Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog ez? Vagy csak én reagálom túl? Miért fáj mindig a fejem?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben nagyon gyakran fáj a fejem. Hol elmúlik hol visszajön. Volt hogy 3 napig fájdogált, akkor vettem be először Algopyrint. A dokim szerint ezt lehet szedni. Terhesség előtt nem voltam fejfájós. Most mitől fáj ennyire sűrűn? A terhesség miatt jobban érzem a frontokat? Nem tudom eldönteni. Szerintetek mennyi gyógyszert merjek bevenni, néha nagyon nehezen viselem, hogy gondolkodni sem tudok, annyira fáj. ELőre is köszi a válaszokat.
2010. márc. 26. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:

A terhességem elején nekem is sokkal gyakrabban és erősebben fájt a fejem, mint azelőtt bármikor. Ez is "normális" mellékhatása a terhességnek, sajna. A védőnőm a Rubofent ajánlotta, hogy ha nagyon muszáj, azt vegyek be, az szedhető babásan is. Meg a magnéziumot, megelőzendő (gondolom, mint görcsoldó, a migrénre is hat valamennyire).

Szerintem, ha elviselhetetlen, vagy már napok óta fáj, szedj be inkább egy-egy tablettát, mint hogy szenvedj tőle. Ha viszont teheted, akkor helyette feküdj le és próbálj aludni, nekem az mindig bevált. Nyilván, munkahelyen nem megoldható, de ha otthon vagy, akkor próbáld meg elkerülni az engedélyezett gyógyszereket is.


Ja, és ami nekemk mindig segít: húzóra igyál egy fél liter vizet, akármennyire is nem kívánod. Komolyan! Nem tudom a hatásmechanizmusát, de valahogy "felhigítja a fájdalmat".

2010. márc. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is rendszeresen fájt a fejem kisterhesen, aztán a félidő után mintha elvágták volna.

Az orvosom akkor azt javasolta, igyak először egy gyenge kávét, mivel a vérem mennyisége megnőtt, a vérnyomásom meg állandóan alacsony volt. Ha nem működött volna, akkor Panadolt engedélyezett, de nekem mindig bejött a kávé.

2010. márc. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon fájt már többször mióta terhes vagyok. Érdekes hogy első terhességemnél nem, most igen. És észrevettem, hogy a melegfrontkor van. Egyszer annyira fájt, hogy már majdnem bementem ügyeletre, hogy ez nem is szimpla fejfájás, hanem lassan agyvérzést kapok vagy valami ilyesmi. De elmúlt, 16 hetes vagyok, mostanában nem fájt (koppkoppkopp). Talán csak az elején volt így. De tényleg inkább vegyél be bogyót, nem jó ha szenvedsz. Nekem is Algopyrint ajánlottak, használt is. Minden jót és boldog babavárást!
2010. márc. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Talán 2 hónapos terhes lehettem, amikor egyszer csak olyan fejfájás jött rám, mint még soha! Sőt! Egész nap fájt, 24 órában, betegszabira kellett mennem mert nem tudtam dolgozni! Több mint egy hétig tartott, aztán mintha elfújták volna :)
2010. márc. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A lesötétített szoba és az alvás szokott segíteni. Veszélyeztetettként itthon vagyok pihenek. Csak azért aggódtam, mert az utóbbi 1-1,5 hétben nagyon gyakran előfordul(t), bogyókat meg nem szívesen veszek be gyerkőc miatt. Csak akkor tettem meg amikor már elviselhetetlennek éreztem.

Boldog babavárást nektek is.

2010. márc. 26. 21:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Terhesség (sőt szoptatás) alatt gyakori a fejfájás a hormonális változások miatt. Arra viszont figyelj -ezt neurológus mondta- hogy ha nagyon fáj, ne szenvedj, inkább vegyál be fájdalomcsillapítót, mivel a szervezet hozzá tud szokni a fejfájáshoz, amiből már nagyon nehéz a visszaút. Én is így jártam, és utána már csak brutál erős fájdalomcsillapítókkal tudták "leszoktatni" a szervezetemet a fejfájásról, úgy, hogy napokig nem szoptathattam emiatt... Úgyhogy ha fáj, inkább egy terhesség alatt is stzedhető bogyó, mint hogy így járj!!!
2010. márc. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nekem ajánlották a sok folyadékot, hogy igyak - a fejfájástól függetlenül is - többet, mint általában. Ezt mindenképpen fogadd meg.

Plusz nekem is fájdolgált korábban, nem durván, de mivel nem akartam gyógyszert bevenni, ezért jobban megviselt. Viszont mióta visszaálltam a kávéra (napi egy, jó sok tejjel és mézzel), azóta szinte semmi. Úgyhogy valószínűleg vérnoymás okozta nálam és a kávé segít a helyén tartani. Vagyis ha szereted a kávét, akkor persze első körben kérdezz rá az orvosnál, de napi egy kis valószínűséggel okoz galibát.

2010. márc. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is rengeteget fáj a fejem, de inkább csak a hidegfrontokra ami tavasszal nem túl ritka, az orvos nekem is algopyrint javasolt vagy aszpirint,de ezekre allergiás vagyok. Mindenki mond mindent én nem merek bevenni semmit!Pedig ledönt a lábamról a fájdalom.A homeopátiás fájdalomcsillapítók nem használnak.Mondták a pandadolt még.
2010. márc. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!