Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Két éve várunk a harmadik...

Két éve várunk a harmadik babára és most sikerült és Megijedtem?

Figyelt kérdés
Már nem is biztos hogy bírni fogom és hogy jó lenne ha lenne. Nincs segítségem és mi lesz 10 év múlva stb... Mi lesz ha egyedül maradok velük, elfogok- e tudni helyezkedni valahol 3 gyerekkel. Lelkiismeret furdalást érzek, hogy már nem is biztos hogy akarom. Most mit csináljak. Panikolok!
2016. jan. 22. 13:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hasonlóan érzek én is. Biztos, hogy akarom én ezt? Bírni fogom? Normális vagyok egyáltalán?

Szerintem majd elmúlik, én legalábbis ebben reménykedem. :)

2016. jan. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mivel évek óta vágytatok rá, és akartátok, gondolom hormonfelhő nélkül tudod a választ :) Nyugi, természetes hogy megijedtél, elmúlik.
2016. jan. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én is mindig izgulok, hogy mi lesz, de tudom, hogy megtartanám, ha összejönne :)


Igaz, mi nem akarunk még, de megszakítás van szóval bármikor becsúszhat... főleg, hogy néha nem is sikerül megszakítani...


ne aggódj, inkább örülj!

2016. jan. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Sztem is kezdeti ijedtség. En ugyanezt érzem. Mi a másodikat várjuk. En mar azt se tudom elképzelni hogy kettovel lehet bírni 😃
2016. jan. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

# 3: én azt tapasztaltam, hogy pont attól érzem magam rosszabbul, ha elvárom magamtól, hogy örüljek.

Akkor elfojtanám az aggodalmam. Többedik gyereknél eleve normális szerintem az ijedtség, hiszen ilyenkor már nincsenek idealisztikus elképzeléseink a gyermekvállalásról, -nevelésről, hanem pontosan tudjuk, hogy mennyi nehézséggel fog járni, micsoda felelősséggel jár. (Viszont ha eddig ment, akkor gyakorlottabban miért ne menne?)


Kérdező, szerintem azért érzel lelkiismeret-furdalást, mert elvárnád magadtól, hogy örülj... és mivel vannak negatív érzéseid, ezért van bűntudatod. De hidd el, a negatív érzések is normálisak, abszolút belefér, nem leszel attól rosszabb anya, mert megijedtél. Meg lehet ám élni azt az ijedtséget, aggodalmat, akkor fog elmúlni!

2016. jan. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást! Félek a háromtól mert sokan meg is ijesztettek. Nem kell félni kettőtől szépen össze lehet rázódni. Szerintem nagyon jó így hogy nem egyedül van.
2016. jan. 22. 20:48
 7/17 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: Ti mennyi idősek vagytok és a gyerekek között mekkora lesz a korkülönbség?
2016. jan. 22. 20:50
 8/17 A kérdező kommentje:
Nálunk 7-4-0
2016. jan. 22. 20:50
 9/17 A kérdező kommentje:
Te nem izgulsz azon hogy hogyan fogod segítség nélkül hogy dolgozz majd?
2016. jan. 22. 20:51
 10/17 anonim ***** válasza:
# 7: Hát nálam az ijedelem fő oka, hogy 41 éves leszek hamarosan, és a lányom már 9 éves... a párom fiatalabb nálam, neki még nincs gyermeke, ez nyilván erősen motiváló tényező abban, hogy bevállaljam... én mindig is szerettem volna tesót, de az exemmel nem úgy alakult, de attól még ijesztő a mostani szituáció...
2016. jan. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!