Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen anyagi körülmény az,...

Milyen anyagi körülmény az, amire vállalnál gyereket? (saját lakás, albérlet, fizetés, kocsi, hallgató/diák vagy, dolgozol stb)?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy terhes vagyok. Igazából terveztük, de megijedtem most nagyon. Főként az anyagiak miatt. Nem tudom eldönteni, hogy most jól élünk, vagy teljesen gázok vagyunk, hogy meg akarjuk tartani, egyik ismerősöm szerint még félre is fogunk tenni, másik szerint a legnagyobb hülyeség. 26 éves vagyok,egyetemi hallgató, januárban záróvizsgázom,(tanári diploma) addigra leszek 4 hónapos terhes. Sosem dolgoztam még. 1 éve élünk együtt albérletben megyeszékhelyen. Véleményeket és saját tapasztalatokat kérek!

2015. szept. 17. 17:17
1 2 3 4
 21/40 Rencs1111 válasza:
82%
Szia! Szerintem mi nem élünk olyan rosszul. Párom kárpitosként én viragkotokent dolgozom. Midegyikunknek fix munkahelye van. Az első gyermekem tervezett volt mindent megvettünk neki (meg olyanokat is amit nem is kellett volna) babavarasra kb 180e ftot költöttünk. (Nem mentünk csődbe ) imádom a fiam a jelen pillanatig mindent meg tudunk venni neki. Most tervezzük a következőt! Szerintem biztos munkahely kell és egy otthon. A többi úgy is jön.
2015. szept. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
74%
Kinek mit jelent az élete elrontása (anyukád véleményével kapcsolatban mondom). Nekem sokkal inkább jelentené az elvetetett gyerek miatti fájdalmat, de mindenki máshogy áll mindenhez. Fölösleges olyan dolgokon agyalni, amiken nem tudsz változtatni (mi lett volna, ha...), az viszont jó, ha már most el kezdesz gondolkozni azon, hogy milyen egyéb megoldás jön szóba, ha a párod munkájából származó bér kiesne.
2015. szept. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
Erre még nincs ötetem, de gondolkozok rajta. Köszi mindenkinek
2015. szept. 17. 19:30
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem pozitívum, mert oké, hogy a közeljövőben nem mész el szülni (bár ki tudja), de van egy kicsi gyereked, aki akármit összeszedhet az oviban, és otthon kell vele maradni, stb. De interjún pl. ezzel kapcsolatos kérdést nem tehetnek fel, szóval nyugi.:)
2015. szept. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Sajnos manapság a tanári állások ismerős útján töltődnek be, legalábbis az én tapasztalataim alapján
2015. szept. 17. 19:52
 26/40 anonim ***** válasza:
82%

Milyen szakos vagy? Ha nyelv, akkor nyugodtan taníthatnál otthon is, arra mindig van kereslet. De amúgy is, a korrepetálás nagy üzlet a tanároknak.


Amúgy mindegy, hogy van-e gyereked, az állásinterjún ezt nem kérdezhetik meg, és te is jobban jársz, ha nem beszélsz róla.

2015. szept. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
Sajnos nem nyelv tanár, hanem magyar-történelem szak.
2015. szept. 17. 20:18
 28/40 anonim ***** válasza:
47%
Huuuuuhh, azzal nem lesz könnyű elhelyezkedni sem, mert Dunát lehet velük rekeszteni. Nyelvtudás?
2015. szept. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
65%
De ha egy napot sem dolgoztál, nem leszel jogosult a gyedre. Gyest fogsz kapni,ami fix 25 ezer körül van. Azért az elgondolkodtató, hogy 26 évesen egy napot sem dolgoztál még. Én is későn, 27 évesen diplomáztam, így hozta az élet,de érettségi óta folyamatosan dolgozom, az egyetemet munka mellett végeztem.
2015. szept. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
A diplomás gyedre jogosult leszek. Egyébként angol felsőfokúm van. Hát ez van, igazából piszok jó családi helyzetből jöttem és szüleim is jófejek, ezért nem is voltam úgymond rászorulva a munkára. Most ha ez neked nem tetszik válaszoló, nem tudok vele mit csinálni. egyébként külföldön egy nyarat végig dolgoztam, de hát nyilván az nem jelent semmit, se bejelentés semmi.
2015. szept. 17. 20:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!