Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jelenleg 29hetes terhes...

Jelenleg 29hetes terhes vagyok és rendszeresen dohányzom! Sajnos ez napi 10-15szálat jelent! Tudom ez sokat árthat a picinek de nem sikerül leszokni! Milyen problémák merülhetnek fel a kicsi egészségi problémáját illetően?

Figyelt kérdés
2008. szept. 2. 08:04
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember vagy,ha te terhesen is cigizel akkor cigizzél,a beteg gyerekeddel meg neked kell küszködni nem másnak.Ehhez nem lehet mást hozzá fűzni ,te is tudod hogy ártassz neki mégis cigizel,szerinted mi azt honnan tudnánk pontosan mermondani hogy mi baja lehet?Csak a szokásost tudjs írni mindenki,tudod asztma meg kis születési súly.Én nem beszéllek le rólla ,úgyis szívni fogod,a beteg gyerek meg a tiéd lessz nem az enyém.Nehogy már másnak legyen fontos a gyereked egésszsége.
2008. szept. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
83%
En evekig nagyon kemenyen dohanyoztam. Nem birtam egy orat sem cigi nelkul de amikor a teszten megjelent a halvany 2.csik kidobtam minden bagomat es azota sem gyujtottam ra. Nem azt mondom hogy konnyu de ez a minimum amit megtehetek a gyerekemert. Sajnalom hogy ilyen gyenge vagy. Ha lathatnad hogy hogyan kinlodik a magzatod mig te szivod a bagot garantalom hogy nem gyujtanal ra tobbet. A mai vilagban annyi borzalomnak van kiteve az a pici, akkor legalabb te tennel meg minden tolled telhetot annak erdekeben hogy egeszseges legyen. Le kell szoknod!!! Minden nap szamit. Eleget szenvedett mar a te gyengeseged miatt. Az hogy 29 hetes terhesen ezt a kerdest feltszed eleg nagy tudatlansagra vall. Ulj le szepen a geped ele es bagozas helyett keresgess a neten a temarol. Azoknak pedig akik azzal probaltak nyugtatni hogy lattak mar bagos not egeszseges babat szulni uzenem, hogy a terhesseg nem csak abbol all hogy simogatjuk a pocakunkat es beszelunk a babankhoz!
2008. szept. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
79%

Teljes mértékben eggyet értek az elöző hozzászóláshóz !!

Felelötlen vagy,nem hiszem el,hogy nem tudod letenni azt a cigarettát,én is letudtam !!Ne magadat vedd előre hanem a gyerekedet! Sajnos az ismeretségi körömbe is volt olyan aki cigizett végig,mondván semmi baja nem lesz a babának! De tévedett!Betegen született a babája,akkor azt mondták max 5évig élhet a pici,most 7éves a kisfiu,se ülni se enni nem tud egyedül,szondán keresztül etetik...Megállapitották a lepényből,hogy ez bizony a cigeratta okozta méreg az oka...Gondolom egészséges gyereket szeretnél !!

31hetes kismama

2008. szept. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
50%
Ne ilyezkessétek,mert ha e miatt fog idegeskedni,az is árt a babának.Az én tanácsom az ,hogy ha rá gyújtasz,ne szívd el végig a cigit,hanem csak negyedig-félig.Így ha 1 nap 8-10 alkalommal rágyújtasz,akkor is csak 3 szálat szívsz el.Én így jutottam odáig,hogy (8.héttől) fél szálat szívok el reggel egy kávé mellé(persze nem üres gyomorral),és utána egész nap kibírob cigi nélkül.És sok vitamint eszek.A C vitamin csökkenti a dohányzás káros hatásait.Egy ismerős doki azt mondta,hogy napi 3 szál cigit ha nem haladja meg valaki,akkor még nincs gond.Még nem késő hogy csökkentsd az adagot,mert a 15 szál az tényleg sok.34 hetes kismama.
2008. szept. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
0%
Szia,Én 20 hetes vagyok és sajna dohányzom,a mai napig szeretném lerakni a cigit de nem megy!Anyukám dohányzott velem,nem kevesett,és egészséges vagyok!Rokonaim szint ugy!Probálom magam ezzel nyugtatni,de a lelkiismeretem nagyobb ennél,és csak görcsölök rajt,probálj minnél több C vitamint bevinni a szervezetedbe,azt ajánlotta nekem is a védönőm ha már dohányzom,Remélem minden oké lesz a babával!
2008. szept. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Mikor terhes lettem, én is csak lecsökkentettem a cigit, de nem tudtam letenni. Majd egy barátnőm elmondta, hogy neki volt egy babája /erről én tudtam/, és későn vette észre a terhességet, és bizony dohányzott elég sokat, és mire észrevették a babájánál a betegséget, már nem lehetett elvetetni. Két hónapot élt a gyermeke, és az orvosok szerint a dohányzás miatt. Na gondolhatod, abban a pillanatban nem gyújtottam rá többet. Nem mondom hogy nem is fogok a pici megszületése után, majd ha már nem szoptatom, de ha rajtam múllik a babám egészséges lesz. Igaz hogy van olyan is a környezetemben, akinek semmi baja nem lett, de ezt mi garantálja? Arra a kis időre próbáld meg letenni a cigit, hogy tudnál tükörbe nézni, ha miattad lenne baja a babádnak?
2008. szept. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
67%

