Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális hogy sikítófrászt...

Normális hogy sikítófrászt kapok az anyósomtól vagy csak túl türelmetlen vagyok vele?!?!

Figyelt kérdés

Szóval, anyóséknál lakunk, közben építkezünk. Babát szerettünk volna, össze is jött csak sokkal hamarabb mint gondoltuk. Anyós védőnő, az a kőkorszaki fajta... Veszélyeztetett terhesség miatt táppénzre ítéltek.

Amióta kiderült h terhes vagyok anyós megőrjít!!!

Semmi nem jó amit csinálok, ne feküdjek(doki írta elő vérzés miatt), ne egyek semmit csak húst mert a fehérje a legfontosabb, a gyereknek ne vásároljak mert alig kell neki valami. Elég 5 textilpelus, 3 budy, 3 rugi, nem kell cumisüveg, nem kell popsikrém csak gyógyszertári. Nehogy vegyek mellszívót, minek sterilizáló, a digitális hőmérőt úgy fogadta mintha a sátán teremtménye lenne. Hasszorítót a szülés utánra ne vegyek mert az felesleges, a kórházban majd úgyis tesznek a hasamra HOMOKZSÁKOT....



2016. jún. 1. 13:34
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező én nagyon jó viszonyban voltam anyósomékkal! Egészen addig, amíg meg nem született a kislányom! A nevelési elveinket semmibe veszik, ha anyuméknál vagyunk megsértődnek stb... Most ott tartunk, hogy terhes vagyok és alig szólnak hozzám. Amikor eljönnek látogatóba még annyit sem segítenek, hogy kaja után odaadják a koszos tányért, hogy berakjam a gépbe, vagy amikor bevásároltam és 2 bazi nehéz szatyrot cipeltem be a kocsiból, csak néztek, mint a borjú... Meg nem kérdeznék hogy vagyok vagy a babával minden rendben van e. Tavaly karácsonykor, amikor náluk voltunk nem szóltak hozzám. Ezzel az a baj, hogy nem tudom igazából mi a gondjuk, mert nyilván egy konfliktushoz 2 fél kell, de ha bajuk van, akkor mondják. A férjemet sem úgy kezelik már, ahogy kéne, eléggé eltávolodtak egymástól. Ezzel viszont az a gond, hogy én már nem szeretnék náluk tölteni egy éjszakát sem, külön meg nyilván nem leszünk a férjemmel, viszont ez meg tovább mérgesítheti a helyzetet. Amikor meg rákérdeztünk mi a gond, akkor a válasz annyi volt, hogy "semmi"... Úgy döntöttünk, idén magunkban fogunk karácsonyozni, mert az előző ünnepekre ez a dolog nagyon rányomta a bélyegét, viszont ebből is sértődés lesz, de szégyellve vallom be, már kezd hidegen hagyni a durcáskodás.
2016. jún. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
17%
Ha nem tetszik el kell költözni! Egyébként sok tanácsa hasznos, de gondolom már csak azért sem hiszel neki.
2016. jún. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
74%

Melyik tanács a hasznos?


"ne feküdjek(doki írta elő vérzés miatt)"


Hátha elvetél vagy koraszül. Felesleges az orvosra hallgatni, biztos a józsefvárosin vette a diplomáját. A mama jobban tudja. :D


"ne egyek semmit csak húst mert a fehérje a legfontosabb"


Hátha lesz egy jó kis székrekedése, meg aranyere, szülés előtt az pont nagyon kellemes - nem mintha máskor az volna.


5 textilpelus nem elég, ha bukós a baba, ha nem, a javasolt ruhamennyiség kevés (reggel lebukja magát a baba, délben összefossa, délutánra beleizzad, estére meg nincs mit ráadni). Mellszívó, sterilizáló, hőmérő kell, kellhet, popsikrémet sem muszáj a gyógyszertárit használni. Egyedül a hasszorítót látom feleslegesnek, de nekem hamar visszament a hasam.


"Tehát miért hízok ennyit, tuti h baj van a pajzsmirigyemmel, biztos h beteg vagyok(eddig 15 kilót híztam, 4 hetem van vissza, ő 30 kilót hízott a párommal anno)."


Tehát az anyós szerint a 15 kg hízás kevés, a 30 a normális. Szerintem meg a 30 rengeteg, tök felesleges egy terhes nőnek annyi zsírt magára szedni.


"Minden leletemet elkéri és addig böngészi amíg nem talál valamit amiből valamilyen betegségre következtet."


Ez is követendő anyósviselkedés, és felettébb hasznos. Milyen jó dolog idegesíteni a kismamát, hátha megszül hamarabb a stressz miatt.


"Játékot nehogy vegyek a gyereknek, a játszószőnyeg és a zenélő forgó szintén a sátán teremtménye, nem kell annak a gyereknek, énekeljek neki!!!"


Kérdező, csinálj a gyereknek csuhébabát, anyós gyerekkorában az volt a divat. Mi a baj a játszószőnyeggel meg a forgóval? És a többi játékkal, pl. csörgőkkel? Nyilvánvalóan lehet annak a gyereknek énekelni is, de a játékoktól sem lesz semmi baja.


"Miért veszek egész csomag betétet a kórházba, elég lesz 1-2 darab."


