Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a baj a hízással? Ha a...

Mi a baj a hízással? Ha a terhes kismama a kelleténél többet hízik, akkor az miért olyan nagy baj?

Figyelt kérdés

Én nagyjából ugyanannyit és ugyanúgy eszem, mint a terhesség előtt. Kevesebb cukrot és csokit, de nem diétás ételeket eszem, és ha megkívánok valamit azt meg is eszem.

Ezáltal sajnos hízok, 4 hónapos babás vagyok és kb 6 kilót híztam.

Hízékony is vagyok, és az első trim-ben nem volt hányás így nem is fogytam. Most a hízás miatt tényleg annyira rémesen kellene éreznem magam?


2015. máj. 20. 20:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%

A vizesedés nem hízás, hanem súlygyarapodás, csk a két szót keverik a köznyelvben.

Hízásnak zsírtöbblet raktározását nevezzük. Az pedig azért gond egy bizonyos szint felett, mert a szervezet hormonháztartását felborítja. A terhesség önmagában sok hormonális változást okoz, a hízás erre még rátesz egy lapáttal.


Ha pedig terhességi cukor alakul ki, kezeletlenség esetén a babához a vérben keringő cukormennyiség eljut, azonban az anyai inzulin már nem tud átjutni a méhlepényen a molekulaméret miatt.

A baba hasnyálmirigyében pedig kiakad a mérő az inzulintermelés miatt. Az inzulin pedig hormon, ami úgymond "felfújja" a babát. Nagy lesz mindene, de a szervei nem lesznek elég érettek a méretükhöz képest. Vesét károsíthatja leginkább, nem véletlenül kötnek ki a felnőtt cukorbetegek sem dialízisen egy idő után. Fejletlen vesénél korábban és durvábban mutatkozik meg a károsodás.


A szétcsúszott anyai hormonok az idegrendszer fejlődésébe is beleszólhatnak.


Önmagában az nem jelent semmit, hogy X sokat hízott és nem lett baja a babának. Olyanok is vannak, akik dohányoznak vagy drogoznak a terhesség alatt és egészséges babájuk születik. Attól még a statisztikák nem nekik kedveznek.

2015. máj. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
23%

Napi 3km sétával nem leszel előrébb..


Nem kell szarul érezned magad. Én szarul érezném magam. NAgyon hiú vagyok, tudom magamról. Mindig is sokat sportoltam, amikor terhes voltam, akkor is sokat tornáztam, persze a doki engedélyével, annyit amennyit lehetett.


A lányom születése után diétáztam annyira, hogy a szoptatással ne legyen probléma, illetve mértékkel tornázni is kezdtem. Én igyekeztem a plusz kilókat már a terhességnél megfogni. Hálisten nem is híztam sokat, a szülőszobáról +4 kilóval jöttem ki. Persze leadni nem volt könnyű, eléggé ragaszkodott hozzám.

2015. máj. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
65%
Én nagyon hajlamos vagyok a hízásra. Terhességi cukrom volt, diétáznom kellett, még fogytam is. Életemben nem ettem annyit, mint a diéta alatt, csak persze mást. Talán egy fánk helyett egyél egy almát stb. És hidd el, rémesen fogod magad érezni 20 kiló felesleggel.
2015. máj. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
46%

Hát, én 65-ről kezdtem mindkét gyerekkel, az elsőnél tényleg nagyon figyeltem, este csak gyümölcs, semmi csoki, stb., 22 kg, a másodiknál nem foglalkoztam az egésszel, ha 10-kor támadt kedvem pizzázni, akkor simán, 21 kg. Nem akarok senkit semmire buzdítani, de nálam teljesen mindegy volt, hogy mit és mikor eszek, nagyon sokat híztam, pl. az első trim végére 7-8 kilókat, amit nekem a komplett terhesség alatt kellett volna. A gyerekek 3,5 és 4 kiló között voltak, gyors, könnyű szülések. Nekem alacsony vérnyomás, a terheléses cukrom max. 3,5 volt, de 2,7-eset is produkáltam. Mindkettőt szoptattam, nem diétáztam, nem sportoltam, most 60 kg vagyok, bőven lement. Lehet, hogy egy ellenpélda vagyok, de a második terhességnél már hazafelé úton kiröhögtem a doki vagy a védőnő hüledezéseit a súlygyarapodásról. Egyébként most meg azon aggódnak, hogy túl gyorsan túl sokat fogytam, erről ennyit. Semmi sem jó Nekik:)

Nem kell rémesen érezned Magad, a terhesség alatt bizony hízik az ember lánya:) És a szervezetünk nem olvassa a nagykönyvet, hogy akkor a héten 30 dekát lehet csak, ezért annyira változatos, hogy egyesek 3 kilóval megússzák, mások meg 30-at is felszednek.

Minden jót Nektek!

2015. máj. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
64%
A többiek klasszul elmondtak előttem mindent, én csak hozzátenném a személyes tapasztalatomat. Nagyon megterheli a vázrendszert a nagy súly. Én nem híztam sokat, de most 32 hetesen már aludni sem tudok a súlytól, amit a baba plusz a tartozékai jelentenek. Fáj minden porcikám, nem jó se ülni, se járni, se állni. El sem akarom képzelni, ha még vagy plusz 10 kiló túlsúlyi s lenne rajtam. Nehéz felülni, lefeküdni, a kádból kimászni. A csontokból a baba kalciumot von ki, így a teher hatására akár végelegesen el is deformálódhat a gerinc pl.
2015. máj. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
47%

" a terhesség alatt bizony hízik az ember lánya:)"


Ez ilyen általánosító formában nem igaz.

A Ch diéta például kiválóan karban tartja a súlyt és terhesen is ajánlják a dietetikusok.

