múlt héten bejelentette, hogy teherbe esett. Mindenáron egyedül akart elmenni a nőgyógyászhoz, de a fiamnak gyanús lett valami, és ragaszkodott hozzá, hogy elkísérje.

Ott aztán kiderült, hogy nincs semmiféle spirálja. A doki értetlenkedett is, mert spirált csak már szült nőknek szoktak felrakni, ő meg ugye még nem....

Otthon kérte tőle a fiam a számlát, bármilyen papírt, de nem tudta odaadni.


Nagyon úgy érezzük, hogy a leányzó érezte, hogy gond van a kapcsolatukkal, és csak megjátszotta ezt a spirál dolgot, hogy ne kelljen védekeznie, és egy babával magához kösse a párját.

Szerintetek mit tanácsoljak a gyerekemnek? Totál ki van akadva, nem érti az egészet, nem akarja maga mellett a lányt, nem akar gyereket, és engem meg az apját faggatja, hogy mit tegyen.

Eddig hárítottam, mondtam, neki kell döntenie (amúgy nagyon kedveltük a lányt, családtag volt náluNK), de most már azt érzem, nem boldogul egyedül a gyerekem, nem hagyhatjuk magára egy ilyen döntésben.

Ti mit tennétek?



#hazugság #terhesség #terhesség megszakítása?
2015. ápr. 3. 07:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/108 A kérdező kommentje:
Délután átjönnek!
2015. ápr. 3. 10:57
 42/108 anonim ***** válasza:
Na ez jó hír. Kívánom hogy rendeződjön a helyzet! Majd írj!
2015. ápr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/108 anonim ***** válasza:
86%

Nem olvastam el az összes komit, lehet már előttem leírták páran amit én is lefogok.

1. A lány ismeretlenül is elásta magát a szemembe,mert így magához láncolni valakit undorító,gusztustalan,visszataszító dolog. Játszani egy baba sorsával és egy másik felnőtt,szabad akaratú emberével.

2.Egyáltalán nem vagyok abortusz párti,ilyen esetben sem,én úgy vagyok vele,hogy abortuszom akkor legyen,ha elhalt a baba. Lehet ezért sokan le fognak pontozni meg hülyének néznek,de ha úgy estem volna teherbe,hogy Isten ne adja megerőszakolnak,akkor sem lennék képes rá,hogy elvegyem a gyermekem életét,hiszen az én húsom,vérem is. A ti unokátokról van szó,akárki is az édesanyja,azt tartsátok szem előtt,hogy akárhogy is jött,de a ti fiatok az édesapja,imádjátok,szeressétek,támogassátok és ne éreztessétek vele azt,hogy "nem kívánt" személy az életetekben.

4. Rengeteg egyedülálló anya van a világon,az én anyukám egyedül nevelt a húgommal aztán két gyerekkel mégis már 10 éve házasok az öcsém apukájával,szóval könnyen lehet,hogy a leányzó talál majd egy palit maga mellé aki majd tovább segít neki,bár ezt a fiatoknak fel kell majd dolgozni,hogy a kicsi nem csak őt fogja apának hívni. Én úgy vagyok vele,hogy nem az az apa aki megcsinálja,hanem aki felneveli a gyereket,ezért tekintem nevelőapámat az édesapámnak és az elejétől fogva apának hívom és a húgom is. Ha fiad igazi édesapa szeretne lenni,nem kell feltétlenül belekényszerítenie magát egy rossz kapcsolatba. Elég ha jelen van a kicsi életében amikor és ahogy csak tud.

Lehet,hogy nem mindenki fog egyet érteni azzal amiket írtam,de felvállalom a véleményem,én így gondolom.

