Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érkezik a kistesó. Féltékenysé...

Érkezik a kistesó. Féltékenység? Többi lent.

Figyelt kérdés
Akiknek két gyermekük van,mit váltott ki a nagyobb gyerekből a kistesó érkezése. Volt féltékenység? Tényleg sokkal kevesebb idő jut a nagyobbra? Nekem egyelőre örül a fiam,már nagyon akart testvért,de szeretném egyenlően nevelni/szeretni őket. Lehetséges?

#féltékenység #testvér #egyenlő szeretet
2015. dec. 2. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A te részedről lehetséges, éppenséggel az a normális, ha egyformán szereti-neveli az anya a gyermekeit.


Mindenképp lesz testvérféltékenység. Mondjuk nem írta, mekkora a nagytesó.


Nálunk ikrek a nagyok, és amikor a kistesót vártam, a vége felé elfordultak tőlem... :( Apásak lettek, őt hívták még éjjel is. Ekkor 2,5 évesek voltak.


Amikor a kicsi megszületett, újra elfogadtak és igényeltek engem, de mindenki mással agresszívek lettek. Ha valaki jött hozzánk, megdobálták játékokkal, ami a védőnő meg mondjuk a dédszülők esetében eléggé kínos volt.


Szinte mindig egyedül voltam velük, apa késő estig dolgozik, oviba még nem jártak akkor az ikrek. Olyanokat csináltam, hogy pl. a kicsit pelenkáztam, szoptattam, de közben a nagyokhoz beszéltem, rájuk (is) néztem. Este úgy altattam őket, hogy a nagyok szobájába vittem át a kicsit, ő szopi közben ott elaludt, és csak utána tettem le a kiságyba, ha már mindhárom aludt. Hajnalban pedig hagytam, hogy hozzám szaladjon és az ágyamba bújjon valamelyik nagyfiú, ha úgy jött ki. Sokat kell a nagyot ölelgetni, sokat kell vele foglalkozni, és mondogatni, milyen jó, hogy van testvére. Ezek enyhítenek a féltékenységen.

2015. dec. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

20 hónap van a 2 gyerekem, között. Egyformán szeretem őket, ez lehetséges :)

Az elején igen, kevesebb idő jutott a nagyra. A pici hasfájós volt, nagyon sírós volt, volt, hogy este 1-2 órát ringatni kellett, mire sikerült elaltatni, szóval eléggé K.O. voltam kb 2 hónapig. De aztán beállt minden, és mindkettőre jutott már idő.

Féltékenység...Úúúú... Eleinte csak megitta a tápszerét, a teát, meg kidobta a kukába a cumiját.

Amióta a kicsi is megy és játszik (3 éves a nagy, 15 hós a kicsi) az van, hogy mindegyiknek az kell, ami a másiknál van, megy a huzakodás, a visítás. A nagy sokszor üti (próbálja titokban) a kicsit, löki, nyomja.

2015. dec. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csajok le a kalappal mindenki előtt.Nálunk is most érkezik a tesó.2,5 éves lesz mire megszületik felkötöm előre a bugyit :-)
2015. dec. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

5 éves fiam van,talán vele könnyebb lesz mint olyan picikkel,mint nektek :) TALÁN :) Azt hiszem nekem is fel kell kötni majd a gatyát :D

2015. dec. 2. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!