Nem csak az számít, hogy mit eszik valaki, hanem az is, hogy mennyit és milyen összetételben. Az esti gyümölcs kifejezetten nem ajánlott, mert megborítja a vércukorszintet és ez hosszútávon lassítja az anyagcserét, az pedig hízáshoz vezet.


A jelentős zsírgyarapodás hátterében többnyire (kivéve, ha orvosi ok van, de akkor azt kezelni kell) rossz étkezési szokások vannak. Önmagában az is indukálhatja a hízást, ha ugyanazt a napi ételmennyiséget két nagy adagban eszi meg valaki 5-6 kisebb étkezés helyett.


Én tartottam a szénhidrát diétát, egy kg plusszal távoztam a kórházból. Szülés után abbahagytam, egyből híztam ki, hiszen most nem megfelelően táplálkozom és keveset mozgok. Könnyebb lenne a szülésre fogni, de ez a hízás attól független.

2015. máj. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
75%

Az első terhességemnél letojtam mit eszek, amit kívántam. Alapból hízékony vagyok, mindig diétáznom és sportolnom kellett,hogy csinos legyek.

Na a szülésre 25 kg-val voltam több. Az utolsó két hónapot utáltam már. Alig bírtam menni, öltözködni stb. Mondjuk egészségügyi problémám nem volt. Szülés után le is adtam közel 40 kg-ot.

Amikor most januárban terhes lettem ismét, megint eleresztetettem magam. Aztán egy genetikus prof jól megmosta a fejem. Nem, nem kell egy kismamának zabálni, sőt diétázni is lehet. A diéta nem egyenlő a fogyókúrával, bár hozadéka lehet,hogy akinek nagyobb a súlya, az fogyni is fog valamennyit. Akkor döntöttem el,hogy még nem késő, nem szeretnék úgy járni,mint a fiamnál. Elkezdtem diétázni 17 hetesen. Most vagyok 20 hetes és az elmúlt 3 hétben egy dekát nem híztam. Persze, nehéz volt nekem is az első hét, de ha megszületik a baba, akkor is sok áldozatot kell hozni. Nem koplalok, csak visszaszorítottam a szénhidrátot, és azt is leginkább délelőtt eszem. Reménykedem,hogy nem fogok sokat hízni a végégig.

2015. máj. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

A napi 3 km gyaloglást miért ne érne semmit sem a 3 hónapos fekvés után?

Én volt, hogy 2 hétig próbáltam úgy étkezni, hogy ne ugorjon ki a vércumrom. Nos állandóan éhes voltam. Tekintve, hogy a cukros ételek meg voltak tiltva, nyár lévén ájuldoztam a fagyi láttán.

A teljeskiőrlésű kenyér drága is és nem is olyan az íze..

Az édesítő folyadéktól pedig hánytam. :(

Nem olyan egyszerű megváltoztatni az étkezési szokásokat. Imádom a sajtot, azt sem lehetne enni, mert zsíros?

A sok gyümölcs is ártalmas meet megemelheti a cukrot?

Azért nehéz úgy kismaminak lenni, hogy mindentől tiltanak.

Anyóshoz vagy anyuhoz elmegyek ebédelni, akkor semmit nem ehetek, csak tészta nélküli üres húslevest? Vagy köret nélküli rántott husit, amiről leszedem a bundát, mert hízlal? (Nem kötözködésnek szánom a kérdéseket, ezek inkább költői sóhajok :)

Volt itt néhány kismam aki hiába nem evett semmi olyat mégis huszonkilókat hízott. Szerintem alkati kérdés is lehet.

2015. máj. 21. 11:39
 19/24 anonim ***** válasza:
64%

A kötői kérdéseidre próbálok választ adni.. :) Hátha segít.

Szóval, a teljes kiőrlésű kenyerek között is van finom. Meg kell keresned, melyik ízlik neked.

Drágább valóban, de abból nem eszik meg az ember akkora mennyiséget, mint a fehér kenyérből. De komolyan! Én sem hittem el de így van. Hamarabb jóllaksz tőle.

Gyümölcsöt ehetsz. Sőt, kell is a rost és vitamin miatt. De ne este edd, akkor bizony elősegíti a hízást.

Ha nincs extra cukor problémád, nyugodtan ehetsz rántott húst rizzsel és salátával. De itt a mennyiségen van a hangsúly..

Az édesítőszerből is van több fajta. Van aminek tényleg rémes íze van. De van amelyik csak simán édesít mellékíz nélkül. Ezt is ki kell tapasztalni.

De pl ha édesanyádhoz mentek neki megmondhatod, hogy "fúúúú de megenném a..." nem olyan nagy ördöngősség mondjuk natur csirkemellet készíteni friss saláta ágyon... akár burgonya salátával... spenót tükörtojással, főzelékek, nem zsíros fasírttal.

Csak hogy olcsóbb dolgokat is mondjak.

2015. máj. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
79%
Látom le vannak pontozva, akik szerint nem kell 20 kilót hízni. Akkor leírom, szerintem csak a kifogásokat keresed, ahelyett, hogy utána néznél. Én cukros voltam. Ehettem sajtot, sőt fagyit is és naponta többször gyümölcsöt és rántotthúst, kenyeret is, csökkentett ch alaput. Az ebédem elég nagy adag volt és nem híztam, pedig hízásra hajlamos vagyok. Igen sokan mondják, hogy de nem is eszek többet, hát összeírhatnák, hogy mit esznek, mert sokan bekapnak egy kekszet stb. és azt nem számítják bele. Csak magaddal szúrsz, reméljük a terhességgel nem lesz gond, mert te fogsz szenvedni, ha tükörbe nézel szülés után.
2015. máj. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!