Én 2 csomaggal használtam el, míg bent voltam. Mondjuk rendszeresen cseréltem, naponta többször fürödtem, nem hagytam bepállani a vért. Lehet, hogy én vagyok túl igényes...?


"Ja a doki nem jó időpontra írt ki mert Ő tudja h egy héttel később fogok szülni... Honnan, könyörgöm honnan tudja ő h mikor fogok szülni?!?!"


Vigyázz, a végén még a szülést is levezeti. ;)


"Meg a korházban majd ricinust itatnak velem és azzal indítják a szülést, szóval készüljek nagyon szörnyű lesz..."


Nem mondom, hogy anyósod idióta, de az. :D Nem hallottam még senkitől, hogy ricinust itattak volna vele, pedig elég sok kisgyerekes ismerősöm van. A szülés vagy beindul magától, vagy indítják, de nem ricinussal, hanem burokrepesztéssel vagy oxival, vagy mindkettővel. Nem kell ilyen hülyeség miatt parázni.


Amit a higiéniáról írtál, az meg gusztustalan. Hányinger komolyan.


Szóval hol is van az a rengeteg hasznos tanács? Legalább egyet emeljen már ki az, aki szerint van. Köszi. ;)


Kérdező, ha elkezdi mondani a butaságokat, akkor vagy állj fel és hagyd ott, vagy bólogass angyali mosollyal az arcodon, mint egy bolondnak. Néha tedd hozzá némileg gunyorosan, hogy "igen, mama; úgy van, mama; igaza van; mama" Bár nem hiszem, hogy leesik neki a húszfilléres. És ne idegeskedj. Könnyű szülést, és kívánom, hogy minél hamarabb el tudjatok költözni.

2016. jún. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
70%

A két legdurvább, amiről írsz: anyósod védőnő, olyan, mintha az apósod navos lenne. A legrosszabb kombináció. Sajnálom. Az én anyósom és anyám is szörnyűek, de legalább nem szakmázva adnak tanácsokat, hanem csak úgy kútfőből.


Amúgy nekünk bevált a gyógyszertári popsikenőcs és fürdető is egyébként, az 5 textilpelus legyen inkább 25, feküdj, egyél, amit kívánsz, a gyereknek sok ruha kell, méretben is különbözzenek, mert sosem tudhatod.


a haskötő jó dolog, egyben tartja a tested szülés után (tépőzárast végy), homokzsákot nekem is tettek a hasamra (Maternity), tök jó volt, de nem ugyanazt a célt szolgálja, mint a haskötő!

2016. jún. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
23%
Például felesleges a popsikenőcs, a gyógyszertári tényleg a legjobb. A hasszorító tényleg felesleges. És tényleg előfordul a homokzsák.
2016. jún. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
70%
de jó,hogy az én lányom a gyógyszertári popsikenőcstől lett tiszta kiütés....Mondjuk én is először csak a gyógyszertárit használtam, nem vettem előre másikat, de ehhez senkinek semmi köze!
2016. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
53%

Van, akinek beválik a gyógyszertári, van akinek nem, én pl. sosem használtam. De egy popsikenőcs nem tétel. Hasszorító nekem sem kellett, mégsem állítanám, hogy mindenkinek felesleges. Mondjuk ezzel kapcsolatban is inkább a dokit kérdezném, mint ahogy arról is, használnak-e homokzsákot.

Azt továbbra is fenntartom, hogy az anyós többi tanácsa nettó baromság, és nem csoda, ha falramászik tőle a kérdező. Én már régen elküldtem volna melegebb éghajlatra az okoskodásával együtt. Az, hogy elvétve mond olyat, ami nem hülyeség, inkább vaktyúk is talál szemet effektus, mint hozzáértés.

Ilyenkor mindig szerencsésnek érzem magam, hogy az anyósom nem szól bele semmibe, és egyébként is 350 km-re lakik. Ez a titka a jó viszonynak. :)

2016. jún. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tegnap annyira felidegesített h begörcsölt a hasam, hányingerem lett és olyan hasmenésem mintha csapot nyitottak volna. Mindezt azzal érte el h megkérte a barátnőjét(aki sima ápolókő) h legyen a szülésznőm! Meg sem kérdezett, kerek perec kijelentette h ő szerzett nekem szülésznőt... Párom azonnal rohanni akart a kórházba de szerencsére nem volt rá szükség. Még egy ilyen és biztos h megszülök. Eldöntöttem h a hátralévő időben nem is beszélek vele, elkerülöm amennyire lehet, a gyerekem egészsége fontosabb mint h milyen kapcsolatom van az anyósommal!
2016. jún. 2. 08:54
 29/34 anonim ***** válasza:
70%
tudom mit érzel :D bár az én anyósom nem védőnő de mi is költözés előtt állunk (még sehogy sem állunk és 34 hetes vagyok) remélem addig legalább a gyerekszobával kész leszünk mert az idegeimre megy azzal, hogy mindenbe bele akar szólni...csak imádkozom, hogy babóka maradjon benn még legalább egy hónapot
2016. jún. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
34%
Jó, még a régi iskolát járta, elmaradt kicsit, de dolgozik benne a védőnő, meg az a klasszikus emberi tulajdonság, hogy az idősebb jogán mindent tud és csak úgy jó, ahogy tudja. Nem kell felfújni a dolgot. Nem rá kell hallgatni, mondja el, amit akar, jól van mama, bízza rám, aztán csókolom!
2016. jún. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!