Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha be jelentem a munkahelyemen...

Ha be jelentem a munkahelyemen hogy terhes vagyok és el megyek tappénzre akkor ki rughatnak?

Figyelt kérdés

2016. febr. 16. 11:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%

Szia! Hány hetes vagy és mit dolgozol?

20 kg-t ne emelgess, mert nem lesz mit bejelenteni! Ha a munkad veszelyezteti a babat akkor a munkaltato koteles masik munkakort felajanlani amit eltudsz vegezni. Táppénzre ne menj el szerintem. Mond el neki h terhes vagy es h nem tudod ellatni a munkadat sajnos. Nemfog kirugni de a tappenz neked se tenne jot. Sokkal jobb ha mozogsz neked is meg a babadnak is! A veteles eselye is kisebb hogyha sportos fitt vagy nem pedig kanapen hentergos.

Kerj rgy masik beosztast ha nemet mond akkor elgondolkoznek en is a tappenzen de ne erre menj.

2016. febr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. febr. 17. 10:25
 13/18 A kérdező kommentje:

Még csak 6hetes vagyok.

Boltban dolgozom csemege pultban minden nap kapunk àrut

Hust stb.. egy rekesz kb 15kg es nem egy hanem több darab jőn amit nekem kell elpakolni.

nem szeretnek egyböl tàppénzre meni meg nem szeretnék tàppénz csalo lenni de gondolom nem en vagyok ezel egyedül hogy a baba az elsö nem szeretnék otthon a fotelben ülni és semmit nem csinálni soha nem is voltam olyan de sokat vártunk màr ara hogy össze jöjön a baba és nem szeretnem hogy baja legyen.

Köszönöm a seggitö válszokat de a kritika nem kell mindenki maga tudja hogy mennyit ér neki a babaja egészsége. Tudom jol én is hogy a terhesség nem betegség.

2016. febr. 17. 11:38
 14/18 anonim ***** válasza:

Én sörözőben dolgoztam végig.

Egyedül egy műszakban. AMikor áru jött, vagy bepakoltattam a szállítóval, vagy megvárta a kollégát, vagy kiszedegettem belőle párat, és akkor emeltem a rekeszt, amikor kisebb súlyú volt. A söröshordót sem én cseréltem, ami 25 kg. Mégis el tudtam látni a munkámat.

Azért a csemegepultban nem az egész munkaidőd alatt pakolsz, azt meg tudja csinálni más is, vagy kisebb részletekben lassabban te is. Nem az egész rekeszt kell emelni, hanem apránként a tartalmát.


De ha inkább lustálkodnál, akkor persze, írasd ki magad táppénzre, és ücsörögj otthon lényegesen kevesebb pénzért. Mert ezt is megteheted, ha partner az orvos.

2016. febr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Én annyit kérdeztem hogy ki rughatnak e ba be jelentem hogy tappenzre megyek mert terhes vagyok ennyit kerdeztem de némeik ember ugy tul tudja komplikálni a válaszát..

Sok negativ hozászolás nem hiányzik.

Köszönöm azoknak akik nem azal jőttek hogy lussta vagyok meg stb..

2016. febr. 17. 15:24
 16/18 anonim ***** válasza:

Én is 6 hetes vagyok! Amugy majdnem egy cipobe jarunk csak en nem tappenzre akarok menni hanem masik munkakort. De amugy nem rughatnak ki nyugi nem is fognak :)

Ovatosan dolgozz ameddig tudsz. Sok sikert!

2016. febr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Fura az itt válaszolók egy része. Természetesen ne emelgess terhesen. A legjobb, ha másik munkakört kérsz. A táppénz nem a legjobb megoldás, csak a szükséges rossz.

Jó lenne, ha a munkáltatóddal meg tudnál egyezni másik munkakörben. Az is fontos, hogy nem túlóráztathatnak, és nem rakhatnak éjszakai műszakba.


15 hkm

2016. febr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha elmesz tappenzre hosszabb ideig stb. Ki nem rughatnak,de jogi allomanyba raknak majd,ami azt jelenti,hogy felvesznek majd mast helyetted,es a meghatarozott ideju szerzodesedet (ha az van)nem kotelesek meghosszabbitani. Baratnom pont igy jart,ikrei lettek,vissza akart menni dolgozni,aztan jott a valasz neki e-mailben,hogy koszonjuk a minkajat.

Ez van. Sok szetencset

2017. jan. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!