Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdtetek el vásárolni?...

Mikor kezdtetek el vásárolni? Kb (nem fillérre pontosan) megközelítőleg mennyit költöttetek mire minden meglett? Miket vettetek? Mit csináltatok velük ha már nem kellettek?

Figyelt kérdés
olyanra lennék kíváncsi hogy kb mennyit költöttetek, miket vettetek, pl. a párom szeretne légzésfigyelőt de szerintem nem szükséges mert ha gond van a korházban szoktak adni elvivősnek.(kishugomnál így volt). sporolunkelőre a bab cuccoknak de túlzásba sem szeretnénk esni, mert persze rengeteg aranyos dolog van.
2010. márc. 8. 10:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia

nekünk még hiányzik egy pár apróság, de a nagyobb dolgok megvannak. eddig kb 100 at költöttünk, babakocsi, hordozó,kiságy, ágynemű,kád,pelenkázó,néhány ruha,stb.

ami még hiányzik az már szinte nem is öszeg. gondolok itt a patikai dolgokra pl, amitket szülés után felírnak a babónak. Én 29 hetes vagyok, 24 hetesen kezdtünk el vásárolni, mert akciós volt a kiságy :D

Én azt az elvet vallom hogy a legszükségesebb legyen meg, és ha utána kiderül valami akkor még meg lehet venni, de persze sok sok édes kis semmiség nekünk is becsúszott :D de ez elengehetetlen szerintem :D

2010. márc. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

légzésfigyelő: 30e Ft

babakocsi: 50e

kiságy: 40e

ruhák: 30e

cumisüvegek: 10e

elektromos hinta: 20e


ezek csak a nagyobb tételek voltak. A babahordozót ajándékba kaptuk.

2010. márc. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
30. hét körül kinéztünk mindent. Összeírtuk, mit hol mennyiért lehet megvenni, de babonából eléggé a végére hagytuk a beszerzést. Így nyugodt voltam, ha előbb jönne is a pici, a férjem tudja, mit honnan szerezzen be. Összesített árat nem tudok mondani, az eltartana félóráig, amíg mindent összeszednék, bocs. :)Babakocsi, pelenkázó szekrény, kiságy, matrac, ágynemű, kád, ruhák, fürdőlepedő, mellszívó, textilpelusok... Sok összejön így apránként. Az árak is teljesen szélsőségesek, ha csak arra gondolsz, komplett babakocsit tudsz 30 ezerért de 250 ezerért is venni...Mi vettünk légzésfigyelőt, mert volt a családban sajnos tragédia, ami miatt ezen nem is gondolkodtunk, kell-e. Boldog babavárást és jó vásárlást! :-)
2010. márc. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi a 7. héten kezdtünk el vásárolni, mert egyszerre nem is lett volna annyi pénzünk, meg mert szerettük volna ha azt kapjuk, amit kinéztünk.

Ha összeadnám, akkor kb. 250.000,- Ft körülre jöttünk ki.

A legfontosabbak és legdrágábbak: kiságy, járóka, babakocsi, bébihordó, légzésfigyelő, játszószőnyeg

2010. márc. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
10:51 vagyok: még hozzátenném a legfontosabbakhoz: mellszívó, mérleg, utazóágy, no meg a kád, de az nem drága.
2010. márc. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia a légzésfigyelő számomra megnyugtató 5 hetes lesz a kislányom de nyugodtan vagyok 14 ezerért vettük a vaterán vadi ujat angelcare 300 ast érdemes körbenézni sztem..

és mi szép lassan a terhességem alatt folyamatosan vásároltunk sok mindent kaptunk /kiságy 2 db babakocsi rengeteg ruha hordozó/de igy is sok minden kellett és kell is folyamatosan..:-)nem tudom hol tartunk pénzben de sok de megéri..:-)

Üdv egy tündéri kiscsaj anyukáka

2010. márc. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Eddig kb 9000 ft-t költöttünk, és már csak egy pár dolog kell, kiskád, ágynemű, meg amit a doki ír fel szülés után, a többi minden meg van, mondjuk mi sok mindent kaptunk, meg pl a bodykat, pár rugit bababörzén vettem használtan, de olyanok mintha újak lennének... szóval így azért elég sokat meg lehet spórolni! és tényleg nem látszik egyik kapott dolgon sem, hogy használt!

31 hetes km

2010. márc. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugattatok. tegnap voltunk a brendonban persze csak körbenézni, öttleteket gyűjteni (nagyon drága) és én eléggé megjedtem, mióta tudjuk h babásak vagyunk eléggé spórolunk h mindent szépen nyugodtan (nem a legdrágábbat de ne is a gazdaságost tudjuk megvenni) és a tegnapi látogatás kicsit sok volt- minden téren. Szerencsére anyukám varrónő az apósom meg fur farag ezért baba bútort is ő fog csinálni. Kinéztünk egyett a brendonéknál (mackós,sarok szekrény) és mondta h simen megcsinálja ugyh szerencsések vagyunk de ugye mérleget, babakocsit pl. nem tud csinálni. De köszönöm megnyugattatok. 3 hós pocakos
2010. márc. 8. 11:03
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én használtan vettem a légzésfigyelőt, megnyugtatott, hogy másnál bevált:) 10.000-ért vettem, a boltban 30. Már több, mint egy éve tökéletesen működik, riasztásunk egy sem volt. Jó ha van. Mérleget lehet kölcsönözni, ha nagyon szeretnéd méregetni, nekünk ugyan volt, de biztosan eladom, mert mérlegparám lett, úgyhogy a másodiknál nem kell!

Én szétnéztem az interneten (beírtam, hogy babadiszkont, illetve babaholmi olcsón), és nagyon sok akciós dolgot találtam (pl. kiskád-ergonómikusat szerettünk volna, kaptunk is 3000-ért - Brendon: 10.000).

Szóval érdemes nézelődni. Összességében kb. 80-at költöttünk, ebből a babakocsi volt 50, az ágyat kaptuk, plusz egy vagonnyi ruhát is. A kocsi, meg a légzésfigyelő volt összeg, a többi inkább apróságok, így jött össze a plusz 20:D

Jó babavárást!

ҝ

2010. márc. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

-Légzésfigyelőt akkor vennék ha szükség van rá (mert pl.koraszülött),én nem vettem (10hós a kisfiam),

-mérleg az azért jó ha van de az expresszen vaterán féláron lehet venni.

-Én pl. ragaszkodtam a jobb minőségű babakocsihoz (80000.-)

és örülök hogy így döntöttem mert a környezetemben többen az olcsóbbat vették és szenvednek vele mert nehéz,nehéz tolni is, nagy helyet foglal stb....

-Babacuccokat eleinte mi sokat kaptunk,de a tescoban is nagyon jókat lehet venni jó áron.

-Mellszívót is most már csak szülés után vennék mert pl.nekem nem volt tejem és fél áron tudtam csak később eladni.

-és itt a válasz az egyik kérdésedre:ha nem kell eladod pl.én az expresszen adtam el már sok mindent és vettem is ruhát,játékot.

-Viszont aminek a legnagyobb hasznát vettem az a sterilizáló.Aventes mikrós.A mai napig is használom,ráadásul volt hozzá cumisüveg és cumi is amit imád.

Hírtelen ennyi jutott eszembe:)

Jó babavárást:)

2010. márc. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!