Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincs fogadott orvosom, es...

Nincs fogadott orvosom, es 2napom van a kiirt idopontig. Tudja esetleg valaki h szegeden a noi klinikan meddig varnak a szules inditasaval ha nincs dokim!? Irjatok legyszi tapasztalatokat hogy viselkedtek veletek ha nem volt orvosotok. Stb.

Figyelt kérdés

#szülés #terhesség #tapasztalat #szülésindítás #Szegedi noi klinika #nincs orvosom
2015. nov. 14. 17:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én Sopronba szültem! 9.-re voltam kiírva ,a 41. hétben minden nap Nst-re jártam és kitnponta magzatvíz vizsgálatra. Utolsó héten fájásaim votak ( hétfői nap ) bementem a korházba ,estére már nem volt semmi bajom. Csütörtök és Péntek reggeltől estig oxitocilt kaptam ( szülésindítás ) ,de nem vol eredménye. A legtöbb ember ennyitől már megszül.

Nem volt orvosom,de a szombati ügyeletes dokival beszéltem h csináljon valamit,ha kell adok pénzt is. És megcsászározott. Ritka orvosok eggyike aki nem fogadott el pénzt.

2015. nov. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szegedi vagyok, nem volt fogadott orvosom.

Vasasba jártam a 40. hétig. Nekem ez péntekre esett. Szombattól a női klinikára kellett menni minden nap CTG-re. Már vasárnap emlegették, hogy be kéne feküdni, végül kedden főorvost hívtak, hogy győzzön meg. A saját és a baba biztonsága érdekében rávettek, hogy befeküdjek. Betöltött 41. hétnél hamarabb indok nélkül nem indítanak. Nekem a saját kérésemre 41. héten prosztaglandin (vagy valami ilyesmi) hüvelytablettával indították a szülést, sikeresen. Protokoll sajnos az oxi is és a gátmetszés is, nem tudom, hogy mennyire lehet vita tárgyává tenni. A fájdalomcsillapítás módjára rákérdeztek.

Alapvetően a terhespatológián is készségesek voltak, egy Belahidi Aida nevű doktornő volt a kezelőorvosom, tündér volt.

A szülést Szűcs Márta doktornő és Ugocsai Katalin szülésznő vezették le, tökéletes volt. Álmodni nem lehetett volna jobbat. A csecsemősök között volt, aki kicsit pokróc stílusú, de komoly probléma nem volt velük sem és az osztályos nővérekkel sem. 2014 augusztusában az volt a rendszer, hogy a babák éjjel- nappal velünk vannak, csak vizsgálatra viszik el, illetve éjjel kérheted, hogy éjféltől hajnali 3 ig legyen bent a csecsemős szobában. Egyébként, ha betolod, hogy most fürdeni mégy, vagy látogatód van, akkor is figyelnek rá. HA van kérdésed írj privit.

2015. nov. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek koszonom a valaszokat!!!
2015. nov. 15. 08:08
 14/15 anonim ***** válasza:

A menstruáció alapján számolnak, UH alapján csak akkor módosítanak dátumot, ha két hét eltérés van a menzesz alapján és a 12. heti UH alapján számolt időpont között.

Ha betöltötted a 40. hetet, akkor felajánlják, hogy feküdj be a klinikára a szülésig, hogy jobban tudják követni a terhességed. Általában 40 hét + pár naposan megpróbálkoznak a méhszájérleléssel, azt maximum 3-szor szokták ismételni, plusz terheléses vizsgálatot is csinálnak (EST/OPT).

Ha három méhszájérlelés után is teljesen reménytelen a helyzet, akkor 41. héten császármetszés.

2015. nov. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szegeden nekem 40+2 -nél volt EST (bimbó bügyürgetés), aztán 41. betöltött alkalmával volt még egy EST, de az már csak azért, mert ha nincs gond, akkor megkaphattam a méhszáj lazítót. Nekem akkor volt az első méhszáj lazítási kísérlet, előtte nem is próbálkoztak. Utolsó előtti voltam.
2015. nov. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!