Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Problémamentes terhesség=probl...

Problémamentes terhesség=problémamentes szülés?

Figyelt kérdés
19 hetes kismama vagyok. Eddig egy kis álmosságon és gyakori vizelési ingeren kívül semmi tünetem nem volt. A rosszullétek elkerülnek, a munkát, háztartást ugyanúgy csinálom mint eddig, és a doki szerint a babám tökéletesen fejlődik. Ez az első terhességem, szóval nem tudom mire számítsak. Mindenki azt mondja hogy szerencsés vagyok, jelentheti ez azt, hogy maga a szülés is ilyen sima lesz? A családomban minden szülés viszonylag gyors és eseménymentes volt. Én magam szeretnék minél természetesebben szülni, és ha lehet, elkerülni a gátmezszést és az érzéstelenítést is. A fájdalmat jól bírom, attól nem félek.

2015. nov. 3. 20:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A lányommal problémamentes volt a terhességem. Annyira, hogy csak a 11.héten derült ki. Álomszülésem volt. :)

Most a hugicával még a félidőn túl is van hányingerem, hetekig görcsöltem és mindig van valami gondom. :( Remélem a szülésem nem lesz rémálom.

2015. nov. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én meg szorítok, hogy az ügyeletes személyzet is úgy akarja!
2015. nov. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatni nekem is problémamentes várandósságom volt, igaz kicsit vizesedtem, de végig a föld felett lebegtem.

Háborítatlan szülésem volt kísérőorvossal, szülésznővel, dúlával. Nem kaptam sem érzéstelenítőt, sem gátmetszést.

A vajúdás viszont egy örök emlék: 4 óra 8-10 perces fájás után 12,5 óra 5, majd 3-2-1 perces egybefüggő fájásaim lettek, majd 1,5 óra kitolás, amiben ketten segítettek, mert már felemelkedni nem tudtam a nyomáshoz. (Csak a legutolsó fél órában adtak minimális oxyt, mert nulla erőm volt és örömmel elfogadtam). Ezután megfogni alig tudtam a babámat olyan kimerült voltam, még jó h apás szülés volt..2 infúziót kaptam rögtön és tolókocsiban toltak le. Ezután jött a kisebesedett mellbimbó és a 2,5 év éjszakázás...:-D A többit hagyjuk:-)

Hát nézd, ezek után nem tudtam összehasonlítani a várandósságot a szüléssel, sem az azutáni időszakkal! Én bár lelkileg ezen már túl vagyok és jelenleg újra várandós, igaz túl egy vetélésen is, ami szintén nehéz volt és épp 2 hete veszítettem el tragikus hirtelenséggel az édesapámat azt mondom az élet mindenkinek oszt fekete lapot. Legyen szerencséd és mindenkinek ezt kívánom, de sajnos az élet nem ilyen. A gyerekvállalás göröngyös út és jobb ha számolsz buktatókkal is. A gondtalan várandósságom alatt egy illúziót dédelgettem a fejemben. Mostmár reálisan látom és mégis imádom a családozást minden nehézségével együtt!

Ez egy mély önismereti út, jó utazást kívánok és sok-sok értékes, hasznos élményt!:-)

2015. nov. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Szia! Én most tartok a 33. hétben és pont ebben reménykedem! Bár nekem voltak tüneteim az elején elég durva 24 órás hányinger-hányás az első 16 hétben. Azóta azonban semmi. Se görcs, de keményedés, semmi. Nagyon remélem, hogy a szülés is simán fog menni. Én sosem görcsöltem menstruáció alatt... mindig csak arra ébredtem, hogy hopp folyni fog belőlem valami és mire a mosdóba értem meg is indult. Halvány emlékem van az első menstruációs görcsömről. Remélem nem pont ez lesz a "vesztem" hogy nem készített fel a testem a fájdalomra! :) Drukkolok Neked, hogy minden rendben menjen!
2015. nov. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ha nincs fogadott orvosod és szülésznőd, hiába természetes szülés párti a kórház, nem fogják hagyni az ilyen dolgokat, mint a gátmasszázs. Lehet, hogy te elvi okokból nem fizetsz, akkor bele kell törődni, hogy úgy szülsz, ahogy épp sikerül.
2015. nov. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Ismerek egy szülésznőt abban a kórházban, ő azt mondta hogy náluk alap a gátmasszázs, és egy kolléganőm is ott szült nemrég, neki se volt orvosa, mégse volt gátmetszés, se semmi.
2015. nov. 4. 11:06
 17/20 anonim ***** válasza:

Szülészeten dolgozom, bár még nem túl régóta. De az eddigi tapasztalataim alapján bizony nem mindig igaz az, hogy eseménytelen terhesség=könnyű szülés, vagy fordítva. Van, aki mindenféle előzetes probléma nélkül bejön 5 centis méhszájjal, rendszeres, tök jó fájásokkal, aztán 1 óra múlva a műtőben kötünk ki, mert romlik a baba szívhangja. De olyan is van, akinek a kórtörténetében aztán tényleg van minden, aztán hipp-hopp teljesen simán megszül minden probléma nélkül.


