Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdtetek el vásárolni?...

Mikor kezdtetek el vásárolni? Kb (nem fillérre pontosan) megközelítőleg mennyit költöttetek mire minden meglett? Miket vettetek? Mit csináltatok velük ha már nem kellettek?

Figyelt kérdés
olyanra lennék kíváncsi hogy kb mennyit költöttetek, miket vettetek, pl. a párom szeretne légzésfigyelőt de szerintem nem szükséges mert ha gond van a korházban szoktak adni elvivősnek.(kishugomnál így volt). sporolunkelőre a bab cuccoknak de túlzásba sem szeretnénk esni, mert persze rengeteg aranyos dolog van.
2010. márc. 8. 10:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Légzésfigyelő legyen inkább kidobott pénz minthogy szükség lenne rá és nincs... Nővéremék egy 8 hónapos bébi temetésére mentek, segített volna a légzésfigyelő. 1 éves korig kell csak. Pólus centerben van egy baba bolt ott akciósan szokott lenni 21-22000. Vagy media markt... Mi összesen költöttünk 380-400 at és még 80 a szülés. Igyekeztünk olyan dolgokat venni amiket nem kell cserélgetni. pl kiságy 12 éve korig jó átalakítható komódos stb 50... orrszívó 12000 én ellenzem a pórszívósat mert csóri gyerek meghallja a pórszívó hangját és sikító frászban tör ki... mellszívó 15, cumiosüvegek (avent) sterilizáló 15, párásító (ha szükséges) 10, ruhák (fél éves korig előre bőven) 70-80, Ágynemű, huzat, lepedő, zenélő (komplett az ágy kellékek) 50, fürdető testápoló olaj popsikrém köldökápoló stb...15-20, bébimonitor stb... Annyi mindent meg kell venni meg lehet hogy sok minden kidobott pénz is lesz de én pont a légzésfigyelőt nem gondolom annak. Van aki azt mondja hogy fel kel ha bármi van, na most nekem azt ne mondja senki hogy felkel ha a gyerek nem vesz levegőt. Az kizárt, inkább sípoljon néhány éjszaka tévesen minthogy megérjem a gyerekem temetését. De ez az én véleményem. Boldog várakozást 39+4 hetes kismama

2010. márc. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a jókívánságokat, azt hiszem igazatok van, lesz légzésfigyelő majd körbenézek a neten, nem is tudtam h média markban van ilyesmi. Köszönöm még1x.
2010. márc. 8. 11:31
 13/15 anonim ***** válasza:
Szia!Én bérelni fogom a légzésfigyelőt,mert egyben nem nagyon lesz annyi pénz ,hogy megvegyem!!!Így szétnéztem és kb 2000 forintért havonta lehet bérelni a legjobb minőségűt!!!Tudom,hogy ugyanannyiba lesz a végén mintha megvenném,de sajnos nincs most rá egyben annyi pénz!!!Üdv:21 hetes kismama
2010. márc. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia!

A légzésfigyelő szerintem sem mellékes. A védőnőtől kaptuk használatra az első babánál. Sajnos nagyon sokszor besípolt, naponta többször. A fiam 7 éves lesz. A második babánál is megkaptuk a figyelőt, de nem használtuk, mert a kislányom (aki 5 éves lesz) ki nem álta, mindig lemászott róla és azért sípolt.

A mérleg viszont tök fölösleges, ha a baba jól fejlődik, kiegyensúlyozott és nyugodt. Ha nem így van, akkor még mindig bérelhetsz, kérhetsz, esetleg vehetsz is.

Nekünk, kb 7 évvel ezelőtt a teljes holmi kb 50-60 ezer Ft volt. Ebbe benne volt az akkor használtan vett babakocsi is. Az ágyat kaptuk anyuéktól, a baldachint a hugomtól. Úgyhogy csak ruhákat, pelenkákat, törölközőt, kifogót,babakádat, cumisüvegeket és pumpás mellszívót vettem. Ja, és kistakarót, pldéet, ágyneműt. Az üvegeket egy új lábosban főztem ki, és vettünk kicsike fazekat is a forralt víznek.

A kislányomnak csak néhány ruhácska és egy takaró kellett. a többit örökölte. Ja, és egy kiságy, mert kicsi a korkülönbség, még a fiam a sajátjában aludt.

Most a harmadik baba örökli az egyik ágyat és a bébijárgányt szintén, amit a férjem megpreparál, hogy ok legyen teljesen. Egy-két ruhácskát veszek szülés előtt, persze teljes garnitúrákat, a többit majd utána, mert még minden ruha megvan az előző kettő gyerekecskéről is. Cumisüveget egy kicsit veszek, a kislányom pl egyáltalán nem használt. Mellszívót pedig pumpásat, az sem biztos, hogy kelleni fog, mert szerencsére kézzel nagyon profi vagyok. Az elsőnél még kellett, akkor nem tudtam, hogyan kell, de a mindenféle csodaszívók (amiket kölcsönbe kaptam kipróbálásra) nem válltak be, csak a legolcsóbb pumpás.

Szóval megúszom szerintem max 30 ezerből a szülés előtti részt. Kislányra mondták a babust, rengetek kilány ruhánk van újszülött kortól kezdve. De fiúcska ruha is van újszülött kortól 7-8 hónapos korig egy rahedli.

És még egy, ismerősöm tapasztalata: rengeteg ruhát vett a kicsinek egy bizonyos méretben és színárnyalatokban. Aztán megszült, a gyerek nagyobb volt a vártnál és ráadásul fiú. Egyetlen ruha nem volt rá jó már akkor sem, mikor készültek hazavinni. Szóval szerintem elég 1-2 teljes öltözet (már ha a kórházban adnak ruhát) és majd amikor hazajöttök, vesztek olyat, amilyen kell neki.

Sok boldogságot!

2010. márc. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok. Eszembe jutott, ahogy írták, a sterilizáló. Én vettem egy új Aventet, és talán 2x ha használtam, mert csak anyatejes volt a babám. Szóval szerintem ez is olyan, amit ráérsz később venni. A cumisüvege is eresztett, és a mellszívóját sem tudtam használni. Végül vettem egy Tommee Tippee mellszívót sokkal kevesebbért.(Ami egyben cumisüveg+van hozzá egy kis sterilizáló is. Ezt viszont rengeteget használtam kisebb dolgok sterilizálására.)Tutira lesz pár felesleges cucc és néhány hiányzó is, hogy legyen miért Apukának szaladgálni.:D
2010. márc. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!