Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a baj a hízással? Ha a...

Mi a baj a hízással? Ha a terhes kismama a kelleténél többet hízik, akkor az miért olyan nagy baj?

Figyelt kérdés

Én nagyjából ugyanannyit és ugyanúgy eszem, mint a terhesség előtt. Kevesebb cukrot és csokit, de nem diétás ételeket eszem, és ha megkívánok valamit azt meg is eszem.

Ezáltal sajnos hízok, 4 hónapos babás vagyok és kb 6 kilót híztam.

Hízékony is vagyok, és az első trim-ben nem volt hányás így nem is fogytam. Most a hízás miatt tényleg annyira rémesen kellene éreznem magam?


2015. máj. 20. 20:55
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Arról nem beszélve, ha kiugrik a cukrod, mert írod, hogy olyanokat próbáltál enni amitől nem, akkor irány a doki és mond el neki, hogy minél előbb szakemberhez kerülj, mert ha terhességi cukrod van, azt kezelni kell minél előbb.
2015. máj. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
67%

Kedves kérdező.

Nem azt írtam, hogy Te pontoztál le.

Ezen kívül el lehet olvasni az általam írt sorokat, és azt ahogy te reagáltál rá.

Szerintem mindenki számára sokat elárul rólad a hangnemed.

Ja, most látom. A hozzászólásom és természetesen a tied is törlésre került.

Talán beláttad, hogy nincs igazad, hogy frusztrált vagy, mert valaki le merte írni, hogy nem kell 20-30 kilót hízni. A cukor baj is csak kifogás!

Meg a terhesség is. Meg a szoptatás. Meg maga a gyerek is.

De leírom még egyszer:

Az itt a gonosz és rossz, aki azt meri írni, hogy igen, baj a hízás.Mert nem bólogat a te elméletedre.


Az igazság mindig fájdalmas. A beismerés is.

A többiért pedig tenni kell. Ez pedig nehéz!

2015. máj. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
75%

A terhesség alatti túlzott súlynövekedés nagyon veszélyes lehet mind az anyára, mind a magzatra.

Szülés előtt okozhat spontán vetélést,terhességi diabéteszt, magas vérnyomást,toxémiát, és növeli a koraszülés esélyét.A szülés alatt is galibát okozhat, mert növelő a császármetszés esélyét,nagyobb az esély a seb szétválására, a trombózisra. Ráadásul a gyerek is hajlamosabb lesz a felnőttkori elhízásra, metabolikus szindrómára.

Úgyhogy már csak ezért sem érdemes 20-25 kilókat felszedni (12-13 kg max az egészséges).

Nem mellesleg nagyon elszomorító is tud lenni, ha a csecsemő melletti éjszakázástól megfáradt kismama legfeljebb a mackónadrágjába tudja belepréselni magát, és a megmaradt 15-20 kiló súlyfeleslege miatt a teljes ruhatárát le kell cserélni (...a GYED-et erre költeni babakelengye helyett...hát...)

2015. máj. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Sokan írtak a terhességi diabéteszről a téma kapcsán, erről osztanám meg a véleményem. Mind a 4 terhességemmel volt, az elsőnél pontosan tartottam a diétát, elhízva sem voltam (60 kilóval mentem szülni), 1.900 grammos lett a baba, semmi elváltozás nem volt (pl. dohányzás, méhlepény-problémák, amelyek a kicsi testsúlyt megmagyarázták volna). A többiekkel annyira nem vettem figyelembe a diétát, vettem egy cukormérőt, azzal ellenőriztem a helyzetet, ha kellett, akkor csökkentettem, stb. 65 kilónál nem voltam több egyiknél sem, a gyerekek átlag 3,5 kilóval születtek, mindannyian komplikációmentesen. Lehet lepontozni, de ha tartom a diétákat, akkor valószínűleg lett volna 4 kis születési súlyú gyerekem, így csak egy lett. Nem tartom magam okosabbnak a dokiknál, meg lehet, hogy felelőtlen vagyok, meg a nagy számok törvénye, stb., de akkor is jó döntés volt egy kicsit a saját fejünk után menni.
2015. máj. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!