Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell a terhesvitamin? A...

Miért kell a terhesvitamin? A nődokim azt mondta, h elég a folsav és, hogy ne tömjem magam feleslegesen. Mondjuk ő dolgozott Angliában is gondolom ezért van ez a szemlélete, mert Nyugaton ilyen terhesvitamin. Na mindegy, szóval miért "kellene"szedni?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 2. 14:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
91%

Nekem eddig 3 terhessegem volt Angliaban es mindegyiknel az elso konzultacion kerdezte a doki, hogy szedek-e folsavat es terhesvitamint es miota. Ok, nem nogyogyasz, hanem sima haziorvos, de nogyogyasszal nem is igazan talalkozik az rmber egy egyszeru terhesseg alatt, max privatban, vagy allamiban akkor, ha mar valami maskepp alakul, mint kellene.


Ez egyeni dontes, hogy szedi-e valami. En mindig szedtem mar teherbeeses elott, de egyebkent is szedek multivitamint, igy teljesen mindegy, hogy melyiket veszem.

Nem hiztam meg tole es nem lettek oriasgyerekeim, minden rendben.

2016. ápr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek olyan vitaminok, amit a kicsik elvesznek tőlünk magunknak. Tehát nem neki lesz vitamin hiánya, ha nem étkezéssel v vitamin kombóval pótoljuk, hanem nekünk. Ha vki nem tud akkora gondot fektetni a változatos étrendre ajánlott a vitamin pótlás. Nem véletlenül kezdte az összes orvos azzal a kérdéssel, hogy szedek e es ha igen mit. Terhesvitamin mellett C 1000 es magneziumot is szedek külön. A vérképem tökéletes.
2016. ápr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Első gyereknél csak terhesség előtt és az első pár hétben szedtem Elevit-et, elsősorban a folsav miatt. 8 hetesen azt mondta a dokim, hogy felesleges, ha változatosan eszem, elég a folsav. Ha valami nem ok, vérképen látszik.

Utána nem is szedtem semmit, tökeletes vérképem volt végig, szerencsére még magnézium sem kellett.

Most a másodikkal 15 hetes vagyok. Csak folsavat szedtem az elején, 11 hetesen vérzés miatt biztos, ami biztos alapon magneb6-ot is szedtem, de most már csak napi 1-et kell.

2016. ápr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!