Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen anyagi körülmény az,...

Milyen anyagi körülmény az, amire vállalnál gyereket? (saját lakás, albérlet, fizetés, kocsi, hallgató/diák vagy, dolgozol stb)?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy terhes vagyok. Igazából terveztük, de megijedtem most nagyon. Főként az anyagiak miatt. Nem tudom eldönteni, hogy most jól élünk, vagy teljesen gázok vagyunk, hogy meg akarjuk tartani, egyik ismerősöm szerint még félre is fogunk tenni, másik szerint a legnagyobb hülyeség. 26 éves vagyok,egyetemi hallgató, januárban záróvizsgázom,(tanári diploma) addigra leszek 4 hónapos terhes. Sosem dolgoztam még. 1 éve élünk együtt albérletben megyeszékhelyen. Véleményeket és saját tapasztalatokat kérek!

2015. szept. 17. 17:17
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
74%

Mi erre vállaltuk a babát:

Nekem saját lakás, amit kiadtam, mert egyrészt nem férnénk el benne, másrészt párom munkája miatt célszerűbb falun élnünk és ott bérlünk családi házat. Mivel 1-2 éven belül a munkája kapcsán változás (akár költözés is) várható, utána gondolkodunk saját kertes házban. Saját kocsi nekem, céges kocsi páromnak. 5 éves munkaviszonnyal a hátam mögött jó tgyás-sal, majd max. csed-del jöhettem el szülni, a terhesség alatt pedig a jövedelmemből simán kifizettem a magánorvost és a szülésznőt, illetve rengeteg babacuccot vásároltam. Párom kb. 12 éve dolgozik, nem keres rosszul (ráadásul időközben emeltek neki), emellett családi vállalkozásban is tevékenykedik, ami ugyancsak megdobja a bevételt. Megtakarításunk kb. 700-800 ezer volt, amiből éltünk fel, de közben kötöttünk is két életbiztosítást, szóval újra gyűlik.

2015. szept. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
74%

31-es vagyok

Bocs, nem max. csed-et, hanem gyed-et akartam írni.

2015. szept. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Párom nem magyar. Tehát fél éves munkaviszonya van itt, pedig 36 éves. Én is szeretnék saját lakás-kocsi kombót, de sajna nekünk ilyen 5 év múlva sem lenne, max. tíz, de akkora én már öregnek érzem magam a gyerekhez.
2015. szept. 17. 21:19
 34/40 anonim ***** válasza:
14%
Jó neked, hogy megteheted, hogy egész életedben nem dolgoztál.
2015. szept. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Remélem azért nem 26 év az egész életem :) Most boccs, hogy leírtam, hogy mivan, nem dicsekvésből, de nem fogok hazudozni, ez van, megtehettem, hogynem dolgozok, de tanultam, és fogok dolgozni, most nem értem miért kell ebbe belekötni? Mindenki más élethelyzetből jön, nekem meg más területen rosszabb, nehezebb.
2015. szept. 17. 21:45
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne aggódj. Saját házra ma már kevés embernek futja, még hitelre sem könnyű, hogy teljesítsd a feltételeket. Autó annyira nem létszükséglet, főleg ha belvárosban laktok, vagy közel van üzletek, orvos. Én laktam gyerekekkel belvárosban, gyalog hamarabb eljutottam mindenhova mint autóval a dugóban.

Diplomás gyedet kapsz, amit az aktuális minimálbér után számolnak majd. Ezt a gyerek 1 éves koráig kapod, utána kereshetsz munkát, gyerkőc meg mehet bölcsibe.

2015. szept. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Város közepén lakunk, bank, patika, second hand, spar, tesco alattunk, mellettünk, 10 méterre kb :) Utolsó köszönöm a bíztatást, jobb pillanataimban teljesen így gondolkodom, mint te, utána jön anyukám és elveszi a pozitív energiákat :)
2015. szept. 17. 22:35
 38/40 anonim ***** válasza:
33%

Nem értem, mit kell durcizni. Eddig 26 évet éltél, és egy percet nem dolgoztál belőle, eddig ez a te egész életed. Ezek a tények.

27 éves vagyok, 16 éves korom óta dolgozom, mégis 23 évesen fejeztem be az egyetemet, nem 26. És megállapítottam, hogy jó neked, hogy neked nem kellett dolgozni. Nem jó? De, jó. Hát ennyi, nem kell ezen megsértődni.

2015. szept. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
26%
Magyartanárként meg leírod, hogy "boccs". Gratulálok.
2015. szept. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
Szia! Mi újság azóta veletek? :)
2017. ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!