Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jelenleg 29hetes terhes...

Jelenleg 29hetes terhes vagyok és rendszeresen dohányzom! Sajnos ez napi 10-15szálat jelent! Tudom ez sokat árthat a picinek de nem sikerül leszokni! Milyen problémák merülhetnek fel a kicsi egészségi problémáját illetően?

Figyelt kérdés
2008. szept. 2. 08:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

"Csak" ennyi:



"a dohányzás károsítja a magzat tüdőszöveteit, illetve dohányos édesanya esetén nagyobb a vetélés és koraszülés kockázata."


- spontán vetélés és a magzat halva születésének kockázata

- A dohányzó terhes veszélyezteti saját és a születendő gyermeke egészségét

- A terhesség alatti dohányzás következményeként gyakoribb a magzati halálozás, vetélés, koraszülés, és a szülés körüli halálozás

- A terhesség alatti dohányzás a magzati fejlődés visszamaradását idézi elő, kisebb lesz az újszülöttek testsúlya, testhossza, fej- és mellkörfogata

- A terhesség alatti dohányzás a születendő gyermek értelmi fogyatékosságának lehet az okozója

- A terhesség alatt dohányzók újszülöttei körében gyakran észlelhető légúti megbetegedés

- A dohányzó terhesek újszülöttei között gyakoribb a megnagyobbodott pajzsmirigy

-A terhesség alatti dohányzás megnöveli a méhlepény leválásnak kockázatát, amely egy életet veszélyeztető állapot mind az anyára, mind a magzatra nézve

- dohányzó terhes nők gyermekei között az iskolás korban nagyobb aránnyal fordulnak elő tanulási problémák

2008. szept. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy nem tudtál leszokni. :( De még mindig nem késő:) Én nem dohányzom, úgyhogy nem tudom mennyire nehéz lehet... Az erős dohányos anyukák( nem tudom hány szálat jelent) kisbabái általában kisebb súllyal jönnek világra, esetleg hamarabb is. Ennek úgy tudom az az oka, hogy a méhlepény erei hamarabb elmeszesednek, így az oxigén és tápanyagellátottság nem a legjobb. Egyébként, ha beírod a neten, hogy "a dohányzás hatása a magzatra" sok cikket kidob. Szerintem azok hitelesebbek, mint amit mi írunk.

Egyébként a véleményem az, hogy természetesen a dohányzó anyukáknak is születnek "bivalyerős" babáik és a nemdohányzóknak is gyengécskébbek. Persze azért az arányokban van különbség. Azért vigyázz magatokra és boldog babavárást.

23 hetes mami

2008. szept. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
55%

Jaj Marcsi Draga, nem tudnad megis letenni a cigit? Tudod lehet, hogy a bebidnek nem lesz semmi baja, de altalaban azert sajnos elobb-utobb elojonnek a problemak. Altalaban a cigis babak kisebbek, gyengebbek, megno a koraszules kockazata is. Semmikepp sem szabad a cigit es a kavet egyutt elvezned, ugyhogy legalabb a kaverol mondj le akkor, ha mar a cigirol nem birsz.

Tudod, olyan az en csaladomban is elofordult, hogy a Kismami egesz terhessege alatt cigizett. A bebi latszolag egeszsegesen jott a vilagra.... 11 eves koratol viszont mar o is cigizett, sot sajnos drogokhoz is nyult, es fuggo lett, olyan kemenyen, hogy nem bir leallni a szerekrol, pedig mar szamos elvonon volt.

Kedves Marcsi, vannak mindenfele bogyok meg terapiak, amik segitenek a leszokasban. Fordulj szakemberhez, es gondolj a bebidre!

En nagyon szoritok nektek,

A

2008. szept. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
26%

Én a 3. gyerekem várom.A másik kettőnél sikerült leszoknom,most nem megy :( Sőt talán még jobban kívánom a cigit mint előtte.

Szintén ennyit szívok kb.egy nap ,de az ismerettségi körömben van aki dohányzott terhesség alatt(többen is vannak) semmi baja a gyerekeknek,egészségesek,jó tanulók.

2008. szept. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
81%

szia marcsi!! az én koleganőm végigdohányozta a terhességet, ami alatt regeteg problémája volt. pár napja szült, a baba 2,5 kg volt csupán. a doki azt mondta neki, hogy sajnos a terhesség alatti dohányzás károsodásai sokszor évek alatt derülnek ki, bármennyire is egézségesnek látszik most a babó...

szóval próbálj meg legalább csökkenteni az adagon!! én is dohányoztam, amikor a babavállalás mellett döntöttünk azonnal letettem egyik napról a másikra!! tudom, hogy nem könnyű, de a ksibabádról van szó!! nagyon nagy méreg ez neki!!

legyél erős!!

