Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Forró vízben tusolás nem...

Forró vízben tusolás nem káros, ugye?

Figyelt kérdés
20 hetes vagyok, mindig is a forró vizet szerettem, nem érzem, hogy nem tetszene a babànak.
2015. nov. 23. 23:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

"nem érzem, hogy nem tetszene a babànak"


:D

konkrétan még őt is alig érezheted, csak egyes mozgásait


Egy 2-3 perces tusolással nemigen ártasz, de ha félórát engeded magadra a forrót, ugyanúgy túlhevülhet a magzatvíz, mintha beleülnél

2015. nov. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én nem mertem egyik terhességem alatt sem ezzel játszani.
2015. nov. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én lazán vettem a terhességemet, de azért voltak szabályok, amiket betartottam, ez is közéjük tartozott. A forró vizes fürdés, tusolás egyértelműen tiltott, mert vérbőséget okoz, ami akár be is indíthatja a szülést. Én is szeretem a forró zuhanyt, de egyértelmű volt, hogy erre az időre lemondok róla.
2015. nov. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

3-masnak nagyon igaza van!

annyival kiegészíteném, amit még a védőnőm mondott, hogy ájuláshoz is vezethet. Tapasztaltam is, még az elején, hogy a hajmosás miatt sokáig tartott a tusolás és a végére kezdtem szédülni.

2015. nov. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Lehet káros.
2015. nov. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Akkor langyos vízben tusoljak? :)

A 16. hét óta minden nap konkrèt rúgásokat érzek, úgyhogy eléggé érzem Őt, kedves első :)

2015. nov. 24. 09:25
 7/16 A kérdező kommentje:
Kb. 5 percig szoktam tusolni amúgy.
2015. nov. 24. 09:26
 8/16 anonim ***** válasza:
Testmeleg, azaz 37 fokos vízben zuhanyozz. Azért ez nem langyos és nem akkora áldozat a koraszülés elkerülése érdekében.
2015. nov. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Így van, testmeleg vízben lehet nyugodtan zuhanyozni. Annál melegebben egyrészt a vérbőség elkerülése, másrészt a magzatviz lehetséges felmelegedése miatt sem szabad.
2015. nov. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem károsabb, mint egy háromfogásos ebédet megfőzni...komolyan néha már forró a hasam a tűzhely mellett állástól, meg a melegtől. És az nem 5 perc.
2015. nov. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!