Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magánorvosnál átlag 45 perc...

Magánorvosnál átlag 45 perc várakozás normális?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem az orvosomat, és meg is bízom benne, nála szeretnék szülni. Hiába kérek időpontot, előttem mindig 3-5 ember van, sokat kell várakozni. A legtöbben nem is terhesek, "sima" nőgyógyászati rendelésre jönnek. Nyilván kissé éfelfújom a dolgot a terhesség miatt, ilyenkor azt hiszem, előnnyel indulnék a nem terhesekkel szemben, ezért IS vagyok felhábrodva, lehet, alaptalanul. A többi várakozó sokszor ugyanazt az időpontot kapja, mint én vagy mások, és ezért érkezési sorrendben fogad minket az orvos. EZ normális? Vagy ti váltanátok csak ezért? Jelenleg egyébként 18 hetes terhes vagyok.
2015. ápr. 16. 08:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
57%
Már miért is lennél előnyben? Gondolom ugyanúgy kifizetik a vizsgálat díját mint te. Nem áll meg a világ csak mert te terhes vagy. Lehet nekik mondjuk komoly problémájuk van, mondjuk rák, míg neked "csak egy terhesség"
2015. ápr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Én megkérdezném miért ad időpontot hogyha amúgy sem akkor hív be.

Mellesleg nem magán dokinál nem vártam sose többet 5 percnél, sőt volt hogy mondta hogy mennie kell műtétre és még engem megvizsgál.

Én tuti váltanék de előtte beolvasnék.

2015. ápr. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
13%

Azért mert te teletömködöd a zsebét a szülésért, azért hagy ne kelljen már tégedet előreengedni!

Azért van az időpont, hogy ahhoz tartsa magát!

2015. ápr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Általában nem kell várni 5 percnél többet, pedig neki is nagyon sok munkája van, éjjel 12ig dolgozik... De amúgy ha szeretem nem váltanék emiatt. Nálunk a háziorvossal ez helyzet, ott mindig nagyon sokat kell várni, de nem véletleül járnak hozzá ennyien, úgyhogy inkább várok.
2015. ápr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Nem normális ennyi várakozás,de úgysem tudsz mit csinálni.
2015. ápr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
76%
A nagy beolvasós, nagyszájú válaszoló, ha felhívná a dokiját otthonról, h elöntötte a vér, mit szólna hozzá, ha azt mondaná, bemehet hozzá 3 óra múlva, mert akkor van egy kis rés, vagy másnap, mert ő bizony tartja a rendelési időt percre pontosan.
2015. ápr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"Azért van az időpont, hogy ahhoz tartsa magát!"

De ez az orvos, mint a kérdésből is kiderül, nem tartja.

2015. ápr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
nekem a magánrendelését külön rendelőben intézte,mindenkinek 20percenként ad időpontot. volt,hogy egy 10percet várnom kellett,elnézést kért még azért is,máskor meg még előbb is behívott. én azt hittem azt fizeti meg az ember a magánrendelésen,hogy egy előre egyeztetett időpontban csak vele foglalkozik az orvos.
2015. ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Az én dokimnál is van csúszás.

negyed óránként adnak időpontot, de a múltkor is 1 órát vártam a 2 éves fiammal.

Tudom, hogy azért van, mert alapos orvos, nem rúg ki 10 perc után, hogy jöhessen a következő, hanem megnéz rendesen, és minden kérdésemre válaszol.

Mással is ezt teszi, azért van csúszás.

Én inkább azt nem értem, miért 15 percenként van az időpont, ha tudják, hogy nem végez annyi idő alatt egy emberrel.

De semmiképp nem váltanék, nála szültem, és nagyon profi a fiatal kora ellenére.


És azért, mert terhes vagy, nincs elsőbbséged. Mások is terhesek, vagy esetleg betegek.

2015. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Az én nőgyógyászomnál is előfordul, hogy fél, vagy 1 órát is kell várni. Volt olyan, hogy fél 8-ra kaptam időpontot (este), és este 9 előtt valamivel mentem be. Nem vagyok terhes, és még nem is voltam, de ettől függetlenül nem hiszem, hogy csak a kismamáknak járna a magánorvos. Nem indulsz előnnyel, mindenki kivárja a sorát. Nyilván ha gondod van, vagy extra sos ügyben mész hozzá, akkor szólsz az éppen bemenő nőnek és beenged maga előtt. (Ha normális) Nálunk ilyenekből sosem volt gond, sőt, ha én csak gyógyszer irattam, akkor simán megkérdeztem az előttem várakozókat, hogy befuthatok.e a receptért, és természetesen sosem volt ebből höbölgés. Én nem váltok, mert nagyon jó orvos, és nyilván ő sem tudja előre, hogy pontosan kinek mennyi idő kell a kivizsgálásra, vagy hogy milyen problémával megy, mivel az asszisztense adja ki az időpontokat. Ilyen csúszások más orvosokkal is előfordulhatnak. Ha le tudsz ülni addig várakozni, akkor nem problémáznék ezen.
2015. ápr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!