Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális hogy sikítófrászt...

Normális hogy sikítófrászt kapok az anyósomtól vagy csak túl türelmetlen vagyok vele?!?!

Figyelt kérdés

Szóval, anyóséknál lakunk, közben építkezünk. Babát szerettünk volna, össze is jött csak sokkal hamarabb mint gondoltuk. Anyós védőnő, az a kőkorszaki fajta... Veszélyeztetett terhesség miatt táppénzre ítéltek.

Amióta kiderült h terhes vagyok anyós megőrjít!!!

Semmi nem jó amit csinálok, ne feküdjek(doki írta elő vérzés miatt), ne egyek semmit csak húst mert a fehérje a legfontosabb, a gyereknek ne vásároljak mert alig kell neki valami. Elég 5 textilpelus, 3 budy, 3 rugi, nem kell cumisüveg, nem kell popsikrém csak gyógyszertári. Nehogy vegyek mellszívót, minek sterilizáló, a digitális hőmérőt úgy fogadta mintha a sátán teremtménye lenne. Hasszorítót a szülés utánra ne vegyek mert az felesleges, a kórházban majd úgyis tesznek a hasamra HOMOKZSÁKOT....



2016. jún. 1. 13:34
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Ja sterilizálót nem terveztem venni, de mivel a minden edényt és tányért kénytelen vagyok utána újra elmosni mert tiszta kajamaradék így úgy döntöttem szükség lesz rá. Ja hűtő tiszta penész, a zöld párizsit nem dobja ki mert majd a macska megeszi, csak egyszerre sok neki. Sokáig pakoltam és takarítottam utánna de mér meguntam...

Nagyon igyekszem higadt és nyugodt maradni a pici miatt, de már nem megy, amint elkezd valamit szinte neki tudnék esni és leüvölteni h hagyjon már a kőkorszaki dolgaival. De ott a lelkiismeretem, nam alkarom bántani és nem szeretnék rossz kapcsolatot vele...

2016. jún. 1. 14:03
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

"De nem érdekli, addig mondja a dolgait amíg el nem robbantja az ember agyát. Néha már azt hiszem h élvezi h idegesít."


Ebben az esetben végképp nem adnám meg neki az örömöt, hogy felhúz, valóban te állj a sarkadra és ő érezze magát szarul, ne te.

korábban soha nem volt gond vele? Most lett ilyen? Valóban most tisztázd a határokat, mikor veled lesz a csöppség, sokkal nehezebb lesz fáradtan még őt is kezelni

2016. jún. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Eddig is okos volt, de mióta terhes vagyok szerintem úgy érzi h az ő területére értem. És itt ő az okos én a zöldfülű.

Szerintetek ha felállok és ott hagyom miközben okoskodik az jó megoldás?! Más ötletem nincs, ha megpróbálom elmagyarázni neki h miért gondolok valamit úgy ahogy közli velem h hülyeséget beszélek. Meg sem hallgat, meg sem próbálja megérteni az álláspontom.

Szóval ilyenkor álljak fel és egy szó nélkül hagyjam ott ilyenkor?

2016. jún. 1. 14:15
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
te türelmes voltál az anyosodtál,normális reagálásod csak ne legyen baj neked és babának. baba apjának meséld el ezeket,beszéljen az anyukájával vagy állitsa meg
2016. jún. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 Melody0529 ***** válasza:
80%

Hú, ez kemény. :O És totál nem normális!


Mi is férjem szüleinél lakunk még, 5+4 hetes vagyok épp. Nem gondoltuk hogy ilyen gyorsan összejön a bébi. [Mindkettőnk részéről első unoka lesz.]

Ha minden a számításaink szerint jön, akkor augusztus vége - szeptember eleje tudunk majd költözni.

Én anyósom háziorvos mellett asszisztens, előtte kórházi dolgozó volt, szóval vérbeli egészségügyis.


Nekem annyiban mázlim van vele, hogy alapjáraton nincs bajunk egymással, de én is érzem, hogy amióta tudják otthon, hogy baba lesz, totál máshogy vagyok kezelve.

