Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen anyagi körülmény az,...

Milyen anyagi körülmény az, amire vállalnál gyereket? (saját lakás, albérlet, fizetés, kocsi, hallgató/diák vagy, dolgozol stb)?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy terhes vagyok. Igazából terveztük, de megijedtem most nagyon. Főként az anyagiak miatt. Nem tudom eldönteni, hogy most jól élünk, vagy teljesen gázok vagyunk, hogy meg akarjuk tartani, egyik ismerősöm szerint még félre is fogunk tenni, másik szerint a legnagyobb hülyeség. 26 éves vagyok,egyetemi hallgató, januárban záróvizsgázom,(tanári diploma) addigra leszek 4 hónapos terhes. Sosem dolgoztam még. 1 éve élünk együtt albérletben megyeszékhelyen. Véleményeket és saját tapasztalatokat kérek!

2015. szept. 17. 17:17
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenkinek ment a zöld kéz.
2015. szept. 17. 18:02
 12/40 anonim ***** válasza:
100%

Mi is hasonlóképp voltunk, amikor kiderült, hogy terhes vagyok, albiba, párom 150 ezret keresett, én akkor kezdtem egy jólfizető állásban, fél éves fix idejű szerződésben. Ettől függetlenül fel sem merült, hogy ne tartsuk meg. Aztán szép lassan minden rendeződött, a munkahelyemen határozatlan idejűre módosították a szerződésem, a párom fizuját megemelték.


Ha még nem lenne ott a baba, azt mondanám, hogy várjatok egy kicsit, amíg dolgozol legalább egy évet. De emiatt ne vetessétek el.


Amúgy nem számoltál el valamit? Ha januárban leszel 4 hónapos terhes, akkor most még nem vagy terhes. Ha most derült ki, akkor januárban legalább 5-5,5 hónapos leszel.

2015. szept. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
igazad van, nem 4,hanem 5, olyan jó kimondani :) Remélem a mi helyzetünk is rendeződik (kapok gyedet, nem leszünk betegek és munkát is találok később) Egyébként hozzátartozik a dologhoz, hogy páromnak orvosok mondták, hogy problémái lehetnek a nemzéssel, nem is gondoltuk, hogy így összejön. Most én számolom rosszul, de nem sokkal lenne több a gyedem, ha dolgoztam volna, mint most a mester diploma után? De lehet nem jól tudom. Tanári fizetésem bruttó 180000 lenne, ezután a gyed olyan 100 ezer körül van, most meg 80at kapok majd. Ez már egy másik topic, de biztatom magam :)
2015. szept. 17. 18:21
 14/40 A kérdező kommentje:
utolsó köszi. ilyen saját tapasztalotak várok még, akik hasonló helyzetben voltan/vannak :)
2015. szept. 17. 18:24
 15/40 anonim ***** válasza:
82%

én nem látom olyan szörnyűnek a helyztet. ha most kényelmesen elvagytok a párod bevételével akkor a kicsivel is meglesztek mivel te kapsz gyedet, párod igényelheti a családi adókedvezményt és kaptok csp-t is. ez így összesen 100 körül jön ki.

abban igazad van, hogy nem lenne sokkal több a gyeded ha már dolgoznál, de mondjuk nem mindegy, hogy akkor először cseden lennél 5,5 hónapot, majd a kicsi 2 éves koráig pedig gyeden.

most viszont ezek nem lesznek, csak gyeden leszel és 1 évig. és itt lesz majd nehéz, mert 1 éves kora után azért már olyan olcsó se lesz a gyerkőc, de még kicsi lesz ahhoz, hogy közösségbe add és elmenj dolgozni. tehát mondjuk 2 éves koráig gyesen leszel, az meg tényleg 20-on párezer :/

de pozitívan, max hozzányúltok a félretett pénzhez vagy kaptok szülői segítséget ha nagy gubanc van :)


és bocs az offért, de muszáj visszakérdeznem, tényleg 180E most a kezdő tanári fizetés???

2015. szept. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%
jajj és még annyit, hogy neked 70 lesz a gyeded, akkor lenne 80 ha doktorálnál
2015. szept. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

Mások ennél rosszabb körülményekre is vállalnak. Ha eldöntöttétek, hogy megtartjátok (én is így tennék a helyetekben), akkor most már nagy levegő beszív, kifúj, és arra koncentráljatok, hogy hogy tudtok ebből a helyzetből a legtöbbet kihozni, ami ugyebár adott:) A babának különben is a nyugodt anyuka adja a legjobb hátteret, párod dolgozik, van hol lakni, szerződéssel, normális tulajjal.