Egyébként véleményem szerint nem szabad nagyon mereven ragaszkodni a "márpedig én természetes szülést akarok és kész" elgondoláshoz. Az orvosok nem feltétlenül azért adnak oxytocint meg azért vágnak gátat, mert nincs kedvük fél órával többet várni. Sőt, ha belegondolok az lenne a legkényelmesebb, ha mindig mindenkit az utolsó pillanatig hagynánk, hátha addigra lejár a műszak és jön a következő, akire át lehet passzolni:P

Ha Oxyt adnak, annak jellemzően oka van, ahogy a gátmetszésnek is. Ritka az, hogy első babánál nincs rá szükség. Egy vágott sebet sokkal könnyebb ellátni, szépen összevarrni, mint egy össze-vissza repedt gátat.

2015. nov. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én is egészségügyis vagyok. Tanulj még egy kicsit. AMit itt elmondtál tökéletes tankönyvi rizsa. Menj el mesterbábákkal szülni, ne csak a főorvosúr szavait visszhangozd, és megváltozik a nézőpontod! Amit a főiskolán tanítanak, az pont ez, amit itt elmondtál. Olvasgass még, és nézz körül a világban, én sok év után ezt javaslom!
2015. nov. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A fiamnál teljesen problémamentes volt a terhességem, kívánni sem lehetett volna jobbat. A szülés annyira viszont mégsem volt egyszerű, a feje nem ékelődött be rendesen, úgy kellett a dokinak kézzel a helyére igazítania, illetve a köldökzsinór is rátekeredett, és emiatt a kitolás is elhúzódott kicsit, majdnem császár lett, aztán végül úgy döntöttek, hogy ne legyen (ekkor már öt orvos állt körülöttem, mire eldöntötték, hogy mi legyen). Nem volt egyszerű a vége, de szerencsére teljesen egészséges lett a kisfiam.

Magát a gátmetszést egy percig sem éreztem problémának, első szülésnél nem is gondoltam olyasmit, hogy majd anélkül, jobban féltem attól, hogy megrepedek.

A fájdalomcsillapításról viszont tényleg úgy döntesz, ahogy akarsz, maximum ajánlani szokták, de ha nem kéred, nem kötelező. Szerintem a másodiknál én sem fogom kérni, pedig nekem viszonylag alacsony a fájdalomküszöböm, de az EDA igazából a fiamnál sem használt jóformán semmit, csak az elején. A kitolásnál már olyan volt, mint halottnak a csók.

2015. nov. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem akármennyire szeretnél is valamit, (mert látszik, hogy csak azokat a válaszokat fogadod el, amik neked megfelelnek), minden úgy lesz, ahogy szülésnél alakulni fog. Ott és akkor fog eldőlni! Ha azt mondják, muszály a gátmetszés, mert baja lesz a babádnak, megtagadod, mert te a természetesség híve vagy, és nem akarsz és a kórházban sem csinálják gyakran, stb...? Lehet h problémamentes lesz, lehet nem, szerintem nem függ össze. Nekem sem volt semmi bajom, szülés is rendben ment, 12 órát vajúdtam, utána egy fél óra volt a szülés, volt gátmetszés, nem fájt, össze is varrtak, az sem fájt, de nem mondtam volna, hogy ne csinálják, ők tudták, hogy mikor mi kell...gátseb maradéktalanul eltűnt 2 hét alatt, akkor már borotválkoztam. Ez egyébként szerintem nem annyira mesterséges, azért van, hogy ne szanaszét repedjen a hüvelyednél, hanem csak egy csíkban, kevesebbet kell varrni és kevesebb sebed is lesz, de a szülésed attól még nem lesz kevésbé természetes...a fájdalomcsillapítótól szerintem is... Anyukám áriákat zengett, hogy egy darab fájása sem volt velem, egyet nyomott és kijöttem, alig tudtak megfogni az ágy végén...ehhez képest én 12 órát vajúdtam, ami első szülésnél normális is, mert óránként egy cm-ert tágul a méhszáj... Múltkor megkérdeztem tőle, hogy akkor ugyan mi alapján indultak el a kórházba, ha fájása sem volt, egyszer csak úgy gondolták, h akkor most menjünk szülni? :-) Szerintem csak utólag megszépült neki az élmény... :-) Én is kismama vagyok most, kívánom, hogy mindegyőnknek minden oké legyen! :-)
2015. nov. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!