Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyes alatt elkezdtem dolgozni,...

Gyes alatt elkezdtem dolgozni, még csak 3hónapja dolgozom, kiderült hogy terhes vagyok. Fel kell mondjak táppénz után?

Figyelt kérdés

Az előző munkahelyemen határozott idejű szerződésem volt, ami szülés előtt lejárt. Ezért januártól a nulláról kezdtem a biztosítási időt. Az orvosom viszont fel akar vetetni veszélyeztetett terhesnek, mert vérezgetek és van egy polipom...

Azt tudom hogy csak 3hónapig lehetek táppénzen, de utána mi van szülésig??? Mondjak fel? És mennyi lesz a táppénz? 60 vagy 50%?? Valaki tud segíteni?



2016. ápr. 17. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:

50% a tp, mivel 3 hónapod van.

nem kell felmondanod, mivel nem leszel tp-en, de a munkádat nem végzed el, így egyszerűen megszűnik a munkaviszonyod.

mondjuk gyedre egyébként se lennél jogosult, úgyhogy mindegy :(

2016. ápr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell felmondanod, mert védett vagy. Maximum nem jár sem táppénz sem fizetés. :( Viszont megmarad a munkaviszonyod, szóval kapsz majd csedet, gyedet.

Viszont miért vérezgetsz és mennyire? Hányadik héten vagy?

Én 12-14. hét között vérezgettem, akkor táppénzen voltam. Azután elmúlt. A doki nem akart visszaengedni dolgozni. Nem vállalják a kockázatot, ha mégis lenne valami. Én visszamentem saját felelősségre dolgozni, mert teljesen jól voltam. Lepény jó volt, méhszáj zárt, baba rendben fejlődik.

Azóta eltelt két hónap, és minden rendben van. Ha az orvoson múlt volna, még mindig táppénzen lennék.


Ezt azért írtam csak le, hogy annyi időre menj csak táppénzre, amennyi időre szükséges. Többre ne. De arra viszont igen, hogy a babával minden rendben legyen.

2016. ápr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Polipom van meg valami gyulladásom :( 5hetes vagyok. Tp-t fogok kapni valamennyit, de csak 3hónapig. Sajnos nagyon szenyó a főnököm, ezért gondoltam, hogy felmondok, úgyis csak gyest fogok kapni. Nem akarok kikészülni...
2016. ápr. 17. 23:18
 4/4 anonim ***** válasza:
felmondtál terhesen? baba fontosab mint a rossz fönököd
2021. aug. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!