Mar kettovel elobb leirtam a velemenyem de megsem tudom szo nelkul hagyni az elottem levo valszat. Ilyedjen meg a kerdezo mert ez az igazsag es nem csupan remtortenet, bar szerintem 5 percnel tovabb ugy sem tud ezen tanakodni mert remego kezekkel rohan ragyujtani. nagyon sok no barmit megtenne egy gyerekert es ezeknek a noknek ha egyszer megfogan a babaja meg a fuszeres eteltol es a hirtelen mozdulatoktol is ovjak nem hogy a bagotol! Majdnem biztos vagyok abban hogy azok a nok akik cigiznek a terhesseg alatt nem toltottek hosszu perceket zokogva egy negativ terhessegi teszt folott honapokon keresztul. Ti nem tudjatok ertekelni kello keppen azt amit kaptatok es SZANDEKOSAN teszitek ki a babatokat mindenfele veszelynek. Nagyon remelem hogy a gyerekeitek egeszsegesek lesznek mert ha nem akkor nehezen fogtok tudni elszamolni a sajat lelkiismeretetekkel.

Az az orvos pedig aki batoritja a bagos anyakat egye meg az oklevelet meg az engedelyet.


16 hetes EGESZSEGES kismama

2008. szept. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
91%

Szió!

Én nem dohányzom, megis azt mondom, ha eros dohanyos vagy, akkor ne tedd le a cigit, hanem csokkentsd. Azzal a kockázat mértékét is csokkented nagyban, ráadásul amikor megszuletik a babó, akkor is fontos lesz, hogy nem azt latja (érzi), hogy egyik cigit teszed a szadba a masik utan.

Allitolag radioaktiv hatasa is van a ciginek, amit a philip morris nagyon probal eltitkolni, kb 20 ev alatt gyulik ossze annyi a szervetedbe, amennyi eljutott csernobilbol magyarorszag bizonyos teruleteire, ha kuldesz privit, akkor elokotrom a cikket.


a lenyeg, hogy ha mar most passziv dohanyos a babód, és valoszinuleg szuletese utan is az lesz, mérsékeld.


és ami nagyon fontos, hogy ne stresszelj emiatt, mert az is art a babónak, és ne legyen lelkiismeret furdalasod, ez van, senki sem tokeletes, kinek ez, kinek az a gondja.


a szoptatassal kapcsolatban nem tudom a nikotin hogy befolyasolja a tejed ízét, amiatt is csokkentsd, tudod, az anyatejet nem potolják a műizék, hiaba nagyon jók, az anyatej az igazi, és szoptatni biztos nagyon jó érzés


de tenyleg, hha nem tudsz leszokni, akkor csak csokkentsd, mert sokkal jobb, ha keveset szivsz, mintha egesz nap majd bediliznel a cigi utan.


boldog babavarast, egeszseges babat kivanok

14 hetes kismamó

2008. szept. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
52%
De könyörgöm honnan szeditek ezt a baromságot hogy a cigaretta utáni vágy árt a babának ,bizonyitott tény?Az csak az anyának árt mert nem tud cigizni és ideges ,hát tanulja meg türtőztetni magát.Nekem ne mondja senki hogy a cigaretta utáni vágy miatt öregszik el a lepény vagy születik kissúlyú baba vagy netán attol jut kevesebb oxigén a gyerekhez,nem ezt mind a cigaretta csinálja nem a cigi utáni vágy.
2008. szept. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
62%

nem az árt a babanak, hanem az, hogy stresszel a mama!

az tokmindegy, hogy mi miatt!

2008. szept. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!