Minden mozdulatom figyelve, ne csináljak kb. semmit, vásárolni se mehetek egyedül, és nem is nagyon főzhetek, pedig sokszor volt/van, hogy megkívánok valamit, és szeretek is főzni.


Ma eddig még csak kétszer hívott fel, hogy elmondja, hogy mára mit akar főzni, akkor közöltem, hogy tök jó a spagetti, nyugodtan, a fiúk nagyon szeretik, de én tuti, hogy megcsinálom most már a hetek óta nézegetett édes-savanyú csirkét. Hallottam a lélegzetelakadást a telefonban, de mondtam, hogy mindenképp megcsinálom, azt amúgy se eszi meg otthon senki más rajtam kívül, ő meg csináljon csak nyugodtan spagettit.


Bevallom, engem ez zavar, hogy kb. úgy vagyok kezelve, mintha haldokolnék, pedig csak terhes vagyok :D Nem mondom, néha jó, hogy némi súlyt levesznek a vállamról, pl. ha már állva elalszok, akkor nem kell elmosogatnom, vagy kitereget helyettem, ha lejárt a mosásom, én meg épp alszok [mostanában folyton alszok :D], de azért még nem halok bele dolgokba :)


Remélem, kicsit más lesz, ha majd már külön költözünk, bár anyós már előre közölte, hogy tuti nem fogja kibírni, és naponta fog hívogatni, hogy mi van velünk. [Azért engem, mert a férjem hol nappalos, hol éjszakás, és nem tudják, hogy mikor alszik épp, de én meg "úgyis mindig ráérek".]

Megjegyzem, anyóséktól kocsival kb. 10 percre költözünk csak. Egyelőre azt mondja, nem fognak folyton nálunk lógni, de azért kicsit kezdek félni... :D

2016. jún. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 Melody0529 ***** válasza:
51%

Oké, előző válaszom elejéhez... :)

Nem a te reakciód nem normális, hanem az, amit anyósod leművel! Csak gondoltam, tisztázom...

2016. jún. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
21%
Öt gyerek után merem azt mondani, hogy egy csomó mindenben igaza van, de te úgysem fogod megérteni.
2016. jún. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
87%
Egy bukós babának nagyon nem elég 5db textilpelus. Én az újszülött ruhákból is jól bevásároltam, 3 hónapos koráig hordta a lányom! A most érkező kisfiamnak is sok ruhát vettem....Nem 3 rugi, meg három bady, kösz nem indítom a mosógépet 1-2 naponta....
2016. jún. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
84%

Uhh ebből elobb vagy utóbb vita lesz. Amig bírod csendben addig nem.szerintemnis most tiaztazd a dolgokat mert egy darabig babával is vele fogtok lakni. Kicsit gyoppos anyósod van

tuti megfog sértődni mert az ilyennek hiaba magyarázod el. De azert csak probald meg. Kedvesen de határozottan es ne engedi belole!! Megkeseriti a szep babavaro vásárolgato gyermekágyi pillanatokat! En is anyosnal laktam mikor született a lányom. Banom hogy nem szoltam neki hogy ne csak bejelentse hogy jonnek babalatogatoba hanem mondja meg a rokonoknak hogy 3 hétig senki ne Jöjjön. Hat képzeld volt olyan hogy este 9kor letettem a gyereket meg aludtam mar.en is es ott haloingben fogadtam a vendéget az agy szelen ülve mert eppen akkor támadt kedve eljönni. Erélyesen!!!

2016. jún. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Kedves Melody0529 látom roppant hasonló a helyzetünk! Pláne hogy mi is nem messze költözünk, a falu táblát nem hagyjuk el :)

Próbálok nagyon türelmes maradni, alapjáraton nincs vele problémám, eddig nagyon jóban voltunk! De félek attól h ez az átmeneti időszak megviseli a régi kapcsolatunkat. És én amúgy biztos vagyok benne h napi vendég lesz nálunk miután elköltözünk! Azt viszont nem fogom engedni mert meg kell értenie h párom a pici és én onnantól külön család leszünk. Persze nem azt értem ez alatt h a megszakítjuk a kapcsolatot de szeretnék saját családi légkört és környezetet!

2016. jún. 1. 17:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!