Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van aki szénhidrát diétát...

Van aki szénhidrát diétát tart úgy, hogy nem orvos ajánlására, csak nem szeretne sokat hízni?

Figyelt kérdés

Ezen gondolkozom, mert már +4 kg-nál tartok, 18 hetesen. Az is igaz, hogy az első terhességemnél ilyenkor már plusz 10 volt, de rosszul is éreztem magam a végére 20 plusz kilóval. Meg 4.5 kg lett a baba. Szeretném ezt elkerülni. Nem eszem többet, mint a terhesség előtt, mégis ebből a 4 kilóból 2 az elmúlt 2 hétben jött fel. Mozgok is rendesen.


Érdemes tartani szénhidrátdiétát, ha tudom, hogy hízékony vagyok? Ha igen, akkor hány grammosat? 170 cm vagyok, 61.4 kg-ról indultam, ma mértem 65,4-et.



2015. szept. 22. 13:50
 1/6 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Szia! Édemben vlaszolni nem tudok, csak annyit, h nekem ugyanez a tervem, bár most nem vagyok kismama. Kislányommal anno 17 kg-ot híztam, ebből 5 kg volt háj, a többi a baba /4100 gramm/ plussz víz. Így végülis annyira soknak nem hangzik, főleg, h egyébként hízékony vagyok, de többről indultam, mint Te, és ezért eldöntöttem, hogy a következőnél úgy fogok étkezni, mint a cukros kismamák. Azzal a magzat megkap minden szükségeset, én viszont nem kapok a szükségesnél többet. Tehát szerintem csak arra figyelj, h valoban úgy csináld, h ami a magzatnak kell, az bemenjen.
2015. szept. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem sokban befolyásolja a diéta a baba méreteit. Ez egyéni kérdés, kinek mekkora babája lesz. 160g szénhidrát diéta mellett született egy 3750 grammos fiam :)


160 alá semmiképp ne menj, ezzel még fogyni is bőven lehet. Inkább 180 körül maradj, de a legjobb, ha megkérdezel egy orvost, dietetikust.

2015. szept. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezt a doki is mondta, hogy a hízás nem befolyásolja a baba súlyát. Mindenesetre szeretnék fittebb lenni a végére. Nem hiúságból, mert simán visszafogytam, hanem a közérzetem miatt. Meg hogy a másfél évesemmel tudjam tartani a tempót.


Akkor, ha most stagnálok pár hétig, akkor már jó vagyok, kipróbálom, meglátom.


Köszönöm a válaszokat! :-)

2015. szept. 22. 15:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem számoltam a ch-t csak kizártam a gyorsan felszívódóakat, a terhesség alatt fogytam is. A baba 3800-al született, tehát ő nem "fogyott".
2015. szept. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én sem számoltam, csak odafigyeltem, hogy mit eszem.

Első terhességemnél a doki mondta, hogy figyeljek a szénhidrátokra, mert sokat híztam. Onnantól kezdve nem ettem kenyeret, péksüteményt, édességet, tésztát is mértékkel, 12 kiló plussz lett a vége. A többi terhességnél már magamtól csináltam ezt, mert azt vettem észre, hogy amúgy szaladnak fel a kilók. Mindegyik babánál +10-12 kg lett a súlyom a végére, a babák mérete teljesen változó volt. (3,9 3,3 3,5)

2015. szept. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a válaszokat!


Igazából én is odafigyeltem, csak nekem valahogy könnyebb, ha meg vannak szabva a korlátok, látok adott étrendet, tudok igazodni. Pl reggelire eddig gyümölcsöt ettem mindig (terhesség előtt is), de most valahogy máshogy raktároz a szervezetem és úgy látszik nem fér bele egy banán, alma, szőlő kombó, estére is mindig egészségesen ettem, sok zöldség és teljes kiőrlésű (olyan csomagolt, lapos, nehéz fajta, nem felfújt, színezett) kenyér... de úgy tűnik 2 szelet helyett csak egy fér bele.


Inkább úgy mondom, hogy eddig én napi háromszor ettem, ezt most elosztom 6 alkalomra és odafigyelek a szénhidrátra.


Ma kicsit éhesnek érzem magam és alig várom a folyton soron következő étkezést, de gondolom ez átmenet, éhezni nem fogok. És lesz heti egy csaló nap, amikor ehetek egy jó kis édességet, mert nagyon édesszájú vagyok.


Sok helyen olvastam a korpovit kekszről, tegnap késői vacsinak már azt nasiztam. Jó érzés volt, hogy nem a reggelire gondolok lefekvéskor, mert eddig 4 órával vacsi után feküdtem. Az a 3 szem keksz pont jó, hogy komfortérzetet adjon. :)


Köszi mégegyszer és szívesen várom más tapasztalatait is.


De ez a 4 kiló 18 és fél hetesen még nem olyan vészes akkor, ha mostantól odafigyelek, ugye??? :)

2015. szept. 23. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!