28 hetes pocakos

2008. szept. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
76%
kedves marcsi! én saját tapasztalataimat tudom neked elmondani. joanyám velem végig cigizett,időben jöttem de csak 2600gramm.mal és a méhlepény széle teljesen el volt halva.állitolag csoda,hogy még életben voltam amikor kijöttem-e világra.gyerekkoromban sokat küzdöttem felsöléguti problémákkal.elsö gyerekkel én is cigiztem eleinte,infarktusos lett a méhlepény, nem sirt fel amikor megszületett és kicsit lassubb kortársainál. 2-dik babát várom,két éve nem dohányzom,sokkal jobban és egészségesebben is viselem ezt a terhességet. ha tudod csökkentsd le 5 szálra és nagyon lightra és gondolj arra, hogy te fogod felnevelni a picit és nem mindegy,hogy hogyan nö fel az a kisgyermek,épen, egészségesen vagy valami betegség hátterében.minden jot!35 hetes kismama
2008. szept. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
58%

Nem azt kérte, hogy beszéljétek le a cigiről, hiszen gondolom próbálkozott és nem megy, szóval ne ezen legyen a hangsúly! Felnőtt ember, gondolom eltudja dönteni mit akar. Ha ezt akkor ez van, szerinem nem érdemes próbálni lebeszélni.

Őt kifejezetten az érdekli, hogy milyen baja lehet ettől a babának, erről írjatok, ne arról hogy kevesebbet cigizzen meg hasonlók, ha nem megy, akkor nem megy és kész.

2008. szept. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%

21 vagyok és 14 hetes terhes!Baba elött nagy dohànyzo voltam,napi 20 25 szàl cigi,de ha buli volt akkor simàn 2 dobozzzal elszivtam.

Amikor megtudtam hogy terhes vagyok,akkor csökkentetem az adagot.eleinte napi 10,majd napi 5 szàl,és ma màr csak napi egy(na ha nagyon-de nagyon ideges vagyok napi 2,de biztos vagyok hogy ezt is leteszem a héten.És hogyan?

én csak ettem meg ettem a gyümölcsöt.Akàrhànyszor cigit akartam,mindig gyümölcs utàn nyultam,aztàn megittem annyi folyadékot,amennyit elötte soha sem tudtam volna meginni,rendszeresen ràgoztam,meg az édesség is segitett,illtve egy "képet "képzeltem magam elé minden egyes cigi elszivàsa alatt,hogy mi lesz ha a babàmat halva adjàk a kezembe'

Nos nem kell màr a cigi emiatt.

A baj csak nàlad az,hogy 29 hetes terhes vagy,és mos jut eszedbe hogy sokat cigizel,és most kérsz tanàcsokat?

ezelött miért nem tetted meg,?

nos lehet szerencséd van,és nem lesz baj,de a rosszabbik eset nagyobb esélyt kap,méghozzà az elsö vàlaszt olvasva tudod mik ezek.

Legalàbb most hagyd abba,de màr ne csökkentéssel,hanem egyszerüen hatàroozd el,hogy vége,nincs tovàbb.

mert nem hiszem hogy inkàbb a cigit vàlasztod a babàd helyett.ne vedd bàntàsnak a vàlaszomat,hisz én magam cigiztem,de nem értm hogy miért 29 hetes terhesen gondolkodsz ezeken a dolgokon.

Kitartàst,és egy füstmentes egészségesebb életet neked és a babàdnak is¨!

2008. szept. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
2008. szept. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
80%

Komolyan mondom, el sem hiszem, hogy van aki azért is aggódik, hogy ha fűszereset eszik árt e a babának, vagy épp árt e a narancsbőr elleni krém a babának, más pedig dohányzik, nem hébe-hóba, hanem napi 10-15 szálat.

Nem lehet megmondani milyen károkat okozol a babádnak, de itt nem csak a te életedről van szó, az ő életét is megkeserítheted.

Édesapám annak idején napi 3 dobozzal szívott, és egyik napról a másikra le tudta tenni. A cigaretta lelki függőséget okoz, nem testit. Akaraterő kérdése, hogy leteszed vagy sem.

2008. szept. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!