Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, ha 33hetes terhese...

Mit tegyek, ha 33hetes terhesen lll. Fokban érett a méhlepény?

Figyelt kérdés
Tegnapi nap folyamán voltam ultrahangon és azt mondták, hogy lll. Fokban érett a méhlepény és, hogy e miatt nem fog úgy fejlődni a babám és koraszülött is lehet és azt mondták a súlya se megfelelő: 1590g és hogy a méretei 33hetes babának felelnek meg tehát 2hettel kisebb mint kellene elvileg.. De szerintem ez genetika is lehet, hisz szerintem a páromra üt mivel ő is Kiss sulyal született (2,30kg) nagyon örülnék, ha tudnátok segíteni és a negatív véleményekkel hanygoljatok. Normálisan kérdeztem és normális válaszokat is szeretnék.
2016. febr. 4. 10:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:

Nagyon figyeld a magzatmozgást, ebben a helyzetben ha par óráig nem érzed próbáld felkelteni zenével vagy csokival, ha nem megy akkor azonnal menj be a kórházba.

Illetve kellene gyakrabban vizsgálni.

A cigit pedig jobb elfelejteni, ez nem játék. A koraszülés a kisebb gond. Itt az a baj, hogy ha elöregedett a lepény, akkor nem csak táplálékot nem kap eleget a baba hanem oxigént sem azaz meghalhat.

2016. febr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 A kérdező kommentje:
Egesznap mozgolodik valamilyen szinten.. De nem értem amúgy az egészet hogy masfelhonapja még semmi nem volt mostmeg igen.. A cigit meg próbálom hanyagolni ma is csak ketszalat szívtam, nem mintha eddig olyan sokat szívtam volna.
2016. febr. 4. 21:18
 33/74 anonim ***** válasza:

Az jo, csak igy tovabb.

Hozd ki a leheto legjobbat ebbol a helyzetbol.


A vernyomasod mennyire magas? Allandoan, vagy ugral? Es miota magas?

Vizesedsz is?

2016. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 A kérdező kommentje:
Ingadozó a vérnyomasom van mikor jó de az a ritka..legutoljara mikor mérték 147/90volt.. Nem, nem vizesedek semennyire.. Max egy nagyon picit az arcom, de az már régóta ilyen..
2016. febr. 4. 22:19
 35/74 A kérdező kommentje:
Mióta terhes vagyok azóta ilyen.. Bár előtte mielőtt terhes lettem sose volt mérve a vérnyomasom.. De nem volt magas sose annyira azt tudom..
2016. febr. 4. 22:21
 36/74 anonim ***** válasza:

Anélkül hogy végig olvastam volna ki mit válaszolt, annyit tudok neked mondani, hogy a babád nagyon kicsi súlyú a korához képest. Hogy ez a cigitől van vagy sem, azt senki nem tudja megmondani, de tény, hogy terhesen nem szabad dohányozni, mert ártasz vele a magzatodnak. A méhlepény sajnos teljes egészében elhasználódott. Ilyenkor általában be szokták fektetni a kismamát a kórházba és még amíg a baba méhen belül van, próbálnák egy kicsit táplálni és erősíteni, illetve kitolni a szülés lehetséges időpontját. Remélem tévedek, de sajnos ebből éretlen baba lesz vagy kis súlyú koraszülött.

Ha a helyedben lennék: hagynám a cigit a francba, elkezdeném tolni magamba a vitaminokat és a kaját, de mindenek előtt ha azt mondanák hogy be kell feküdnöm csak annyit kérdeznék, hogy mikor mehetek.

A helyzetedben momentán csak annyi a pozitív hogy egyenlőre még van lehetőséged segíteni a gyermekeden. Nagyon megterhelő a koraintenzív, babának is és anyának is. Próbáld meg elkerülni és ha már egyszer terhes lettél és eljutottál eddig nagyobb baj nélkül akkor becsüld meg a szerencsédet, csapjál magad alá és vigyázz a gyerekedre.

2016. febr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:

Szerintem önmagában az az adat, hogy a kicsi kb. két héttel kisebba számolt koránál még akár elszámolásból is adódhat, ha a ciklus legutolsó napjaiban fogant. Ezt ki lehet deríteni a 12. heti Uh-n mért adatokból, mert addig fejlődnek kb. egységesen a babák, utána már genetika és külső tényezpk befolyásolják a növekedés pontos ütemét. Ha akkor megfelelt a számított korának, de most két héttel kisebb, akkor ez bizonyos fokú elmaradottság.


Ami meg semmiképpen nem jó, az az elöregedett méhlepény, de amíg az áramlás jó (ezért kell gyakran ellenőizni,) addig el tudja látni azért a feladatát, de sokkal szorosabb, gyakoribb ellenőrzés szükséges,a kár kórházi felvétel is

2016. febr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 A kérdező kommentje:
Biztos nem fekszek be a kórházba.. Amugyse mondták, hogy fekudjek be vagy ilyesmi.. Az aramlassal nem volt baj csak a méhlepény el és a kisebb súllyal.. En nem voltam 12hetes uh-n mert 13hetes voltam mikor kiderult hogy babám lesz.. De akkor még azt mondták szép nagy baba.. És még egy masfelhonnappal ezelőtt se volt vele baj.. Vagyis a méreteivel nem volt baj még akkor meg semmivel sem.. Szóval nem értem.. Ebben a súly becslesben amugyse nagyon hiszek.. Eddig még nagyonsokmindenkinek elszamoltak a súlyt jóval akiket kérdeztem.. Volt aki ugyan így volt mint én és azt mondták neki nagyon pici lesz a baba meg stb és közbe majdnem 4kiloval született a baba meg sok ilyet hallottam még.
2016. febr. 5. 13:28
 39/74 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de olyat hogy jelenthetsz ki, hogy biztos nem fekszel be a kórházba? Persze, ha nem mondták, akkor nem kell ezen gondolkodni, de ilyen, hogy semmiképp nem fekszel be, ilyen nincs szerintem. Most akarod végülis ezt a babát, vagy nem? Oké, értem, suliba jársz, valószínűleg nem tervezett baba volt, ha olyan későn vetted csak észre, felborította a terveidet, egy kórház ezer okból nem hiányzik. Másrészt nem lenne korrekt riogatni Téged azzal, hogy milyen következményei lehetnek, ha nem veszik észre időben, hogy már nem tudja ellátni a feladatát többé a méhlepény, nyilván te is ki tudod következtetni. Ezt megakadályozni sem feküdnél be? Komolyan érdekel.
2016. febr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 A kérdező kommentje:
De ezektől függetlenül eltudja látni még.. Nem vagyok köteles befekudni, ha nem akarok és nem is fogok majd csak ha szülők akkor is azért mert muszáj.. Sose maradtam bent egy éjszakát se a kórházba.. Április után ciszta műtét után 2orahosszaval fogtam magam és hazajottem nem érdekelt hogy nem engedtek haza.. Nem fogok befekudni.. Piheni itthon is tudok ha kell.
2016. febr. 5. 13:41
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!