Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tartható diétát tudnátok...

Tartható diétát tudnátok ajánlani félidős terhesnek?

Figyelt kérdés

Szeretnék pár tippet.Milyen receptek vannak? Leginkább főtt ézelek érdekelnek ami nem csak grillezett/sült csirke és saláta vagy párolt zöldség.

Szeretnék fogyni viszont szem előtt kell tartanom hogy terhes vagyok.

Csak csirkét eszem meg húsféléből.Köretként rizs bulgur köles stb sajnos nem működik nálam..Szeretem a párolt zöldséget de elég unalmas minden nap vagy minden másnap.

Cukkinit és padlizsánt utálom ;)

Heti egyszer krumplipüré mehet?Másik héten esetleg valami más kalóriadúsabb? Nem rendszeresen csak alkalmamként.

Terhestornázok mellette akkor van esélyem fogyni? Vagy legalább nem hízni? Sajnos eléggé vizesedek így meggyűlik a bajom a kilókkal.

Reggelire teljes kiörlésű kenyér vagy norbis mehet?pl ha főtt tojás vagy valami szendvics van?


2016. márc. 16. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:

nézd. a fogyás titka mindig annyi hogy kevesebb kalóriát vigyél be mint amit felhasználsz...ha otthon vagy és amúgy nem végzel pl kerti munkát, akkor kb. 1600 kalóriára van szükséged (átlagos testalkattal) a 3. trimeszterben a baba miatt ehhez hozzá számolhatsz még 300 kalóriát.

A tornádra guglizz rá mennyit égetnek az egyes gyakorlatok el, jó számolgatást.

2016. márc. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem, a legjobb, ha megkérdezed a védőnénidet Ők nagyon jó ötleteket tudnak adni, és mindenkinél jobban ismerik, hogy egy kismamának milyen ásványi anyagokra és vitaminokra van különösen szüksége.

Annyit javasolhatok nyugodt lélekkel, hogy fogyassz kevés szénhidrátot, semmi édes, cukros ital, fogyassz halat, csirkemellet, pulykamellet, lehetőség szerint zsiradék hozzáadása nélkül. Használj napraforgó olaj helyett kókuszolajat, tej helyett rizstejet, zabitalt, tönkölyitalt, ezekből is bátran a kalciummal dúsított fajtát. Ha nem mozogsz, akkor mellőzd a krumplit és a tésztaféléket, de a rizs, köles, hajdina nyugodtan mehet. Párolj zöldséget! A főzelékeket önmagával sűrítsd, ne rántással! Teljes kiőrlésű kenyeret fogyassz, kerüld a fehérlisztet, helyette a zabliszt, rizsliszt.

Házilag készíts magadnak gyümölcslevet, ne a boltikat vedd! És lehetőség szerint, délután 3-tól már csak zöldséget fogyassz, gyümölcsöt inkább mellőzd!

Ez csak pár tipp, nem árt, használni viszont használ, mert egészséges. :)

2016. márc. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért akarsz pont most fogyni ?Egyébként inkább a cukorbeteg kismamák diétáját ajánlom , 240-200-180-as ch diétát.
2016. márc. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért mert eléggé vizesedek és nem szeretném ha a terhességem végére +20-30kg lenne rajtam.Nagyobb súllyal indultam sajnos.
2016. márc. 16. 18:28
 5/7 anonim ***** válasza:
A vizesedést diétával nem lehet csökkenteni.Az van és kész,majd szülés után elmúlik.Az a ritkább ha valaki nem vizesedik.Én is nagy súllyal kezdtem és 12 kg híztam összesen a 180 ch-s diétával ( cukros voltam ),szülés után egyből lement 10 kg , a maradék 2 pedig a következő hetekben fokozatosan.Egész addig a víztől olyan volt a lábam mint az elefánté .A dokim azt mondta igyak sokat , a szülésznő azt ,hogy ne.Valaki meg a sok almára esküszik, hogy attól nem vizesedett.
2016. márc. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Átlagban a 2liter folyadék megvan.Plusz amit az ételekkel viszek be.

Sajnos a vizesedés miatt nekem a mérleg többet mutat.Elég extrém már most is.Almát sokat eszek.

Viszont a viz miatt mindenem puffadt.Pedig ezt leszamitva nem latni hogy terhes vagyok ;)

2016. márc. 16. 21:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is ez volt,kitartás ahogy megszülsz lemegy :)
2016. márc. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!