2015. ápr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/108 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,most beleolvastam abba amit írtál,hogy eltiltaná a fiadtól a kicsit. Egyetértek a 27-34-es hozzászólóval. Nem tilthatja el. Amit megállapított a bíróság,annak nem mondhat ellent,őt fogják megbüntetni,ha akadályozza az apai jogok gyakorlását. Fel is jelenthetitek emiatt,ha úgy alakul. Így ismeretlenül is aggódom a kicsi miatt,mert ha külön mennek,akkor ki tudja,hogy fog gondoskodni róla az a felelőtlen majom,már ne haragudjatok...Oké,hogy ti ott lesztek és gondoskodtok róla,de ha hazaviszi,mi lesz. Sírhat magának szegénykém ott,ha le se tojja. :S Ne így legyen... :S
2015. ápr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/108 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mindenképpen mi volt délután.
2015. ápr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/108 anonim ***** válasza:
Már számolni sem tudok ma úy látom. :D 2 után 4-et írtam :D
2015. ápr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/108 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Ez az aggodalom bennem is munkál. Sokat gondolok arra, ha nem maradnak együtt, szinte semmilyen kontrollt nem tud gyakorolni a fiam a gyerek nevelése felett.

Oké, a törvény szabályozza a láthatást. De azt is lehet nehezíteni, a gyereket az apa ellen lehet nevelni, és sajnos a törvény főleg pici gyereknél szinte mindig az anya mellett áll. És persze a fiam nem lenne ott mindig, nem tudna odafigyelni arra, hogy tényleg jól bánjon az anyja a babával. Viszont ha vele maradna, milyen életük lenne?

Én sem vagyok abortuszpárti, inkább csak megengedő a kérdésben, de most úgy érzem, talán ez lenne a jó megoldás a rengeteg bizonytalan tényező miatt.

Beleszólni nem fogok a döntésükbe, de nem tudok már csupa jót feltételezni a lányról, és tartok attól, ha ezt meglépte, más cselekedetei sem lesznek tisztességesek.

2015. ápr. 3. 11:59
 48/108 anonim ***** válasza:
Sajnos így van,nagyon kevés esetben ítélik az apának a gyereket,abban az esetben kapja meg a felügyeleti jogot,ha az anya veszélyezteti az életét. Pl: nem eteti,nem ápolja rendesen,de amíg látszik a gyereken,hogy jól táplált,ápolt, addig az anya lehet drogos,kur*a,bármi,nála marad a kicsi. Az oké,hogy nehezítheti a láthatást,de ebben az esetben is papírostól menni kell a bíróságra és feljelentést tenni,hogy nem működik együtt megfelelően. Sajnálom azt a kicsi babát,de ha már így kellett történnie,akkor legyen egészséges és boldog baba. Mindennek oka van,ennek is volt. Sosem lehet tudni.
2015. ápr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/108 anonim ***** válasza:
0%

Előre is elnézést, nagy szemétség lesz, amit tanácsolok: mondja meg a fiad a lánynak, hogy vagy ő vagy a gyerek. Ha elveteti, vele marad. Szépen nyomon követi, hogy megtörténik-e az abortusz, a kórházi ágyon meg kidobja a csajt, ez a nő ennyit érdemel.

Ha nem megy bele, még mindig fizetheti a fiad a gyerektartást.


Nem hibáztatom a fiadat, amiért nem húzott gumit, más sem tette volna, akármilyen okosakat írnak itt néhányan.

Egyébként én egyáltalán nem értem, hogy minek kellett ez a spirálos fedőtörténet. Azért ez eléggé köztudott, hogy nőknél műtéti úton csak úgy csinálnak bármilyen fogamzásgátlást, ha már van több gyerek, illetve betöltött egy bizonyos életkort. Ennél kevésbé lett volna rizikós, ha a kislány egész egyszerűen abbahagyja a gyógyszer szedését, és erről nem szól a fiadnak. Ez a logikátlanság annyira zavar, hogy az is eszembe jutott, hogy ez a kérdés csak egy ügyes fogás, hogy minél többen ráguglizzanak erre a spirálra.

2015. ápr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/108 anonim ***** válasza:
Írj majd, hogy hogy sikerült a beszélgetés. Szurkolok, hogy jól alakuljon.
2015. ápr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!