Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4-5-6 hetesek, akik még az...

4-5-6 hetesek, akik még az elején vannak, hogy telik a napotok? Mit csináltok?

Figyelt kérdés
Én 5 hetes babás vagyok és nem igazán tudom mit csináljak itthon. Kimenni nem nagyon kellen, mert nagyon meleg van. Egyéb ötletek?
2015. aug. 14. 12:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Már bocs, de ez egy ordas nagy kamu, a német barátnőm csak az utolsó hónapban nem dolgozott. És amikor 7 hós volt és nehezen bírta, kérdeztem tőle, hogy miért dolgozik, mondta, hogy azért, mert muszáj. Német állampolgár egyébként. A gyerekkel csak 1 évet maradhat otthon, különben nagyon kevés gyest kapna, apuka is német és így is muszáj mindkettőjüknek melózni majd 1 év múlva, különben nem jönnének ki a pénzükből. Nem hiszem, hogy a bevándorlóknak kedveznének, amikor ilyen kemény szabályok vannak náluk.

Lehet, hogy van valami jól kereső német pasid, aki eddig is eltartott, nekem oké az is, de nem tudom, hogy hazudozni mi értelme van, főleg ezen az oldalon.

2015. aug. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Én meg úgy tudtam, hogy a szülés után is csak kb. 3 hétig maradhatsz otthon és menni kell vissza dolgozni. Nem úgy van, hogy nincs is táppénz ilyen esetben?!

Na mindegy, olvass, főzz, süss, nézz új receptek után, takaríts ki mindent, pakold ki a szekrényekből a cuccokat, mert kèsőbb úgyse lesz rá idő.

Találj ki vmi hobbit.

Kezdj el nézni sorozatokat.

Ápold a kapcsolataidat!

2015. aug. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
12 Úgy van, hogy választhatsz hány hónapot akarsz otthon maradni, annál magasabb az összeg minél kevesebbet vagy otthon. 3 évet is lehet, de akkor alig kapsz valami kis pénzt havonta.
2015. aug. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

1: Akkor a kedves ismerősöd, nem az AMAZON nevű cégnél dolgozik!!!!!

2: Tőlem megkérdezték, hogy mennyit akarok otthon maradni, még nem tudom pontosan. Az első évben a fizetésed 85%-át kapod, utána már csak 65%-ot.

3: Magyar a páromés mindketten az AMAZONnál dolgozunk!


Ugyhogy nem kamu, amit írtam!!!!!!!

2015. aug. 14. 14:42
 15/22 A kérdező kommentje:
De ha gondolod, megadom az Amazon telefonszámát, felhívhatod és megkérdezheted. Nagyon szívesen fognak neked bővebb tájékoztatást adni! :)
2015. aug. 14. 14:45
 16/22 anonim ***** válasza:
Nyugi már! Nem fogom az Amazont hívogatni elhiheted. Keress más munkát, mellesleg 4 hetes terhesen egyáltalán nem vagy köteles beszámolni arról, hogy terhes vagy, sőt törvényt sértenek ha rákérdeznek, mivel ez a magánügyed és diszkrimináció ha emiatt nem vesznek fel. Csak nehéz fizikai munkánál tudom elképzelni, hogy kizáró ok a terhesség, de akkor sem tudom, honnan derülne ki, ha mondjuk nem vallod be. Persze terhesen ne emelgess semmit, főleg az első trimeszterben ne!
2015. aug. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Ellenkezőleg, azonnal szolni kell, ha valaki várandós! Ezzel semmi baj sincsen. Egyébként meg eszemben sincs otthagyni, ők az egyik legjobban fizető cég. 1500 eurot ki az a marha aki ott hagyna. Mellesleg nekem is kell a pénz, de szeretncsére elég tartalékot halmoztam fel, ahhoz, hogy ez a pár hónap/ év kiessen, illetve lecsökkenjen a fizum. :)
2015. aug. 14. 17:45
 18/22 anonim ***** válasza:
Olvasd el a munka törvénykönyvét. Már csak azért sem érdemes ilyen korai terhessegrol beszámolni, mert mi van ha történik valami. Akkor majd szólsz hogy mégsem vagy terhes? Bocs, mert nyilván nem akarsz ilyeneken gondolkodni, de nekem pont ezt a példát mondták munkajogon anno és szerintem jogos egy nő legbensobb magánügye a terhesség.
2015. aug. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Én Magyarországon élek és a terhesség 7. hetétől táppénzen vagyok. Van az az eset, amikor olyanok a munkakörülmények, hogy nem dolgozhatsz, a születendő babád érdekében. És nem gyárban dolgozok.

Egyelőre még itthon van a 4 éves lányom is, úgyhogy nem unatkozok. Két hét múlva kezdődik az ovi, de utána is lesz mivel lefoglalni magam. :)

Amíg dolgoztam, nem igazán volt időm olvasni, a lányom mellett meg nem igazán lehet, úgyhogy elolvasom végre a könyveket, amikre nem volt időm.

A varrógépem már elég régóta a sarokban pihen használatlanul, végre azt is lesz időm elővenni. :)

Mivel a nagy melegben szinte egész nap bent ülök, van időm a tv-paprikán egy-két főzőműsort megnézni és ihletet meríteni belőlük. ;) A lányom is szereti őket, főként Jamie Olivert.

2015. aug. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert én Ausztriában dolgozok, de a 7. hónapig dolgozni kell, csak kivételes esetekben nem, ha pédául a gyerekkel valami baj van.
2015. aug. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!