Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetes vagyok, most derült...

31 hetes vagyok, most derült ki hogy kicsifiam lesz. Miért csalódott a család nagy része (lányt akartak), és miért kell nekem magyarázkodnom, hogy mindegy, csak egészséges legyen?

Figyelt kérdés

Én nagyon örülök a kisfiúnak is!! De rettenetesen rosszul esik, hogy ezeknek a családtagoknak nem az egészsége a fontos! Amikor anyósom megtudta, hogy fiú, olyan fejet vágott, rá volt írva az arcára minden. Nagymamámék is folyton lányt emlegetnek, lányt várnak. Olyan elkeserítő! És még én érzem rosszul magam, amikor megkérdik uh után, hogy lány? és azt kell mondjam, fiú

! Én nagyon-nagyon szeretem, és a férjemmel együtt nagyon várjuk már!


2008. szept. 19. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Fel a fejjel! Elhiszem, hogy dühítő és nagyon elkeserít a reakciójuk. A helyedben én sem tudnám egykönnyen ezt megemészteni. Viszont a babád nem érezheti ezt meg a pocakodban! Meglátod, amint megszületett, teljesen el lesznek tőle ájulva!! Hiszen az ő vérük is csörgedezik a picúr ereiben!

Próbálj megnyugodni, a babádra és a párodra koncentrálni!

2008. szept. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

én sajnos nem tudom mit kell ilyenkor a családtagokkal tenni, de mi kitaláltuk, nem mondjuk el.

már 3 napja tudjuk hogy leányzó lesz, de senkinek nem mondtuk. annyi volt a válasz a kérdésre, hogy nem mutatta meg magát. ennyi.

szerintem is az a legfontosabb hogy egészséges legyen, és másoknak (rokonoknak) is ezt kéne elfogadniuk.

20 hetes kismama

2008. szept. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnálom, hogy a csalódottságukat rád is kivetítik..hát az ilyen családtagok nem sokat érdemelnek...a lényeg, hogy te örülj neki és a kicsi babád akkor is szeret téged, ha fiú.

Én is azt kívánom, hogy egészséges legyen, de nyugondtan eressz el egy fél mondatot, ha megint ezzel jönnek, hogy nem baj ha nektek lány jobb lett volna, így majd nem kell annyit látogatni. Biztos megmondanám a véleményem egy idő után.

Nyeljék le hogy nem lány és kész..a te gyereked, a te boldogságod.

2008. szept. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Nálunk is megdöbbent az anyósom, mert Ő "megérezte" hogy csak fiú lehet, és persze úgy fogják majd hívni mint a férjemet. Mert náluk ez a "szokás". Na szerencsére lányunk lett aminek nagyon örülünk, most 5 és fél hónapos, anyósom idáig kb. hatszor látta, 10 percnál többet összesen nem is volt az ölében, nem is vett neki semmilyen ajándékot még. De nem is baj, már nem bánom. A másodikat is lánynak szeretném!
2008. szept. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Még valamit!

Hát most ezen nagyon felidegesedtem!

Csak nyugodtan kérdez meg, mit szóltak volna, ha azért vágták volna az ő születésüknél is a pofákat, mert pl a nagyanyádnakjobban örültek volnA ha fiú. Biztosan fájt volna neki..te pedig ne hagyj a gyerekednek fájdalmat okozni.

2008. szept. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Anyósomat én is majdnem kiosztottam, amikor fejeket vágott, csak a párom miatt fogtam vissza magam. Akkor nagyon felhúzott! Merthogy azzal jött, hogy neki már van 3 fia. Csak annyit mondtam rá, hogy lehet hogy neked 3 fiad van, de nekem csak ez az egy van, és nagyon örülök neki!
2008. szept. 19. 16:14
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen !

Nálunk is volt egy ilyen pillanat..., de basszus akkor szüljön magának egy lányt, ha besokallt, amúgy sem neki fogod szülni!

Jézusom a frász kerülget ilyenkor, de igen a párod nagy fék...nekem is, pedig már sokszor beszóltam volna ilyesmi miatt is..

Elég nehéz...

2008. szept. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

mintha csak magamat látnám! az én anyósom is nagyon kislányt szeretne! ő is mindig azzal takarózik,hogy neki 3 fia van! én még nem tudom mi lesz,mert még csak 15 hetes vagyok,de picit büszkén dicsekednék,ha kisfiú lenne::::)

az én nagyanyám meg abba kötött bele,hogy ha kislányunk lesz,és Emmának szeretném nevezni,és neki arra az volt a válasza,hogy normális nevet adjak a gyereknek,mert van egy alkoholista a faluban,akit Emmának hívnak

2008. szept. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is mindenki lányt várt, még a férjem is, csak én nem:-) Persze lányosan nőtt a pocim, mert nem hegyes volt, meg már mindenki gyűjtötte a rózsastín ruhácskákat, meg milyen jó lesz lehet majd öltöztetni fésülgetni stb :SSS

Erre az én okos fisfiam a képükbe tolta a kukit a 19. heti UHn. Eleinte mindenki csalódott volt kicsit de mostanra már alig várják a kisfiút. Férjem már hál isten el sem tud képzelni lányt. Mondjuk anyámék meg anyósomék azért szerencsére az intelligens felfogású nagyszülők, első unokára várva.

Ne aggódj, meg fog változni a véleményük. Ha meg nem, akkor jobb, ha a gyermeked közelébe sem mennek....

2008. szept. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne torodj veluk!

Nallunk nincs ilyen helyzet,mondjuk en is es az anyukam is a szivunk melyen kislanyt szerettunk volna...de a 16.hettol mar tudjuk,h fiunk lesz...ES MINDENNEL JOBBAN ORULOK NEKI!

Pont mondtam a ferjemnek,ha a doki azt mondja h kislany biztos kiakadok,de megnyugodtunk mert 1000% h fiu lesz.

Teljes mertekben igazad van!A lenyeg,h egeszseges legyen!

Gratulalok a fiadhoz!

29 hetes pocis!

2008. szept. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!