Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség során mikor kell...

Terhesség során mikor kell először nőgyógyászhoz menni?

Figyelt kérdés
Még csak 16 éves vagyok, sosem voltam nőgyógyásznál, viszont 20.-án kellett volna megjönnie, és nem jött, csak egy pecsételő vérzésem volt múlthéten. Tudom, hogy túl fiatal vagyok még egy gyerekhez, de semmiképpen nem akarom elvetetni, viszont anyukám biztosan azt akarná. Tudtommal a 3. hónapig lehet elvetetni, ezért csak utána mondanám el neki, viszont nélküle nem tudok nőgyógyászhoz menni, mert nem tudom, hogy ott mi a járás, és pénzbe is kerül, ha jól gondolom.

2015. ápr. 9. 14:00
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Ma este csinálok tesztet. Vagyis inkább holnap reggel-.Köszönöm a válaszokat, ha tényleg nem fizetős a nőgyógyász, és pozitív lesz a teszt, mindenképpen elmegyek.
2015. ápr. 9. 14:25
 12/40 A kérdező kommentje:
Magántanulóként tnulnék tovább, és vannak otthon végezhető munkák is. Nerm azt mondtam, hogy rájuk akarom terhelni a felelősséget, de nyilván támogatnának anélkül is, hogy azt rájuk áthárított felelőséégnek minősítenék. Attólmég, hogy esetleg anyagilag támogatnak, még én szoptatnám, kelnék fel hozzá, nevelném, lennék vele, etetném, öltöztetném, cserélném a pelenkáját, stb., és nem pedig ők.
2015. ápr. 9. 14:35
 13/40 anonim ***** válasza:
88%
Aha, majd meglátod...
2015. ápr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Szerintem az, hogy fiatal vagyok nem azt jelenti, hogy nem tudok éretten felnevelni egy gyereket.
2015. ápr. 9. 14:38
 15/40 anonim ***** válasza:
69%
Nekem van egy 2 éves fiam, úgyhogy tudom, miről beszélek. Neked még nincs (reméljük még nem is lesz), úgyhogy gőzöd sincs, mivel jár a gyerekvállalás!!!
2015. ápr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
A válaszaid alapján érettebbnek tűnsz a korodnál. A rendelőintézetes nőgyógyászat ingyenes. Valóban tiéd a döntés. Amennyiben az apa nagykorú és vállalja a felelősséget a gyerek az ő gyámsága alá kerül. Hogyha a szüleid nem támogatnának, akkor te is kerülhetsz az ő vagy az ő szüleinek a gyámsága alá. Ez csak papírforma. A gyámügy engedélyezi (16. éved ha betöltötted) a házasságot és automatikusan nagykorúvá válsz.
2015. ápr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Az apa válallja a felelősséget természetesen, ezt már átbeszéltük vele. Néhány éve apukának született egy kislánya, akkor nagyrészt ott voltam, és láttam, hallgattam, hogy milyen is egy kisbaba, de persze tudom, hogy ez még koránsem készít fel arra, amilyen lesz (ha lesz), de legalább valamennyit tudok belőle, szóval teljesen "föld" mégsem lehetek.
2015. ápr. 9. 14:52
 18/40 anonim ***** válasza:

Első a terhességi teszt. A legolcsóbb, ami megbízható is, 400 forint körül van, bármelyik DM-ben be tudod szerezni. Ha pozitív a teszt, akkor mindenképp orvoshoz kell menned. Ha negatív, akkor is tanácsos, mert rendszeres nemi élet mellett évente tanácsos elvégeztetni a rákszűrést, illetve kontrollvizsgálat sem árt.


SZTK-s rendelés ingyenes, ahogy írták is. Ha van honlapja a rendelőnek (a miénknek van), meg tudod nézni, mikor melyik orvos rendel, így célzottan hozzá mehetsz. Ilyen helyzetben én szerintem egy fiatalabb dokit vagy egy nőt választanék, ők általában megértőbbek tapasztalataim szerint, mint az idősebb férfi orvosok.


A vizsgálatra vidd magaddal a barátodat is, szerintem sokat segítene lelkileg.


Pusztán a korod miatt ne hagyd magad rábeszélni az abortuszra, mások tapasztalatait sem feltétlenül kell alapul venni. Ismerek olyan anyukát, aki 17 évesen szülte az első gyerekét és nagyon jó anyuka, de ismerek olyat is, aki 30 év felett szült, mégis kiidegelte a gyerek, nem is vállalt többet. Sokkal inkább múlik a személyiségen, mint az életkoron, bizonyos határokon belül. A lényeg, hogy elsősorban a barátoddal beszéld meg, aztán a közös döntéseteket a szüleitekkel is. Jogi eszközük nincs arra, hogy kényszerítsenek az abortuszra, de lelki zsarolással sem mennek sokra, ha a barátod melletted áll minden téren.


Sok sikert kívánok, hogy a megfelelő döntést hozd, akármi is legyen az végül. :)

2015. ápr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Abortuszt semmiképpen nem szeretnék. Nem bírnám ki, hogy saját döntésemből "megöljem" a bennem növekvő életet, és ezzel a barátom is így van.
2015. ápr. 9. 15:04
 20/40 anonim ***** válasza:
Úgy látszik már mindent elterveztél. Te majd cserélgeted azt a pelenkát, amit a te szüleid állnak, és tutujgatod a babát, de venni neki szinte semmit nem tudsz, mert hidd el, az otthon végezhető munka pont nem fizet annyit, hogy gyereket nevelj belőle. Elítéled az abortusz, értjük, nem vagy egyedül ezzel. De a tesztet megvetted már??? Ráérsz a részleteken gondolkodni, ha megcsinálod, és valóban pozitív lesz!
2015. ápr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!