Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet-e terhesen nyaralni...

Lehet-e terhesen nyaralni menni, fürdeni?

Figyelt kérdés

Most derült ki, hogy babát várok, de a nyaralás már fél éve le van foglalva. Egy hónap múlva indulnánk. Kb. 5hetes terhes lehetek. A doki egyből azt mondta, hogy mondjuk le a nyaralást, mert fő a biztonság.

Aki volt hasonló helyzetben leírná, hogy ilyen korai terhességgel elment-e nyaralni és fürdött-e? Tengerpartra mennénk, és ez lenne a nászutunk, mert tavaly nem sikerült eljutni, nagyon csalódott lennék, ha le kellene mondani.

Tapasztalatokat várok leginkább, nem véleményeket.


2015. jún. 24. 16:47
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

7 hetes terhesen mentünk Törökországba tengerpartra nyaralni, nekünk is már hónapokkal előre le volt foglalva az út.

Fürödtem is tengerben is, az 5 csillagos szálloda medencéjében is (nem volt zsúfoltság, 1-2 ember volt csak a vízben). Semmi bajunk nem lett, viszont mivel 7 hetes voltam, már kezdtek a reggeli rosszul létek jönni ami kicsit kellemetlen volt. Azóta 3,5 éves a kislányom.

Azt hozzá kell tennem hogy én soha nem szoktam fertőzéseket elkapni, gombám sem volt soha, aki hajlamos az ilyesmire az inkább kerülje a fürdést.

2015. júl. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

A mai nap lesz a döntő, ma megyek vissza ultrahangra és megbeszéljük a dolgokat, hogy akkor hogy legyen.

Köszönöm mindenkinek a választ!

2015. júl. 7. 11:21
 23/30 anonim ***** válasza:
Szia! 30 hetes vagyok, keményedek de nem nyílok. Horvátba voltunk 1 hetet simán fürödrem, tengervízbe nincs fertőzésveszély de pl medencébe nem mennék! Egy rokonom 8 hetes terhes most vannak horvátoknál nem volt semilyen orvosi ellenvetés. Nem értem miért ne mehetnél. Nyilván nem mennék tűző napra és nem akrobatáznék meg vízisíelnék illetve a búvárkodást is hanyagolnám de maga a nyaralást nem mondanám le ha nem veszélyeztetett a terhesség!
2015. júl. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Figyelj... Szerintem menjetek el, megérdemlitek! A baba is szeretné, hogy jól érezd magad :) Fürödni inkább ne menj az első 11-12 hétben, főleg ne élő, vagy termálvízbe..

Szórakozni pancsi nélkül is lehet, már maga a látvány megérné szerintem.

Napi 2-3 liter folyadék szükséges, erről ne feledkezz meg, mert amikor már szomjasnak érzed magad, akkor már régóta igényli a szervezeted a vizet, tehát igyál sokat, pihenjetek és érezzétek jól magatokat! :)

2015. júl. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Ma voltam ultrahangon 8+1 napos vagyok, jövőhéten szombaton mennénk egy hétre. A doki tiltakozik a víz ellen, azt mondta csak combig menjek be. De úgy semmi értelme a tengerparti nyaralásnak, ha nem lehet úszni pancsolni a hullámokat élvezni. Nem tudom mit tegyek.
2015. júl. 17. 11:04
 26/30 A kérdező kommentje:
Amúgy nincs semmi bajom, minden rendben van, a véreredmény is jó, tüneteim nincsenek se hányinger se semmi. Utrot szedek egy 2 hete mert barnáztam, szedem tovább de úgy tűnik múlóban van. Úgyhogy nem az egészségi állapotom miatt nem enged, csupán a fertőzésveszély miatt, mert hogy nem lehet tudni milyen a víz minősége.
2015. júl. 17. 11:06
 27/30 anonim ***** válasza:
Ha utrot szedsz, barnaztal, akkor azert jo lenne, ha hallgatnal az orvosodra...
2015. júl. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Mivel barnáztál gyógyszert is kell szedned én valóban nem mennék. Viszont ha csak a fertőzésveszély miatt mondta, akkor akadálya nincs, mert tengerben nem kapsz el semmit sem.
2015. júl. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Barnáztál, progi pótlást szedsz és neked még kérdés, hogy lemond-e? Nekem nem lenne az, nem kockáztatnám a pici épségét!!
2015. júl. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Én szedtem utrogestant a terhességem elején, mert progreszteron hiányom volt, és a 6.héten barnáztam. Az utrogestant elmulasztotta, viszont a 9.héten a semmiből elkezdtem vérezni. Gondolhatod, hogy mennyire megijedtem. Egy éjszakát benn kellett maradnom megfigyelésen a kórházba, de kiderült, hogy szerencsére csak az utrogestan marta ki a hüvelyem,azért véreztem.de ez ha külföldön történik, azt se tudtam volna, hogy mihez kezdjek. Ezzel a kór előzménnyel, ami neked is van, eszembe sem jutna elmenni.szerencsére nekem már megszületett két hete a kincsem, de az első trimesztert sose felejtem el,mert a progreszteron hiány nem játék, és tud meglepetéseket okozni sajnos gyógyszer mellett is.
2015. júl. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!