Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jelenleg 29hetes terhes...

Jelenleg 29hetes terhes vagyok és rendszeresen dohányzom! Sajnos ez napi 10-15szálat jelent! Tudom ez sokat árthat a picinek de nem sikerül leszokni! Milyen problémák merülhetnek fel a kicsi egészségi problémáját illetően?

Figyelt kérdés
2008. szept. 2. 08:04
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem is tudom. Én 11 hetes kismama vagyok. Bár tudom, én soha nem dohányoztam, nem ittam, nem jártam füstös helyre. De mai amióta megtudtam, hogy terhes vagyok, azóta még jobban figyelek magamra. Nem eszek mű kajákat, nem eszek dupla mennyiséget, hátat fordítok a füstös embereknek, nem rohangálok, nem most próbálom bebizonyítani a világnak, hogy én vagyok a legjobb házvezetőnő. Nekem most a babám a fontos. És nincs az a fizikai vágy ami miatt mindezzel a babám kárára felhagynék. Nem is tudom, sokan hogy tudnak nyugodtak lenni. Egy gyermek egészséges fejlődéséhez EGY esélyünk van. Rajtunk múlik. Miért puskázzák el sokan???????????????????
2008. szept. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha lehet szokj le, vagy leghalább csökkentsd az adagot naponta. Én dohány ellenes vagyok, viszont azt tudom, h az én szüleim mind a 9 terhességet végig dohányozták, nagyon erősen és végig kávézták. Senkinek semmi baja nem lett. problémamentes terhességek és szülések voltak.

sajnos teljesen egészséges szülőknek is összejöhet beteg baba. :( Ha lehet azért csökkentsd ennek a kockázatát!!!!

2008. szept. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
53%
Nem hiszem el, hogy nincs benned kitartás! Szegény gyerek ki van szolgáltatva! Én is dohányoztam igaz nekem 2-3 hétig is meg volt egy doboz cigi. Amikor meg tudtam, hogy babát várunk nem gyújtottam rá. A párom egyáltalán nem dohányzik és nehezen viselte mikor cigiztem. Mindig mondta hogy nem terhesen kell letenni hanem már a terhesség előtt! Megölne ha rá gyújtanék. Én akkor sem fogok cigizni ha a baba meg lesz azt tudom. Próbáld meg le tenni a cigit de ha a párod is cigizik nehéz lesz.
2008. szept. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
43%
Meglepő egyesek támadása,mert az volt a kérdés,hogy milyen problémái lehetnek belőle és nem a negatív vélemény!Mellesleg ha ennyire ideges vagy ha nem szívod,akkor többet árthatsz a babónak az idegeskedéssel!Lehet lepontozni.
2008. szept. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 juditzita ***** válasza:

ÉN mindenapos vagyok. Én is cigiztem, napi 1 dobozzal.Amint magtudtam a babát, abban a pillanatban leraktam, mert azt mondta a védőnő, hogy gondoljam végig: minden slukknál nem kap levegőt a gyerek. na én vizuális tipus vagyok.

De ha már nem tudtad az elején letenni, akkor legalább csökkentened kellett volna napi 6 szálra.

Állítólag a picinek ugyanolyan elvonási tünetei lehetnek mint a felnőtteknek, ezést jó minéll hamarabb letenni..


Én azért bíztatnálak, mert nagyon jó füst nélkül élni.

Én azonnal letettem, és több mint 3 kg-os babát várok. Én időben letettem :)

Hajrá!

2008. szept. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
figyelj en is dohanyoztam, es dohanyzok is most is, de mikor megtudtam hogy babat varok,azonnal lecsokkentettem az adagot napi fel szall maximum szalat szivtam el, muszaj hogy lecsokkensd az adagot mert tul sokat szivol el terhesen es az a babanak nagyon nem jo, en is mar nagyon megbantam hogy szivtam meg ezt is!! de hal istennek egy gyonyoru egezseges kislanyt hoiztam vilagra!
2008. szept. 4. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Szia! Sajna én is elszivok napi 2-3 szálat, ugyan annyi idős terhes vagyok, mint Te. A babámnak semmi baja az eredmények szerint, sőt nagyon jól fejlett. Sok ijesztő dolgot olvastam én is erről, de az is rosszat tesz ha stresszelsz, mert nem gyújthatsz rá. Egy orvos ismerősőm bevalotta, hogy végigdohányozta mindkét terhességét ( napi 5 szálat szivott) és a gyermekei teljesen egészségesek, egyébként azóta szintén orvosok lett belőlük. Azért csökkentsd az adagodat a negyedére a 15 szál talán tényleg sok! Kitartást és egészséget mindkettőtőknek!
2008. szept. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Szia ! Én rengetget dohányoztam napi 2 doboz is elment de volt úgy harmadikat bontottam meg. Magam miatt sosem tudtam letenni de a baba miatt megtettem, igaz többet híztam már mint kellett volna de olyan nincs hogy valaki nem tud leszokni. Felelőtlen vagy, veszélybe sodorsz egy tehetetlen kisbabát. A kisbabád fuldoklik , nem jut elég oxigénhez. Szégyeld magad. No meg még azon szoktam kiakadni aki azt írja sokat szívtam , csökknetettem most már csak napi fél szálat szívok. KÖNYÖÖÖRRGGÖÖÖMMMM azt már minek?? Hogy a függőséget fenn tartsd? Igen vannak elvonási tünetek, de az az érzés hogy ezt a babáért teszem és ma se szívtam, és ma se, és ma se annál jobb és megnyugtatóbb nincs. 32 hetes kismama, aki próbál szoptatás után sem visszaszokni.
2008. szept. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:

Szomoruan hallom, hogy nem "tudtad" letteni a cigit es igenis megvetlek erte! minden olyan not aki ennyire nem kepes a babajaert. Mi nem terveztunk meg gyereket, de meg mielott megcsinaltam volna a tesztet(ez volt az 1. honap utan) es csak felmerult bennem mi van ha?! mar nem cigiztem. olyan kozelebe sem megyek aki dohanyzik!! azota atertekeltem dolgokat es azt banom, hogy valaha is ragyujtottam. szamomra egyertelmu volt, hogy egy pillanat alatt letegyem a cigit, mindennemu alkoholt es bulizast. hozzateszem 24eves vagyok es ez a dolog sok mindent megvaltoztatott az eletemben. de ha mar valaki arra adja a fejet, hogy megszul egy uj eletet az igenis adjon meg neki minden lehetoseget a tokelyre...aztan majd az a kis uj elet mikor megno ugy teszi tonkre magat ahogy akarja... neked is a rossz szokasaidat inkabb lekellene cserelni a vitaminok szedesere!!!!!

29hetes kismama

2009. jún. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és dohányos kismamák!


Csak érdeklődnék, hogy minden rendben van-e a babátokkal? Mennyivel születettek? Időre? Teljesen egészségesek lettek?

2012. jan. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!