Gondolom, nem így terveztétek eredetileg, mert az nem túl jó, hogy nincs munkatapasztalatod, de a sulit legalább be tudod fejezni a baba érkezése előtt, jogosult vagy diplomás gyedre is, a korod is teljesen jó. Ha meg amúgyis akartatok, (főleg, ha esetleg többet), akkor majd később annak, aminek most hátránya lehet (hiányzó munkatapasztalat), később előny lesz (több közös év a gyerekkel, gyerekvállalás miatt nem, vagy kevesebb időre kell a munkát megszakítani, és fiatalabban könnyebben is találsz új munkát, ha úgy adódik, stb.)


Hozzánk is albérletbe érkezik a baba, szintén rendes tulajjal, szerződéssel. A mi szempontjaink: min. 6 havi költségünket fedező, azonnal rendelkezésre álló, vagy gyorsan mozgósítható pénz, munkaviszony, lehetőleg mindkettőnknek (miattam kellett várni, pedig már korábban is szívesen bevállaltuk volna), stabil albérlet hosszú felmondási idővel (szerződés nélkülibe nem szívesen szülnék), jó párkapcsolat.


A kocsi, saját lakás van, akinek kell, van, akinek nem.


Elvetetni a gyereket pedig nem tudnám, a lényeg, hogy tudjak neki tetőt tenni a feje fölé, tudjam etetni, ruházni, és persze szeretni:)


Teljesen érthető mindkét ismerősöd álláspontja, a gyerekvállalásnál sok ellentétes véleménnyel fogsz találkozni, ez csak egy a sok közül, és mindig mindenkinél más az, ami fontos, vagy amit jónak tartanak, érdemes tiszteletben tartani a véleményüket, ahogy persze nekik is a tiédet. Ne hagyd, hogy elbizonytalanítsanak. A kételyeid természetesek, de ti már döntöttetek, és a babának tényleg a legjobb, ha nyugodt vagy.

2015. szept. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
15. válaszolónak üzenem, hogy a bruttó tanári gyakornoki bérem 182294 forint lenne 2015-ben, ami szerintem is nagyon jó (már a kérdésből azt vettem le, hogy soknak gondolod) :) Igen, ez szokott lenni egyébként a egyik oldal érve, hogy jajj hagyjam már a nyöszörgést, mások negyed ennyiből élnek, meg hogy saját autó, lakás úgyis csak 10 év múlva lenne, akkor meg öregek leszeünk stb. Nyilávn ezekbe az érvekbe kapaszkodok, mivel már itt a pici, de a másik oldal érvei meg mindig elbizonytalanítanak.(mi lesz, ha kirúgják a párom, mi lesz, ha beteg lesz a gyerek stb). Ezért is tettem itt fel a kérdést, mert érdekelt. Egyébként anyukám nagyon ellene van ennek az egésznek, szerinte is nehezebb lesz munkát találni, meg elrontottam az egész életemet, így azért nehéz nyugodtnak lenni. És köszi a helyesbítést, a 80 ezer tényleg a phdsoknak jár...úgy látszik már most terhességi figyelmetlenségben szenvedek :) Jöhetnek még a sztorik, tapasztalatok!
2015. szept. 17. 19:05
 19/40 A kérdező kommentje:
Szerintetek az mennyire állja meg a helyét, hogy szivesebben fognak engem választani tanári munkára, mert nem kell attól "tartaniuk", hogy eljövök szülni? Ebben van valami? Vagy inkább hátrány a kisgyerekes anyuka álláskeresés szempontjából?
2015. szept. 17. 19:07
 20/40 anonim ***** válasza:
82%

Mivel minél több időt akarunk majd eltölteni a picikkel, úgy döntöttük, hogy a megtakarításra helyezzük a hangsúlyt. Próbálunk minél több pénzt félretenni. Nem akarjuk, hogy úgy nőjenek fel, hogy alig látnak minket (főleg a férjemet), én pedig nem akarok kvázi eltartott lenni a gyerekek óvodáskoráig (a férjem sem preferálná), így előre kell gyűjtenünk. Nem tervezünk Magyarországon gyereket vállalni, nyugaton viszont sokkal természetesebb az albérletezés, így a saját lakás/ház számunkra nem fontos. Az autó sem.


Sok örömöt a terhességhez, remélem sikerül mindent megoldanotok. :)

2015. szept. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!