Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, ha 33hetes terhese...

Mit tegyek, ha 33hetes terhesen lll. Fokban érett a méhlepény?

Figyelt kérdés
Tegnapi nap folyamán voltam ultrahangon és azt mondták, hogy lll. Fokban érett a méhlepény és, hogy e miatt nem fog úgy fejlődni a babám és koraszülött is lehet és azt mondták a súlya se megfelelő: 1590g és hogy a méretei 33hetes babának felelnek meg tehát 2hettel kisebb mint kellene elvileg.. De szerintem ez genetika is lehet, hisz szerintem a páromra üt mivel ő is Kiss sulyal született (2,30kg) nagyon örülnék, ha tudnátok segíteni és a negatív véleményekkel hanygoljatok. Normálisan kérdeztem és normális válaszokat is szeretnék.
2016. febr. 4. 10:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 A kérdező kommentje:
Bocsánat elirtam.. 31hetes babának felelnek meg a méretei az ultrahang szerint.
2016. febr. 4. 10:28
 2/74 anonim ***** válasza:
nem tudsz mit tenni. ha az orvos szükségesnek látja, ad majd gyógyszert. ezzel még hosszú heteket ki lehet húzni úgy, hogy semmi ne változzon.
2016. febr. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:

Az orvos mit mondott?

Marmint arra vonatkozoan, hogy milyen gyakran kell ellenorzesre jarnod.

Sajnos ez igy tenyleg nem idealis, de ha az orvos figyel benneteket, akkor nem lesz baj.


A baratnom volt hasonlo helyzetben az elso gyerekkel, nagyon gyakran kellett ellenorzesre jarni, hogy nezzek hogyan fejlodik a baba. Naluk korabban, 31 hetesen derult ki, hogy gond van a lepennyel es vegul 35 hetesen megcsaszaroztak, mert a pici mar nem nott, stagnalt a suly, a viz is tul keves volt, emiatt jobbnak lattak kivenni, hogy megelozzek a mehen beluli retardaciot. Kint jobban tudtak taplalni es azon kivul, hogy kis sullyal szuletett es nehany hetig pic-en volt, nem volt mas kovetkezmeny, szepen fejlodott utana.

De egyaltalan nem biztos, hogy nalatok is szukseg lesz erre, addig nincs gond, amig megfeloen ellatja a lepeny a magzatot.


Azt is jo lenne tudni, hogy mi okozza ezt, ha ki lehet deriteni.

Magas vernyomas, cukorbetegseg, dohanyzas okozhat ilyet tobbek kozott, de mas oka is lehet, a baratnomnel egyik sem volt es nem is derult ki, hogy mi miatt meszesedett el a lepeny ido elott. Utana meg ket gyermeke lett es akkor nem volt ez a problema.

2016. febr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 A kérdező kommentje:
Nincs fogadott orvosom így nem igazán foglalkoznak velem, orvos nem is szokott ultrahangon lenni.. Megse vizsgálnak meg semmi se.. A baba már bevan ekelodve, a magzat víz is jó.. Kétlem hogy engem megcsaszaroznanak.. Igen a vérnyomasom is magas és dohányzom is egyébként.. De itt nem foglalkoznak velem ebben a kórházba.. Ha nincs valakinek fogadott orvosa itt le se szarjak szó szerint az embert . Meg szeretik elijeszteni az embert és ennyi.
2016. febr. 4. 10:52
 5/74 anonim ***** válasza:
71%
Lehet, hogy úgy gondolják, hogyha téged nem érdekel a babád egészsége (dohányzol), akkor ők miért idegesítsék maguk rajta? Első körben hagyd abba a dohányzást, azzal tudsz a legtöbbet tenni a lepényért. Vérnyomásra szedsz gyógyszert? Járj az orvosok nyakára, ha látják, hogy aggaszt téged, ők is máshogy fognak hozzád állni. Ne hagyd magad lerázni, a babád egészsége a tét.
2016. febr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
82%
jaaa, hát mittegyél, de dohányzolisamúgy... akkor mi a kérdés?
2016. febr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 A kérdező kommentje:
Tegnap tudták meg hogy cigizek.. És előtte is leszartak szóval nem azért nem foglalkoznak velem..semmit nem szedek a vernyomasra egyébként.. Hiába járnak a nyakukra az lenne a vége hogy befektetnenek én meg biztos nem fekudnek be.. Nekem ott az iskola is ahova meg most muszáj járjak, ha nem akarom hogy kirugjanak. Szóval ezek nem ilyen egyszerű dolgok.
2016. febr. 4. 11:08
 8/74 anonim ***** válasza:
76%

de te nem tegnap tudtad meg, hogy babát vársz, ugye?


továbbra sem kérdés a kérdés. mit tegyél? ne dohányozz!

mit tegyél? ha be kell feküdni, feküdj be.

az iskola a fontosabb, vagy a baba?

2016. febr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
100%
Jah hát befeküdni nem akarsz, a dohányzást nem hagyod abba, akkor mit vársz? Felelőtlen vagy.
2016. febr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 A kérdező kommentje:
Nem, nem tegnap tudtam meg. Az iskola is fontos most jelen pillanatban és ha még nem is járnak iskolába akkor se fekudnek be a kórházba mikor pihenni itthon is tudok.
2016. febr. 4. 11:15
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!