Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alulműködés...

Pajzsmirigy alulműködés esetében melyik magzatvédő vitamint szedjem?

Figyelt kérdés
8 hetes terhes kismama vagyok, pajzsmirigy alulműködésem van. Eddig a gravidát szedtem, de tegnap a védőnő azt mondta, hogy abban van jód, és az nekem nem jó. Az endokrin orvosom is tudja, hogy a gravidàt szedem, de nem mondta, hogy az nem jó. A neten megnéztem a többi terhesvitamint, és mindben van jód (annyi mint a gravidában). Most akkor nem tudom, hogy melyiket szedjem. Remélem eddig nem ártottam a gravidával a babának. Valaki tud tanácsot adni?

2015. okt. 7. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Az orvosodat kérdezd. Szerinted a gyakorizó laikusok értenek hozzá?
2015. okt. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is Gravidát szedek, az én endokrinológusom is tud róla, soha nem mondta, hogy ne lehetne szednem, de még azt sem, hogy egyébként kerülnöm kell a jódot! Letroxot szedek pici mennyiségben (50-esből fél szemet.


Trimeszterenként ellenőrizzük a TSH-t, ft3-at, ft4-et. 21. hetesen volt a legutóbbi laborvizsgálatom e téren, a pajzsmirigy értékeimre konkrétan azt mondta a dokim, hogy tökéletes.


Szerintem endokrin kérdésekben inkább az orvosoddal konzultálj, a védőnő nem igazán kompetens ebben. Szóval kérdezd meg a dokidat.


24+5 hkm

2015. okt. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a pajzsmirigy-doki, hogy mehet a jód, sőt kell is lehetőleg szelénnel együtt. Nem lesz baj tőle, ne aggódj.
2015. okt. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

No igen.. az örök kérdés.

Nekem is alúlműködésem van, ATPO teljesen normális, mégia le vagyok tiltva a jódról. Szó szerint orvosa válogatja mi a tanács.

Egyébként a Supradynnak van egy fajtája amiben nincs jód!

2015. okt. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is totál jódmentes diétán vagyok!

Se kombi vitamin, se jódozott só, de még bizonyos üdítőitalokban is van jód...nekem azt mondta a magán endo dokim, hogy felvágottakkal, és kb. mindennel figyeljek...olvassam, hogy mit tartalmaz, pedig én határértékre feltornáztam a tsh-t

18 hkm

2015. okt. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem szedhetek jódot, kifejezetten tiltott az endokrinológus, szerinte így is túl sok jód jut a szervezetünkbe. A barátnőmet is tiltotta pedig egyikünknek sem autoimmun a pajzsmirigy alulműködése. Ő megszült már, teljesen egészséges a babája. Ő még kapott jódmentes elevitet és azt szedett én csak folátot szedek és köszönöm szépen jól vagyunk. Nem értem miért nem elég sok gyümölcsöt és zöldséget enni...
2015. okt. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!